Results 1 to 9 of 9

Thread: АЛФА 145 ТД не набира добре, можеби проблем с турбото

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Испания
    Posts
    10

    Default АЛФА 145 ТД не набира добре, можеби проблем с турбото

    Здравейте на всички. От 1 месец имам 145 тд и си вървеше добре. Един ден осетих, че нещо като настъпвам педала на гаста не набира добре и имаше едно прекъсване като стигне 3000 и нещо оборота. По случаиност като отворих капака на двигателя видях едино вакумно маркучле извадено то идваше от някакав клапан от горе и отиваше надолу към турбото. Та забучих го пак там и колата започна да си върви добре отново. Обаче вече от няколко дена ми прави впечатление, че отново не върви добре и че турбото не се чува да свири така както преди, някакси все едно несе развърта. Също така според мен ми гори много около 7/100 на дълго при положение, че не я карам с повече от 110. Та въпросът ми за турбото е имали нещо което мога да проверя сам, някои клапан и така нататък. И според вас нормален ли е този разход които е с не включен климатик. Мерси на всички.

  2. #2
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    ако е турбото може да провериш дали надува като хванеш маркуча кум смукателния колектор с ръка и подадеш газ или някой друг ако надува маркуча и не можеш да го стискаш значи надува,това може да го направиш и под колата директно след турбото провери си маркучите ако не надува.може от запушен кат. пак да не надува ,миналата седмица се случи с на брат ми бравото като махнахме ката полудя преди това не можеше да надува а сега не се задържат с ръка маркучите.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Испания
    Posts
    10

    Default

    ами като стисна маркуча и дам гас осещам как се пълни, но до някаде, и маркуча си остава мек. Смисъл това казвам турбото пълни и се чува но някак си не на 100 процента. преди наистина маркуча не можеше да се стисне ставаше твърд ама сега не е така. И как може да разбера дали е от катализатора, че не ми се махка щото после за прегледа е кофти и се заяждат.

  4. #4
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    ами свали го и го погледни дали през него минава светлина като го дигнеш на слънце или лампа.ако има много дупки без светлина се позапушил,ние пробвахме да го продухаме ама такъв прахолях не си виждал.ако ти правят проблем за преглрда смени сервиза или пункта.ние сложихме проста тръба и стана супер,огледаи всички маркучи за цепки,обикновенно има и масло от където изпуска въздух
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  5. #5

    Default

    Аз само да ти кажа, че разход 7 на 100 е доста. Аз съм го постигал този разход извънградско единствено когато е била с пълен багажник, 5 човека, климатик и 150км/ч по магистралата, 100км/ч извън нея от София до Бургаз. Иначе извънградско, с климатик, 2ма човека, стабилно каране ми дава максимум 6,5

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Испания
    Posts
    10

    Default

    някой имали други предложения или да свалям катализатора. а тоя клапан дето е горе за вакума каква роля играи. преди бях забелязал, че като изгася колата издава странен шум (жужене), а сега шума го няма. Все ми се струва, че ще да е от някой клапан или ако има уестгейт на турбината по какъв начин може да се провери дали работи нормално.

  7. #7
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by iankon View Post
    ...а тоя клапан дето е горе за вакума каква роля играи...
    управлява ЕГР клапана

    иначе преди да изтърбушиш катализатора, можеш просто да го откачиш и да пробваш дали ще има подобрение по турбо-пътищата. Ако не - значи проблема най-вероятно ти е в самата турбина или просто изпуска въздух някъде по трасето. Огледай за масло около гарнитурата между главата и колекторите и отделно както са те посъветвали колегите провери много хубаво дали не изпуска въздух по трасето и от самия кулер.

  8. #8
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Колега прегледай,има доста теми за ЕГР-клапана...Това прекъсване при 3000оборота може да е от него.Възможно е да е останал отворен и симптомите са точно такива-губене на мощност
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Испания
    Posts
    10

    Default

    ЕГР клапана вече е затапен. Имаше малко подобрение след това ама все още колата не върви както преди. Дали се е здухало турбото. като стисна маркуча след кулера и нестава мн твърд а само леко се помпи.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •