Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Промяна цвета на осветлението на арматурното табло. Как ?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Varna
    Posts
    19

    Default Промяна цвета на осветлението на арматурното табло. Как ?

    Здравейте колеги,
    бяха ми изгорели 3 лампички на таблото,реших се вчера и ги смених . След като видях че въобще не е сложна процедурата реших, че искам да попроменя цвета на осветлението. Взех си бял диод поошкурих го малко че да разсейва светлината , монтирах го на километража , но светна отново зелено ( и доста по силно ). Поразгледах километража и установих наличието на някакво зелено стъкло което променя цвета на светлината . Има ли някакъв начин това стъкло да се премахне, замени или обезцвети ?
    Благодаря предварително.

  2. #2

    Default

    Сменяш си километража с тунинг такъв. Предлагат се с различно осветление, но цената няма да ти хареса.
    Arena Coast Customs

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Или си търси червен заводски

    Упражнението по махане на зеленото съм го правил на 146-цата и е много пипкава работа, ама ако имаш желание всичко става. Сваляш стрелките, отлепваш фолиото с надписите и с макетно ножче внимателно изчегъртваш зеленото отзад. После може да ги направиш цвят какъвто се сетиш (ако оцелеят след разглобяването )

    Ти всъщност къв цвят искаш да ги правиш?
    Last edited by tonov; 09-08-2010 at 10:06.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Varna
    Posts
    19

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Или си търси червен заводски
    После може да ги направиш цвят какъвто се сетиш (ако оцелеят след разглобяването )

    Ти всъщност къв цвят искаш да ги правиш?
    Май зеленото почна пак да ми харесва , искам ги цвят магнето ( някаква разновидност на лилавото ), има ли някой който да се занимава с подобен род занимания във Варна ?

    Благодаря за бързите отговори колеги .

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ico88 View Post
    Здравейте колеги,
    бяха ми изгорели 3 лампички на таблото,реших се вчера и ги смених . След като видях че въобще не е сложна процедурата реших, че искам да попроменя цвета на осветлението. Взех си бял диод поошкурих го малко че да разсейва светлината , монтирах го на километража , но светна отново зелено ( и доста по силно ). Поразгледах километража и установих наличието на някакво зелено стъкло което променя цвета на светлината . Има ли някакъв начин това стъкло да се премахне, замени или обезцвети ?
    Благодаря предварително.
    Еми нормално е пак да светне зелено Все пак като сменяш крушките ти слагаш обикновенни...Иначе ако питаш мене не се вкарвай в излишни филми
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Varna
    Posts
    19

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Еми нормално е пак да светне зелено Все пак като сменяш крушките ти слагаш обикновенни...
    Смених ги с диод с различен от зелено цвят не с обикновенните ктушки, и независимо от цвета им те нямат възможност да светнат различен от зеления цвят заради оцветката на стъклото пред тях.
    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Иначе ако питаш мене не се вкарвай в излишни филми
    И аз така мисля но все пак искам да проверя как ще изглежда .

    Мерс и поздрави.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ico88 View Post
    Смених ги с диод с различен от зелено цвят не с обикновенните ктушки, и независимо от цвета им те нямат възможност да светнат различен от зеления цвят заради оцветката на стъклото пред тях.

    И аз така мисля но все пак искам да проверя как ще изглежда .

    Мерс и поздрави.
    Точно това ти казах че самото табло е оцветено в друг цвят, защото кто сложим обикновенни крушки, то си светва зелено По горе ти писаха че може да си замениш таблото да е черно с червено осветление, като потърсиш в някоя морга
    Има и друг вариянт да сложиш плазмени Ето ги на снимката:

    Успех ти решавай
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8
    започва да се пристрастява mitenceto89's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ямбол/София-Студентски град
    Age
    34
    Posts
    54

    Default

    А може и бяло с червени светлини - http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...&image_id=5645
    Това е при дизелите с фътрешен ФЛ (не съм много сигурен дали при всички е така)

  9. #9

    Default

    Това червеното хич не иде на бяло, виж ако и фона ти е черен тогава да ама за бялото по-готино от зелено няма
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ico88 View Post
    Май зеленото почна пак да ми харесва , искам ги цвят магнето ( някаква разновидност на лилавото ), има ли някой който да се занимава с подобен род занимания във Варна ?

    Благодаря за бързите отговори колеги .
    Ако те интересува, познавам човека, който ги прави и ще ти дам сайта на лично, може само стрелки да смениш, той ще ти каже вариантите и как може да ти прати нещата. Поне аз съм доволен от него, защото сме купували аерографи и т.н. неща от него.
    Arena Coast Customs

  11. #11
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Това червеното хич не иде на бяло, виж ако и фона ти е черен тогава да ама за бялото по-готино от зелено няма
    на живо изглежда по-добре
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #12
    започва да се пристрастява mitenceto89's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ямбол/София-Студентски град
    Age
    34
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    на живо изглежда по-добре
    А според мен си е въпрос на вкус На мен ми е писнало да ми свети зелено /от Брава-та/ и сега с червеното ми харесва доста.А бялото ми харесва повече от черното, защото е по-свежо

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by mitenceto89 View Post
    А според мен си е въпрос на вкус На мен ми е писнало да ми свети зелено /от Брава-та/ и сега с червеното ми харесва доста.А бялото ми харесва повече от черното, защото е по-свежо
    Здравейте, колеги,
    Моля, помогнете с информация и опит по темата. Купих плазмени крушки - H1,100W, white. Необходимо ли е при монтирането им на alfa romeo 145 да се слага допълнително реле или не? Мненията,които получих до момента са разнопосочни.
    Благодаря!

  14. #14
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Опит нямам, но би ли споделила какви са тези плазмени крушки?
    Може би става въпрос за халогенни крушки!

    Принципно фара е проектиран да работи със скрушка 55W. Тези 100W крушки не са сертифицирани по ECE и не е хубаво да се слагат във горния фар.

    Инсталацията също е проектирана да издържа определен ток. Крушките с по висока мощност черпят повече ток/ да не кажа почти двойно/. Топлината отделяна от тези крушки също е по-голяма. Респективно рефлекторите на фаровете ще изгорят по бързо.

    Ако целта е по-добър светлинен поток, то по-добрият вариант е да се рециклират рефлекторите и изчистят стъклата. Ефекта е WOW
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  15. #15

    Default

    Мога да напиша това,което е написано на кутията с крушките: HID color appearance, P/White, H1, 12V, 100W, Plazma, car lighting revolution,автомобилни халогенни лампи, произведени в Корея. Пише още,че са предназначени за off road и show car само. В останалите случаи да се направи консултация.
    Не могат да се намерят 55 W, или поне не се внасят в България. Смятам да ги ползвам за късите светлини и се уговорих с да ми поставят допълнително реле. При някои модели Голф правят проблем и бързо горят. На Опел тигра/по мнение на колега/ сработват перфектно без допълнителни релета. Даже ги ползва вече две години и не са изгорели още.
    Естествено, сама няма да сменям или правя нищо. Но всяко мнение е ценно за мен.

    ---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:55 ----------

    Наистина целта ми е по-добър светлинен поток. Ползвах и обикновени, и някакви подсилени на Osram, но ефектът беше само финансов. Разлика в светлинния поток - никаква.

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •