Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Въпрос за 33

  1. #1
    започва да се пристрастява Raphael's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    42

    Default Въпрос за 33

    Колеги, имам една 33ка от 92ра с 1.5 двигател. Колата е с много запазен двигател околко 110хил реални километра. И сега за проблемите на колата. Пали, тръгва всичко точно... Но като се покара малко 10км в задръстванията ( тръгни-спри ) и вдига температурата и леко почва да пуши ( ако си в движение не се усеща ). Другото, че не работи климатичната инсталация, централното заключване е алармата като цяло. Гледах ги в мобиле-то, че са по 1000лв а не ми се иска да я хвърлям за скап. А и нямам възможност да я закарам на сервиз, заради това, че гасне като вдигне градусите. Имате ли идея горе долу какво ще струва да се ремонтират тези текущи проблеми ? И познавате ли някой, който може да дойде на място да я погледне - София, Княжево. Благодаря предварително !!!

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Raphael View Post
    Колеги, имам една 33ка от 92ра с 1.5 двигател. Колата е с много запазен двигател околко 110хил реални километра. И сега за проблемите на колата. Пали, тръгва всичко точно... Но като се покара малко 10км в задръстванията ( тръгни-спри ) и вдига температурата и леко почва да пуши ( ако си в движение не се усеща ). Другото, че не работи климатичната инсталация, централното заключване е алармата като цяло. Гледах ги в мобиле-то, че са по 1000лв а не ми се иска да я хвърлям за скап. А и нямам възможност да я закарам на сервиз, заради това, че гасне като вдигне градусите. Имате ли идея горе долу какво ще струва да се ремонтират тези текущи проблеми ? И познавате ли някой, който може да дойде на място да я погледне - София, Княжево. Благодаря предварително !!!
    От написаното много неща не стават ясни. Инжекция или карбове? Пуши от ауспуха или другаде? когато изгасне, пали ли наново или напълно отказва?

    Без пари обаче, нищо не можеш да оправиш. Централното е най-малкия проблем като цяло.
    За останалото трябва да дадеш повече информация. Климатика ще ти го оправят само хора, които се занимават с климатици.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    започва да се пристрастява Raphael's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    От написаното много неща не стават ясни. Инжекция или карбове? Пуши от ауспуха или другаде? когато изгасне, пали ли наново или напълно отказва?

    Без пари обаче, нищо не можеш да оправиш. Централното е най-малкия проблем като цяло.
    За останалото трябва да дадеш повече информация. Климатика ще ти го оправят само хора, които се занимават с климатици.
    Да, извинявам се. Инжекционка е. Пуши отпред откъм двигателя. Мой познат с 155 ми беше казал, че проблема вероятно е от радиатора, но нито аз съм специалист, нито той. И изгасне ли, не пали. Само контакт и това е...
    ПП: На мен ми е ясно, че без пари няма да се оправи. Иска ми се да я стегна.

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Raphael View Post
    Само контакт и това е...

    А стартера въобще завърта ли?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    започва да се пристрастява Raphael's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    42

    Default

    Да, завърта, но не пали. И пак казвам, няма как да я закарам някъде, иначе да съм го направил... Нямам и приятел, който да ме дръпне. Пък и в сервизите като видят alfa и се дразнят някак си...

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    А кога пали отново? Когато изстине или произволно?

    Инжекционът най-вероятно е Бош Джетроник. Откога прави този номер с гасненето и непаленето? Постепенно ли започна да върти номера или изведнъж?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #7
    започва да се пристрастява Raphael's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    42

    Default

    Не зная какъв е инжекциона. Този номер е от една година. Да, постепенно започна да става с непаленето. Мине замине гаснеше и после си тръгва. Като е студена няма проблем

  8. #8
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Raphael View Post
    Не зная какъв е инжекциона. Този номер е от една година. Да, постепенно започна да става с непаленето. Мине замине гаснеше и после си тръгва. Като е студена няма проблем
    А как гасне : само на празен ход или и под тяга, на скорост в обороти?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #9
    започва да се пристрастява Raphael's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    А как гасне : само на празен ход или и под тяга, на скорост в обороти?
    На скорост. В ниски обороти. Тя във високи не е карана, много е пазена.

  10. #10
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Raphael View Post
    На скорост. В ниски обороти. Тя във високи не е карана, много е пазена.
    Хмм интересно, все пак колата трябва обстойно да се прегледа. Описаният проблем може да се дължи на много неща. Лошото на този инжекцион е, че не може да си каже какво го боли. Не подлежи на компютърна диагностика. Само на механична.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #11
    започва да се пристрастява Raphael's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    42

    Default

    Писах ти ЛС. Ако някой друг се занимава с боксерите и предполага как може да се реши проблема да пише.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    тел.номер ми е 0898517215 ако искаш звънни ми през седмицата след 18 часа съм свободен и мога да я погледна,поне да и видим какъв и е проблема
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, правилно ти казаха, че така от разстояние е малко трудно, но ми мирише на комутатор и/или окъсила бобина.Това за гасненето. Обаче, ако има искра и не пали- не е от тях.
    Това, ако е от токове!
    Другата възмоьност е запушен горивен филтър или умираща помпа.
    Всичко това, в сферата на хвърлянето на боб!
    Може да се окаже и нещо съвсем друго и до сега да съм писал пълни простотии.
    Утре между 20:15 и 20:30, ако искаш ме чакай на отбивката след Църна маца в посока Перник. Ще съм с черно очукано Рено 19!
    Тел: 0878924733
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    започва да се пристрастява Raphael's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    42

    Default

    Явява се и допълнителен проблем, че колата не задържа вода. Изтича отнякъде. Без да се погледне от специалист няма как. Мерси на вс отзовали се

  15. #15

    Default

    Колега щом пуши отпред и нивото на водата пада значи най вероятно колата завира водата и я изкарва през разшителния съд което е в случай че ти е изгорял бушона на перката на радиатора при мен го имаше това .... чуваш ли да включва ? другия вариянт да заминало термодатчика на радиатора който включва и спира перката .... но това са само предположения от мен

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •