Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Сила на светене на фарове 156

  1. #1

    Question Сила на светене на фарове 156

    Добър вечер,
    значи имам едно допитване до вас, относно фаровете на моята Алфа .

    Значи проблема е, че светят АДСКИ слабо. Късите светят на около метър и половина напред. А другите ми коли светят доста добре (не са алфи).

    Та идеята ми е, дали е нещо от крушките, лупи, рефлектори или просто всички 156-ци са така. И ако е от крушките, ако може да ми препоръчате някакви :>

    Благодаря за вниманието, лека вечер
    Last edited by nosunshine; 15-08-2010 at 23:19.
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  2. #2
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    156ците са с много хубави рефлектори и си перкат надалеч, регулирай си фаровете предполагам е от това ако не по силни крушки
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  3. #3

    Default

    Ми направени са да светят възможно най-надалеч мисля.
    Други мнения?
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by nosunshine View Post
    Ми направени са да светят възможно най-надалеч мисля.
    Други мнения?
    На положение 0 ли са?Ако са пробвай да ги вдигнеш отпред.

  5. #5

    Default

    Да, на положение нула са.

    Ще го взема пред внимание да ги повдигна отпред. :>
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  6. #6

    Default

    Вдигаш капака и почваш да въртиш врътката като луд За пример ти казваш мойте на позиция 2 светят около 50м, на позиция 0 да не си пред колата над 150м
    Та това е проблема ти е с лесно решение!
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7

    Default

    osram nightbraker оправа работата. с обикновени крушки ги направи да светят по на близо за да осветява изобщо нещо по пътя
    1.9JTD 105+

  8. #8

    Default

    Матирал рефлектор също би могло да е причина.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Матирал рефлектор също би могло да е причина.
    Рефлектора не ми е матирал мисля, че ако вдигна капака и ги поразмърдам ще се оправи.

    ...всяко ново мнение е добре дошло!
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  10. #10
    Запален алфист SPEEDY-SD's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    148

    Default

    И на края като ти писне като на мен слагаш ксенон полираш фаровете и си готов... това в краен случай ако не помогнат другите предложения на колегите..

  11. #11

    Default

    защо не щракнеш единя фар и не качиш една снимка, че и аз мисля, че нещо рефлекторите или стъклата са ти кофти.
    мене ме нема, в целата схема........

  12. #12
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ако не знаеш как да си направиш сам реглажа на фаровете, най-добре отиди в сервиз.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Фаровете оригинални ли са или са нови защото съм виждал депо което не може да се вдигне светят забити надолу.
    По принцип ако светят надулу можеш да пробваш да свалиш предната броня и да пробваш да подложиш шайби или да напарвиш някакви втулки така че фара да се вдигне слагаш ги от долната старана където се закрепва фара.
    Друга причина може да е евентуален удар на колата отпред дори и слаб удара ако не е направен както трябва пак може да светят надолу фаровете.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by nosunshine View Post
    ...всяко ново мнение е добре дошло!
    Колега погледни и дали хубаво ляга крушката. Като сменях моите открих че могат да се сложат и леко криво и тогава не осветяват грам
    Иначе снощи ходих до Пасарел и се прибирах по тъмно - бях забравил как и светят фаровете на тая кола - на къси без да ги вдигам си осветяват много добре, а на дълги правят ден пред мен (късите са ми кристъл вижън на филипс, а дългите са ми някакви най-обикновени сини (светещи бяло) за 10 лв. комплекта )
    Дори с жълтите крушки осветяваха хубаво, така че моя съвет е да се метнеш до някое СБА (или където ти е удобно) и да ти ги регулират - струва 12 лв за двата, не е някаква крупна сума

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  15. #15
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Колега погледни и дали хубаво ляга крушката. Като сменях моите открих че могат да се сложат и леко криво и тогава не осветяват грам
    Иначе снощи ходих до Пасарел и се прибирах по тъмно - бях забравил как и светят фаровете на тая кола - на къси без да ги вдигам си осветяват много добре, а на дълги правят ден пред мен (късите са ми кристъл вижън на филипс, а дългите са ми някакви най-обикновени сини (светещи бяло) за 10 лв. комплекта )
    Дори с жълтите крушки осветяваха хубаво, така че моя съвет е да се метнеш до някое СБА (или където ти е удобно) и да ти ги регулират - струва 12 лв за двата, не е някаква крупна сума
    На мен при една подмяна (с реглаж уж) ми бяха обърнали наопаки крушките (от де да знам, че имали горна и долна част) ... няма такава драма - свети на 2 метра отпред.
    Е оправиха ги после ... и всичко си дойде на мястото.
    Та да гледат ония в сервиза внимателно...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •