Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Проект Алфа 75 3000 V6

  1. #1
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default Проект Алфа 75 3000 V6

    В тази тема ще Ви разкажем за първата сериозна трансформация на автомобил в нашия гараж.
    Автомобилът, който ползваме за основа е Алфа Ромео 75 1.8. За по-незапознатите ще разясня. Това е последният модел на Алфа Ромео със задно задвижване. Характеризира се с куп странни инжинерни решения, благодарение на които е заклеймяван от едни и обожаван от други. Конкретният екземпляр беше внесен от Швейцария зимата в много добро състояние и закупен от мен. Имаме 4 цилиндров редови двигател хранен с карбуратори Деллорто, мощност около 120 коня.
    Нашата цел: да поставим в колата V-образен 6 цилиндров 3-литров двигател от Алфа Ромео 164.
    Конкретната задача е колкото лесна, толкова и трудна. Лесна защото 75-ци са произвеждани с подобен мотор, трудна защото като цяло 164 е с предно предаване, а 75 със задно и много железа трябва да бъдат намерени и подменени.
    Прикачвам малко снимки от сглобяването на двигателя, който беше разглобен предварително, за да няма изненади
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1777.jpg   IMG_1773.jpg   IMG_1774.jpg   IMG_1780.jpg   IMG_1769.jpg  

    IMG_1813.jpg   IMG_1795.jpg   IMG_1799.jpg   IMG_1803.jpg   IMG_1805.jpg  

    IMG_1810_.jpg   IMG_1814.jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #2
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Е па то си има 75 3,0 америка.Демек ще трябва да набавите свойния съединител,трансмисия и малко намеса в агрегатирането на мотора и ел.инсталацията.Това ми идва на акъла на първо четене.Ама ти сериозно си си за лекар
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #3
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    За двойния съединител не искам и да чувам, отдавна имам на колата Spec Stage 3+, кутията за сега остава старата с шпер от 75 туин спарк, това е лесната част и колата от месеци е с тези части. Интересното идва при колекторите и частично с периферията, но не е нищо сериозно стига да имаш стабилен гръб.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Малко пресни снимки. Подмених 3 биели от оригиналните тъй като не ми харесаха резбите на винтовете. Вече имаме 6 бутала поставени в ризите. Започваме да уточняваме с коя водна помпа, алтернатор и т.н. ще бъде мотора.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1812.jpg   IMG_1820.jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Не ми харесва нещо марката на лагерите дето си снимал.Венци,не можа ли да намериш на Glyco?
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #6
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Венци, с какви амортисьори, пружини, торсиони ще е това чудо?
    Мислиш ли да я правиш за състезателно каране или просто за съботно-неделен кеф?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #7
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Остави, ти марката на лагерите! Тези са още от едно време .
    Окачването на колата отпред ще бъде с амортисьори Билщайн от нещо си, полиуретанови тампони на стаб. щангата към купето. Т.нар. рошави тампони ще бъдат заменени с такива от много твърд полиуретан, по твърд от този който се продава по принцип. Отзад вече имаме сферичен лагер вместо тампон на Де дион-а към гредата и полиуретан на стаб. щангата към купето. Съвсем скоро Уатт щангата ще бъде изхвърлена и ще бъде заместена с регулируема с унибали вместо тампони.
    Набавили сме 4 бутални предни спирачни апарати Брембо с дискове 310 мм, но в момента са оставени на заден план.
    И още много идеи ще бъдат изпълнени...
    Като цяло колата няма да става изкорубена, оглозгана бегечка с ролбар. Ще се ползва петък вечер за някоя и друга хулиганщина, събота и неделя да се съберем и да скъсаме малко гуми, ще се ходи на пистови дни на Калояново и със сигурност ще се случва да ходя на работа с нея понякога.
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #8
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Абе знам ги и Вандервел,и Борго Нова/сега част от АЕ/,вкарваха ги Евросервиз в края на 90-те,ама най-много доверие може да се има на Глико.Това е мое мнение,естествено.А,напоследък са се навъдили едни менте сегменти с име MAHLE.Масления сегмент е от разглобяемите.Бягай далече!Тия ми приличат на едни боклуци Пърфект сиркъл.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  9. #9
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Браво за проекта
    Успех и едно видео за още повече стимул
    http://www.youtube.com/watch?v=a2rmb...eature=related
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  10. #10
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    След толкова приказки имаме известен напредък. Неделята беше използвана за да се посвети на главите. Регулирах хлабините на клапаните и стегнах едната глава към блока. Доближаваме се бавно и с упорство към даването на газ
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1840.jpg   IMG_1919.jpg   IMG_1920.jpg   IMG_1930.jpg   IMG_1932.jpg  

    IMG_1935.jpg   IMG_1938.jpg   IMG_1939.jpg   IMG_1941.jpg   IMG_1942.jpg  

    Alfa Romeo 75 24V

  11. #11
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Понеделник... намери се време да се ревизира маслената помпа, започнах да мия, бърша и търкам с телена четка всяко едно болтче от пъзела. Така успях да подредя много болтчета на правилните им места. Измих картера и капаците на главите. Сега пък трябва да ги мия на ново, защото изглеждат мръсни до мития от Боби33 колектор . Преди малко се сдобих с правилния привод за делкото и щом имам свободно време ще мога да довърша дясната глава и да я захлупвам
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1948.jpg   IMG_1949.jpg   IMG_1951.jpg   IMG_1952.jpg   IMG_1953.jpg  

    Alfa Romeo 75 24V

  12. #12
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Много чисто изглежда всичко по снимките ,като излязло от завода. Боя ще има ли по мотора докато не си го сглобил изцяло или ще пазиш оригинален вид ? Червена кола с малко червено по мотора ще изпива погледите.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  13. #13
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    За сега няма да боядисвам нищо по мотора. Имам желание всички елементи които са били кадмирани в жълто да ги възстановя, но няма да има време за това преди тракдей-я. Единствено горивните рейки ми ги направиха пробно и ще се отразяват приятно в лъскавите тръби на колектора
    Днес се намери време да сложа и втората глава . Следват зацепване и картера, който сега е сложен колкото да не се цапа мотора отвътре. Ако всичко върви така близките дни ще вадя 4 цилиндровия мотор от колата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_2017.jpg   IMG_2018.jpg   IMG_2021.jpg   IMG_2023.jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #14

    Default

    Абе тоя V6 има ли къде да му се бодне датчик за налягане на маслото, и мислиш ли да му слагаш?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Абе тоя V6 има ли къде да му се бодне датчик за налягане на маслото, и мислиш ли да му слагаш?
    абе на теб не ти ли са каза да не мислиш за екстри дето са по-скъпи от мотора..... болен човек

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •