Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42

Thread: Сила на светене на фарове 156

  1. #16
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    На мен при една подмяна (с реглаж уж) ми бяха обърнали наопаки крушките (от де да знам, че имали горна и долна част) ... няма такава драма - свети на 2 метра отпред.
    Е оправиха ги после ... и всичко си дойде на мястото.
    Та да гледат ония в сервиза внимателно...
    Тези ще са били големи майстори. Как горна и долна част бре. Има само едно положение на монтаж на крушката.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  2. #17
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Тези ще са били големи майстори. Как горна и долна част бре. Има само едно положение на монтаж на крушката.
    Когато решиш мога да ти покажа как влиза наопаки. Добре че ги сменях в гараж и ми стана странна линията та се загледах как седи крушката в рефлектора. Иначе си се слага и се защипва и на опаки. Много си псувах главата проста, защото кристалките греят малко повече и ми попрецака рефлектора.

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  3. #18
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    и при мен като си смених крушките бях ги сложил наопаки и ако не пуснех халогените се едно карах на габарити ,докато един ден отидох да ми ги регулират в сервиз и момчето като сложи машината пред фара и вика ти май си карал без фарове,след 30-40 мин нагласяне и мн псувни по адрес на този който е измислил тези фарове вече си карам с нормални къси светлини,за мен симптомите които има колегата са същите
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  4. #19
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Тези ще са били големи майстори. Как горна и долна част бре. Има само едно положение на монтаж на крушката.
    Влиза си спокойно и на обратно... бях там и гледах сеира.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Влиза си спокойно и на обратно... бях там и гледах сеира.
    Точно! При последната смяна на крушки, същия сеир си го организирах сам и доста се чесах по главата, докато се осетя що единия фар свети не където трябва
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  6. #21
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Когато решиш мога да ти покажа как влиза наопаки. Добре че ги сменях в гараж и ми стана странна линията та се загледах как седи крушката в рефлектора. Иначе си се слага и се защипва и на опаки. Много си псувах главата проста, защото кристалките греят малко повече и ми попрецака рефлектора.
    бооооже, колко мъка има на този свят. това че може да се вкара наопаки или настрани значи ли че положенията са много? Благодаря ама ще пасувам за курса на обучение "как не трябва да си монтираме крушката"
    Иначе добър вариант за рефлекторите е да се свали фара и вътре да се сипе препарат за безконтактно измиване, разреден с вода след което да се разклати и изплакне добре. !!!! ДА НЕ СЕ ДЪРЖИ МТОГО ПРЕПАРАТА ЧЕ МОЖЕ ДА СВАЛИ ВСИЧКО!!!! Ако разглобявате фаровете за да чистите рефлектори в никакъв случай да не се търка с каквото и да е.
    Полирането на фарове и премахване на драскотини става идеално като първо се минава с много ситна водна шкурка- 1500-2000 след което се полира с паста и парцалче. Ако драскотините са големи или лака на места е почнал да пада- първо с по едра шкурка и после с гореописаната. (скоро го правих това упражнение) Дано съм полезен
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #22
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    бооооже, колко мъка има на този свят. това че може да се вкара наопаки или настрани значи ли че положенията са много? Благодаря ама ще пасувам за курса на обучение "как не трябва да си монтираме крушката"
    ...
    Ми да ти кажа няма силно обособено място да влиза крушката и позволява слагането и и под лек наклон и наопаки (може и моите фарове да са прецакани, не знам), докато при други коли, на който съм им сменял крушките, не съм успявал да сложа крушката наопаки (не че не съм се опитвал просто купонга не позволява )
    А и аз не познавам хора родени научени и не на всеки има кой да покаже, за това някои се учим от грешките си

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  8. #23

    Default

    Значи днес се опитах да ги повдигна ръчно. Въртиш, въртиш фара почти не мърда, а хода, който е оставен за повдигане на фара свършва.
    Сега явно ще проверя как са крушките.

    А до колегата sen7 - ако и това не помогни и не изкочат някакви идей, ще направя снимка.
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by nosunshine View Post
    Значи днес се опитах да ги повдигна ръчно. Въртиш, въртиш фара почти не мърда, а хода, който е оставен за повдигане на фара свършва.
    Сега явно ще проверя как са крушките.

    А до колегата sen7 - ако и това не помогни и не изкочат някакви идей, ще направя снимка.
    Провери крушките да не са обърнати, защото другия вариант е по-кофти - зъбните колелца, които движат рефлектора да са заминали.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Провери крушките да не са обърнати, защото другия вариант е по-кофти - зъбните колелца, които движат рефлектора да са заминали.
    Точно това смятам и да направя. А ако са заминали к'во правим?

    EDIT: сега като се замисля и къси и дълги ми светят много в земята, та мисля, че вероятноста да са обърнати крушките отпада. Едва ли и 4-рите..?
    Last edited by nosunshine; 17-08-2010 at 18:47.
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  11. #26

    Default

    Както се разбрахме, качвам снимки на фаровете.
    Съответно къси и дълги.
    http://img713.imageshack.us/f/dscn4584o.jpg/ ; http://img175.imageshack.us/f/dscn4585.jpg/
    Направо е утрепия да караш така. Незнам как съм търпял до сега. Като си в собствения си град не ти прави толкова впечатление, понеже малко или много го познаваш и почти няма какво да те изненада, но...

    Е, очаквам мненията и коментарите Ви по снимката. Дано измислим какво да правя

    Благодаря!
    Last edited by nosunshine; 17-08-2010 at 23:24.
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  12. #27
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by nosunshine View Post
    Както се разбрахме, качвам снимки на фаровете.
    Съответно къси и дълги.
    http://img713.imageshack.us/f/dscn4584o.jpg/ ; http://img175.imageshack.us/f/dscn4585.jpg/
    Направо е утрепия да караш така. Незнам как съм търпял до сега. Като си в собствения си град не ти прави толкова впечатление, понеже малко или много го познаваш и почти няма какво да те изненада, но...

    Е, очаквам мненията и коментарите Ви по снимката. Дано измислим какво да правя

    Благодаря!
    Колега тия твоите фарове са трагедия пълна.Та по темата ,каква марка са /Карело,или депо/.Виж да не са от кола с дясна дирекция/на такива като им се направи реглаж по нашите изисквания и грам не се вижда/.Без сваляне на фара ,разглобяване ,други крушки няма да мине.Ако има кой да ти я направи тая манипулация дейсвай.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  13. #28

    Default

    Ми не, фаровете не са от кола с дясна дирекция. За крушките незнам, но като се пробвах да ги повдигна - не стана! Механизма върти, но фара непомръдва..
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  14. #29

    Default

    Ти от къде си колега, че ако си наблизо да дойда да помогна, че без фарове си е мъка!
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #30
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Аз пък реших проблема с фаровете кардинално.
    Сложих си биксенонови лупи с ангелски очи на мястото на късите светлини. Така в една лупа имам готини габарити, и къси и дълги ксенонови светлини. Моите дълги направо съм ги изключил. Лупата е с електромагнитна бленда т.е. крушката не се движи напред и назад както крушките при ксенон комплектите H4. В едното си положение блендата отсича лъча - фаровете светят много силно и в същото време на заслепяваш насрещно идващите. В друподо си положение блендата се вдига и фара работи като дълги светлини. Също така и светкавицата е много силма и се вижда много от далеч. Колата свети в пъти по добре, хем досега също бях с ксенон и то доста скъп.
    Ако искам мога да си пусна и моите дълги и там да им сложа ксенон и тогава ще стене с 4 дълги
    Ако някой проявява интерес за монтажа или иска да види снимки - да пише
    Last edited by pininfarina; 18-08-2010 at 08:06.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •