Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем с мигачите на Алфа 156 1.8

  1. #1

    Unhappy Проблем с мигачите на Алфа 156 1.8

    Привет на всички съфорумци. Имам проблем с моята Алфа 156 1.8 98'ма от една седмица. Става въпрос че светлините и звуковата индикация на мигачите ми изчезва, заедно с това и аварийните, до колкото знам са вързани заедно за това става така. Имах крушка за сменяне на фара и след като я смених си помислих че проблема ще се оправи но уви не за дълго. Последните 3 дни всичко беше наред до днес. Днес пак нямах никакви мигачи още при тръгване с колата, като се прибрах бях я оставил с изгасени фарове, но при опитите си да тръгнат тия мигачи съм оставил аварийните във включено положение и после един приятел ми звънна да ми каже че цялата свети като коледна елха. Отидох и изключих аварийните. Сега се чудя какво да я прав, ходих при един измислен майстор, той ми каза че така като се появяват и гаснат е трудно да се определи от какво е, и ме "посъветва" да отида при него чак като изгаснат напълно. Та стига толкова словоизлеяния няма да ви забавлявам повече очаквам някакви адекватни съвети от вас с цел да я оправя сам или да ми посочите надежден и евтин сервиз в който ще се справят професионално с проблема, че е опасно да се кара без мигачи особено в час пик

  2. #2
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Релето за мигачите и авариините се намира под волана(маха се капака под волана) там е проблема сменяш с друго или някой да ти го зачисти

  3. #3
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    споко. когато:
    нямаш мигачи-нямаш аварийни.
    имаш мигачи-имаш аварийни, значи е от релето.
    и аз го имам тоя проблем и знам, че е от релето, ама някой ден......
    156 SW 2001 бивша.

  4. #4

    Default

    за да не отварям нова тема ще пиша тук.
    нещо напоследък мигачите за на ляво мигат 2 пъти по бързо. това не се случва често ама днез например доста испреварвания направих и все мигаха 2-3 пъти по бързо. за надясно мигача си мига нормално. от време на време го прави, но не е постоянно. някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
    1.9JTD 105+

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    за да не отварям нова тема ще пиша тук.
    нещо напоследък мигачите за на ляво мигат 2 пъти по бързо. това не се случва често ама днез например доста испреварвания направих и все мигаха 2-3 пъти по бързо. за надясно мигача си мига нормално. от време на време го прави, но не е постоянно. някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
    В 97,5% от случайте е изгоряла крушка от ляво......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    не знам как е при алфата и аз имам 1.8 156 но при фиатчето ми беше нагорял кабел от клемореда който е на двете ръчки за чистачките и мигачите те са една цяла пластмаса.та от този кабел взима ток цялото табло,заден реотан,климатик,къси и дълги,вентилатор на парното,абе,при мен освен авариййни,халогени и стартера друго не бачкаше.тъй че махаш кормилото и хубаво си оглеждащ и двете ръчки.

    чак до ямбол при христо ходих заради тая простотия,щото огледах всички предпазители и релета и нищо не открих.тъй че умната.

  7. #7
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    В 97,5% от случайте е изгоряла крушка от ляво......
    Ne си актуален!
    98,3% - по последни сведения.
    156 SW 2001 бивша.

  8. #8
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Talking

    При мен пък включа ли мигач започва да мени оборотите на вентилатора на парното в такт с мигача.Това ми напомня за една фиат регата които сваляше от топло към студено при вкючване на мигач и накрая изгоря в пожар тръгнал от таблото,та не се чудете ако не включвам мигачите зимата

  9. #9
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Щом ти мени оборотите на духалото от едното цъкане на мигача, бих ти препоръчал да си провериш състоянието на алтернатора... ако го прави без да си включил нагревателите на задното стъкло, фаровете с халогените и климатика едновременно, то определено на твое място бих проверил с мултицет какво напрежение има на празен ход... най-малкото за успокоение.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    Ne си актуален!
    98,3% - по последни сведения.
    И аз да се изкажа, че всичко се оправи. Процента в статистиката трябва да се увеличи
    Оказа се, че имам две крушки за сменяне, една на задния мигач и една над номера, там даже не знаех че съществуват. Сега няма лампички на таблото, цъкащи по-бързо мигачи, липсващи светлини и т.н. С две думи проблемите могат да бъдат и по-лесни от очакваното

  11. #11
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    тиранозаврите рекс-форевар
    156 SW 2001 бивша.

  12. #12
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    То и аз го има същия проблем мигачите исчезват заедно с авариините и като тресна с ръка под кормилото по пласмасите се оправят
    алфа 156 1.9 JTD '99

  13. #13
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    а някой знае ли номера на релето
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  14. #14

    Default

    колега ,свали си пластмасата под волана и виж..
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    колега ,свали си пластмасата под волана и виж..
    така и направих
    A727
    7573490
    12 V 42/92W
    387.90
    DOT
    719075
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •