Results 1 to 5 of 5

Thread: Взе да ми омеква съединителя 156

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    11

    Exclamation Взе да ми омеква съединителя 156

    колата е 156 и от 2 години не сам имал сериозни проблеми ама от няколко дена ми къса нервите.докато си карам взе да ми омеква съединителя и така омекна че не мога да сменян скоростите.закарах е до майстора и ми каза че е горната помпа на съед.смени я с чисто нова и така уж готово ама не.след 50 метра пак потъна педала.каза че ще сваля скоростите да смени и другата помпа ама като ми каже че и съединителя е заминал ще ида да се гръмна накрая.ако някой е имал подобен проблем да сподели.забравих да кажа че преди не ми губише спир. теч. но след като смени горната помпа и е обезвъздушаваше няколко пъти и прокапа от някаде

  2. #2
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Така както обясняваш е помпата. Сменяш и толкоз
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  3. #3
    Алфахирург dr.House's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by bojo44 View Post
    колата е 156 и от 2 години не сам имал сериозни проблеми ама от няколко дена ми къса нервите.докато си карам взе да ми омеква съединителя и така омекна че не мога да сменян скоростите.закарах е до майстора и ми каза че е горната помпа на съед.смени я с чисто нова и така уж готово ама не.след 50 метра пак потъна педала.каза че ще сваля скоростите да смени и другата помпа ама като ми каже че и съединителя е заминал ще ида да се гръмна накрая.ако някой е имал подобен проблем да сподели.забравих да кажа че преди не ми губише спир. теч. но след като смени горната помпа и е обезвъздушаваше няколко пъти и прокапа от някаде
    Казваш,че ти е сменил горна помпа и след 50 метра не е добре.Най-вероятно не е обезвъздушена правилно.Относно теча може да е от изтеклата течност при ремонта и обезвъздушаването.
    Alfa Romeo 156-2.4jtd 'Турбо Въглища' Alfa Romeo 145-1.6 Boxer 'Италианското Порше' Alfa Romeo 156-2.0 Twin Spark 'Донора' Aprilia SR 50 H2O 2006 'Баси резачката'Honda CBR 600 F2

  4. #4
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    при мен имах същия проблем оказа се един маркуч за помпата беше леко спукани педала пропадаше,всичко се оправи с нов(втора употреба) от колегата ферарист за 18лв
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  5. #5
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    при мен имах същия проблем оказа се един маркуч за помпата беше леко спукани педала пропадаше,всичко се оправи с нов(втора употреба) от колегата ферарист за 18лв
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=47379
    Може и сам да си го оправиш. Без да ходиш по майстори
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •