Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 98

Thread: Затъмнени стъкла

  1. #16
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    с 40% процента съм ги затъмнил, за две години само два пъти се заядоха:
    1) гледа го гледа и даже неразбра, че е фолио, помисли че е тониран, качествено монтирано просто.
    2) заяде се, но се скрахме, тъй като съм изряден и нямаше да ги отлепя! Да измерят с апаратура дали се вижда, какво ми обяснява тъмно е, като найстина не е, а леко тонирано само!
    За задния, найстина не би трябвало да има двоен стандарт за бусове и леки. Аз фолио няма да махна докато не се замери с апаратура и да видим дали ми намалява видимостта. Предпазва фолиото от доста неща, както от слънце, така и от кръдци. Дори би трябвало да има и някакви изолационни своиства!
    В този ред на мисли някой знае ли колко % пропускливост е позволено!?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    с 40% процента съм ги затъмнил, за две години само два пъти се заядоха:
    1) гледа го гледа и даже неразбра, че е фолио, помисли че е тониран, качествено монтирано просто.
    2) заяде се, но се скрахме, тъй като съм изряден и нямаше да ги отлепя! Да измерят с апаратура дали се вижда, какво ми обяснява тъмно е, като найстина не е, а леко тонирано само!
    За задния, найстина не би трябвало да има двоен стандарт за бусове и леки. Аз фолио няма да махна докато не се замери с апаратура и да видим дали ми намалява видимостта. Предпазва фолиото от доста неща, както от слънце, така и от кръдци. Дори би трябвало да има и някакви изолационни своиства!
    В този ред на мисли някой знае ли колко % пропускливост е позволено!?
    Двете задните и задното може ако искаш и с 5% пропускливост да си ги направиш и никой нищо няма да ти каже За предните обаче...Макар обаче доста коли да са с фолио на предните и дори на предния джам, но там 100% прозрачно само за UV защита!
    Last edited by Jivko7777; 18-12-2010 at 00:20.
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #18
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default

    Аз съм с затамнени всички стъкла от зад и полицаите не ми правят проблем за задното от около година

  4. #19
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    с 40% процента съм ги затъмнил, за две години само два пъти се заядоха:
    1) гледа го гледа и даже неразбра, че е фолио, помисли че е тониран, качествено монтирано просто.
    2) заяде се, но се скрахме, тъй като съм изряден и нямаше да ги отлепя! Да измерят с апаратура дали се вижда, какво ми обяснява тъмно е, като найстина не е, а леко тонирано само!
    За задния, найстина не би трябвало да има двоен стандарт за бусове и леки. Аз фолио няма да махна докато не се замери с апаратура и да видим дали ми намалява видимостта. Предпазва фолиото от доста неща, както от слънце, така и от кръдци. Дори би трябвало да има и някакви изолационни своиства!
    В този ред на мисли някой знае ли колко % пропускливост е позволено!?
    С американско фолио ли си ги направил колега? И другото е като се отварят и затварят прозорците драска ли се фолиото и обелва ли се по краищата?
    Защото моятакола има по задните стъкла ама те се отварят по 2 пъти в годината, а шофьорското хиляди пъти
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  5. #20
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Не го знам точно какво беше фолиото, вече забрвих, но няма белене, няма нищо нито на предни нито на задни!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #21
    Запален алфист donMirkoni's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    124

    Default да изровим малко темата

    някой запознат ли е за изменение на закона за затъмняване на стъклата,понеже миналата седмица един колега го спряха от движение за затъмнено задно стъкло,колата е опел вектра седан,та се наложи да минава пак преглед пред кат ,питам понеже и аз съм я затъмнил и миналата година ми правиха проблем и на мен но само за една лента на предното стъкло за задното нищо не каза ченгето като го питах
    Алфа 156 2.4 JTD 136 катъра-бивша
    Алфа 145 1,9 JTD - настояща

  7. #22
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    Единственната страна в Европа, за която знам че са забранени затъмените стъкла(задни имам предвид) това е Гърция. Тъпите византиици ви разкатават фамилията ако ви барнат с фолио. Аз лично не съм чувал за промяна в закона, която да забранява напълно затъмняването на задните стъкла. Прибрах се от Полша преди месец и половина там си затъмних мойте и като в влязох в бг на караулката на София ме спряха... и нищо всичко е наред дори не помислиха да се заяждат с мен така, че товя приятел дето са го спрели от движение просто е трябвало да прочете закона (При съставяне на акт, Полицая трябва да предостави възможност на нарушителя да се запознае с члена от закона за който му се съставя акт) във всяка патрулка го има тва книжле. Бас държа че са го спрели за затъмнени предни а не задни т.е. това са му писали в акта. Караите си спокойно с тъмните задни стъкла и толкова ако започнат да се заяждат искайте да ви прочетат закона това е. Бързо ще се откажат освен ако не сте заделили някой лев за почерпки на "преуморените" и "социално слаби" нашенски КАТ-аджии
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  8. #23
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    Онзи ден на "Дондуков"на една мацка и свалиха фолиото от предните стъкла. Полицаите пред нея,мацката се скъса да реве,а фолиото беше така хубаво направено ,че полицая си игра един час да го свали
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  9. #24
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by starata alfa View Post
    Онзи ден на "Дондуков"на една мацка и свалиха фолиото от предните стъкла. Полицаите пред нея,мацката се скъса да реве,а фолиото беше така хубаво направено ,че полицая си игра един час да го свали

    мале , ако ми пипне колата с пръст ще а плати двойно цялата
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #25
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Преди няколко години така се заядоха едни за фолиото на задните стъкла.Огледално било.Искаха май акт да пишат и от движение да спират,ама не им мина номера

  11. #26

    Default

    Просто трябва да е, като в Германия. Де що не е фабрично по колата и го няма вписано в талона се сваля на място или ти спират колата от движение. Първо по тоя начин вас няма да ви правят на маймуни и второ и вие няма да правите на маймуни полицаите.
    Lexus IS200

  12. #27
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    В крайна сметка могат ли да ме спрат от движение? 145-цата е с затъмнени задни стъкла + задно панорамно. Да ги оспорвам ли до край?
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  13. #28
    *** Dagi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София,Лагера
    Posts
    744

    Default

    Немогат,по закон имаш право да ги затъмниш при наличието на огледала
    Bmw 535d LCI 410WHP(Hybrid turbo FMIC) 12.8 -400m
    BMW F13 M6
    BMW X6 3.5d
    Mini cooper r56 lci
    Alfa romeo Gt 1.9 jtd Eibach anti roll bars, eibach springs,Koni suspension, gtb2056vzk,Fmic, full exhaust 76mm, Quife, brembo brakes 330mm

    SPRINTAUTO Service

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Deathriderr View Post
    В крайна сметка могат ли да ме спрат от движение? 145-цата е с затъмнени задни стъкла + задно панорамно. Да ги оспорвам ли до край?
    Мърсолите могат да те спрът теоретично за каквото си искат, реално закона не забранява това което искаш.......ако те спрат, значи нарушават закона и правата ти........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30

    Default

    На мен пък ми е интересно - каква е причината да се затъмнявате стъклата.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •