Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Сила на светене на фарове 156

  1. #31
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Колега а как са стъклата? Направи една снимка и на тях. Имаш ли представа дали са оригинални или са сменяни - ако са сложени от китайските буклуци, ако ги вдигнеш няма да осветяват като хората

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Ти от къде си колега, че ако си наблизо да дойда да помогна, че без фарове си е мъка!
    От Хасково съм. Незнам ти от къде си и на какво разстояние, но съм трогнат за загрижеността

    Quote Originally Posted by DarkKinght
    Колега а как са стъклата? Направи една снимка и на тях. Имаш ли представа дали са оригинални или са сменяни - ако са сложени от китайските буклуци, ако ги вдигнеш няма да осветяват като хората
    Стъклата са си оригинални, не са сменяни. Мога и тях да ги щракна, но повече ми притеснява, че фаровете се регулират само от купето. Като се пробвам ръчно, навивам, навивам, а те не помръдват :/
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  3. #33
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by nosunshine View Post
    ...

    Стъклата са си оригинални, не са сменяни. Мога и тях да ги щракна, но повече ми притеснява, че фаровете се регулират само от купето. Като се пробвам ръчно, навивам, навивам, а те не помръдват :/
    По спомен височината се регулираше от самата машинка за ел. регулирането. През обедната ми почивка ще сляза да погледна, ако все още някой по-запознат не е казал в грешка ли съм

    П.П. Аз лично свалях машинката и въртях езика на ръка че ми се струваше десния фар висок, но не знам дали така няма да се прецака нещо, а и един познат ми каза, че би трябвало да има шестограм, с който да се регулира височината и е на самото моторче.

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  4. #34
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    колега отиди в един сервиз да ти настроят фаровете както трябва и ще си решиш проблема ,аз така направих и съжалявам че се помотвах и се кьорих няколко месеца с тия фарове.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post

    П.П. Аз лично свалях машинката и въртях езика на ръка че ми се струваше десния фар висок, но не знам дали така няма да се прецака нещо, а и един познат ми каза, че би трябвало да има шестограм, с който да се регулира височината и е на самото моторче.
    Точно със шестограм ги въртях и мъчих и нищо не ставаше .
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  6. #36
    започва да се пристрастява pecigsxr's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    прецакана ти е машинката за реглажа на фаровете,като въртиш 6-тограмчето ръчно трябва да се движат вътре в самия фар рефлекторите.поради същия тоз проблем аз смени машинките за фаровете.

  7. #37
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by nosunshine View Post
    Точно със шестограм ги въртях и мъчих и нищо не ставаше .
    Аз сега гледах на моята няма никъде за шестограми, но като се свали машинката и се върти самия език ръчно, би трябвало да се подава повече или по-малко...

    Като гледам pecigsxr се с сблъсквал с този проблем да каже преди да ги смени движели ли са се фаровете от вътре (електронно). Според мен не би трябвало, ако са прецакани, за това застани срещу някоя стена и дай пълно горе-пълно долу и виж дали се движи линията

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Аз сега гледах на моята няма никъде за шестограми, но като се свали машинката и се върти самия език ръчно, би трябвало да се подава повече или по-малко...

    Като гледам pecigsxr се с сблъсквал с този проблем да каже преди да ги смени движели ли са се фаровете от вътре (електронно). Според мен не би трябвало, ако са прецакани, за това застани срещу някоя стена и дай пълно горе-пълно долу и виж дали се движи линията
    Електроно (тоест от купето) се движат няма проблем. Но ръчно не искат. А снимките, които пейстнах са на максимум дигнати.
    Pecigsxr, какви пари са машинките - нови/2-ра ръка и от къде да си ги набавя Благодаря!
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by nosunshine View Post
    От Хасково съм. Незнам ти от къде си и на какво разстояние, но съм трогнат за загрижеността
    Аз съм от Нова Загора, ако имаш път на сам казвай! Ще ти помогна!
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #40
    започва да се пристрастява pecigsxr's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    купих ги от колеги във форума,,продава'' , моите машинки се движеха електрически но не и ръчно,и не можех да си регулирам фаровете,затова ги смених,бяха околу 10-15лв.бройката.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by pecigsxr View Post
    купих ги от колеги във форума,,продава'' , моите машинки се движеха електрически но не и ръчно,и не можех да си регулирам фаровете,затова ги смених,бяха околу 10-15лв.бройката.
    Явно и моя проблем е същия
    Ще поразгледам раздела и дано намеря..
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  12. #42

    Default

    Проблема отстранен! Машинката е била заяла.
    Ключ!
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •