Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: замазано предно стъкло

  1. #1
    145 1.6 боксер
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    русе
    Age
    38
    Posts
    43

    Exclamation замазано предно стъкло

    Здравейте, колеги. Скоро ми се наложи да пътувам нощем за по дълго от час и се сблъсках с големия ми кошмар. Предното ми стъкло, макар че е чистено на автомивка, когато се погледне срещу светлина всичко е замазано и много лошо заслепява от светлините на отсрещният. Някой може ли да ми каже как да си го изчистя, че да се става ПТП.

  2. #2

    Default

    Медикс за стъкла и хартия за ръце. Върши идеална работа!
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  3. #3
    145 1.6 боксер
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    русе
    Age
    38
    Posts
    43

    Default

    Колега да не се замаже още повече......че тогава съвсем нема да мога да виждам
    А те на автомивката не мият ли с нещо подобно???

  4. #4

    Default

    Няма да се замаже изпробвано. На мивката просто са ти минали джама с кърпата дето чистят и таблото
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  5. #5
    Запален алфист DSlavev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    367

    Default

    Не знам колега с каква течност за чистачки си, но аз лично сам много доволен от "Шел"-та. В нея има достатъчно количество спирт и чисти доста добре.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by DSlavev View Post
    Не знам колега с каква течност за чистачки си, но аз лично сам много доволен от "Шел"-та. В нея има достатъчно количество спирт и чисти доста добре.
    А дали не е замазано от вътрешната страна?
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  7. #7

    Default

    Аз както го чета и като го сравна при мен в подобни ситуации и ми идва на ум единствено конденз. Т.е. пускаш да ти духа на стаклата и се оправя положението

  8. #8
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Аз както го чета и като го сравна при мен в подобни ситуации и ми идва на ум единствено конденз. Т.е. пускаш да ти духа на стаклата и се оправя положението
    Конденз през лятото?!

    Най-вероятно колегата zdravio отговори най-точно.
    При мен се е случвало същото.
    Също така знам, че ако имаш спукан радиатор е възможно стъклото да ти се омаслява, съответно от там да идва зацапването.
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  9. #9

    Default

    Миналата година точно по това време пътувах през ноща от Несебър до Приморско и си беше баж конденз.

  10. #10
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Не пушете в колите и няма да са замазани стъклата . За чистене става също с вода и весник . С две думи нищо не чисти по добре стъклото от хартията.

  11. #11
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Медикса и хартията наистина вършат много добра работа.
    П.П. Пушенето в колата е неизбежно
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Blade View Post
    П.П. Пушенето в колата е неизбежно
    Напълно избежно е
    Аз съм пушач и като се кача в някоя кола, в която се пуши, ми се драйфа направо. Има някой коли така смърдат, че не знам как може да си го причиняваш това. В мойта кола се пуши веднъж на 2месеца при свалени прозорци и пепелника не се ползва по предназначение. Като се кача вътре и си ми е няма такъв кеф. Да не говорим, че това с пушенето трябва да го забранят, както забраниха това с гсмите. На мен като ми се пуши, спирам пуша и продължавам. Още един плюс е, че когато се кара много, не се пуши толкова често, т.е. не си и вредя.

  13. #13

    Default

    Аз и без да пуша предното ми стъкло е покрито с един слой жмел, видима само вечер като те освети някой.
    Lexus IS200

  14. #14
    145 1.6 боксер
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    русе
    Age
    38
    Posts
    43

    Default

    Mind_Conrtol каза най-правилно,отвътре ми е зацапано и точно като слой, а ина4е радиатора ми бе6е спукан но с прахче се оправи. Медих-а ще свърши ли работа?

  15. #15
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Другият вариант е поне веднъж седмично да се изсичти стъклото с вода , медикс с каквото намериш , може вода и веро . Иначе не става . Аз пуша в колата , но нямам климатик и винаги джмачето е отворено и през 2 седмици мия стъкла . Ама за зимата не знам всеки ден ще забърсвам , че тия колици не са много за зимата от към парно

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •