Page 20 of 36 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast
Results 286 to 300 of 539

Thread: Да се похваля: Вече съм "горд" собственик на Алфа 33 1.7 16В QV

  1. #286
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Изтъркан TPS или разцентрован - управлява моторчето за празния ход .
    Пробвай да го завиеш в друга позиция .
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  2. #287

    Default

    има такива съмнения колега,ще се пробва тея дни,че почна много да ме дразни тва понякога нищо понякога .....
    Last edited by Perdaha; 29-12-2010 at 22:49.
    Alfa 145 1.4 t.s

  3. #288

    Default

    Чета чета за тия обороти и все по-объркано ми става,малко опресняване от тази вечер запали си колата оставих я леко да загрее тръгвам карам си и подам ли малко повече газ иска да тръгва назад глъхне (като загря глъхненето се оправи като подам гас повече си изтегляше)ама тея обороти сменям предавките някои път засядат около 1500,оставам я на празен ход забива ги на 700 оборота или почва да играе 700-900 оборота....леко чуквам гаста хоп на 1100 още леко хоп на 1500 оборота остават още забиват на 2000 оборота леко чуквам хоп всичко е ок...тая кола ме шашка вече....

    Да вметна само мина 1000км колата и от днес вече е с ново масълце Аджип благодарение на колегата пининфарина
    Last edited by Perdaha; 30-12-2010 at 00:45.
    Alfa 145 1.4 t.s

  4. #289
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Ами моторчето според мен си прави квот си иска ,работата му зависи главно от ТПСа .
    Знаеш къде е предплагам на всукателната клапа 2 винтчета са отхлаби ги леко и го постави в друга позиция ,това на изключен двигател .
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  5. #290
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Ами моторчето според мен си прави квот си иска ,работата му зависи главно от ТПСа .
    Знаеш къде е предплагам на всукателната клапа 2 винтчета са отхлаби ги леко и го постави в друга позиция ,това на изключен двигател .
    Това важи само за твоя мотор, при 1.3
    При тиб твоя ТПС седи на единствения дросел и представлява буквално един потенциометър, който работи в ъгъл от 80 и няколко градуса. При Бошовите инжекциони които се слагат на 33 ТПС-а е коренно различен и е просто система от две ключета като на празен ход се включва единият за да даде сигнал мотора да влезе в режим празен ход, а вторият ключ е чак след 70 % отваряне на дросела, за да даде на ЕКУ-то сигнал, че мотора е на пълна тяга.

    Демек при 16V трябва просто да се премери с мултицет дали му работят ключетата на тоя ТПС. Ако ТПС-са си работи, другаде е проблема. Може и МПХ да е обърнат, някои калпави майсторчета го правят този номер.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #291

    Default

    Ммм малко информация от днес,ТПС-са си работи добре,идва другото понеже моя дебитомер е базикан и даваше някакви проблеми беше въртян превъртан и уж го нагласихме ама явно ще трябва друг дебитомер дайте мнения ама не останаха много неща за проверка и като говорихме с моя майстор излиза че няма какво друго да е освен дебитомера...
    Alfa 145 1.4 t.s

  7. #292
    Запален алфист terfenliata's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    гр. Свиленград
    Posts
    55

    Default

    Здравей колега, моята кола правеше същото нещо когато дебитомера ми сдаваше багажа.Колата ми е от подписа не е 16в но проблема е абсолютно същия.Имам вече три дебитомера с два от тях(тези които си заминаха) го прави този номер с обротите. Когато сложих работещ дебитомер всичко си дойде на мястото.
    ALFA ROMEO 33 1.7 IE с климатик

  8. #293

    Default

    Благодаря Колега ориентирал съм се натам сондата ми е отстранена няма как да е тя всичко друго си работи наред остана само той аи си беше човъркан и не работеше особено коректно така че.....търся да видим какво ще открия че нашите кошнички са си старички вече
    Alfa 145 1.4 t.s

  9. #294
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    Ммм малко информация от днес,ТПС-са си работи добре,идва другото понеже моя дебитомер е базикан и даваше някакви проблеми беше въртян превъртан и уж го нагласихме ама явно ще трябва друг дебитомер дайте мнения ама не останаха много неща за проверка и като говорихме с моя майстор излиза че няма какво друго да е освен дебитомера...

    Твоят дебитомер, колкото и да е бъзикан, може да го настрои някой който е в час с един газ анализатор. щом си правил и ремонт на мотора, трябва да се настрои много лесно. Разбира се ако всичко по мотора е сглобено правилно. Жалко, че си чак във Варна. Ако беше тук в София досега да съм ти направил колата да мърка и да дивее когато трябва.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #295

    Default

    Благодаря ти Боби ама...далечко си ми иначе с удоволствие,по-принцип има вариант да го настроят както трябва но..майстора искал да си поръча нещо което щяло да му помогне да го направи както трябва(незнам какво точно иска да поръча някаква джаджа ми каза )но сигурно е от него защото,аз когато отидох да взема колата тя така прекъсваше че едвам тръгваше с базикане се изчистиха нещата тук уж се опитаха заводски настройки да му зададат ...... но... и така маистора искал някаква джаджа да вземе и така трябвало да стане,аз имам само съмнения дали от толкова базикане не се е преебал тоя дебитомер пружинката му и т.н. но ще видим..
    Alfa 145 1.4 t.s

  11. #296
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    аре бе багабонтин какво стана?????????
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  12. #297
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Да нещо се скатава колегата!Бързо да си казва,признава,как е положението!?

  13. #298
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    абе аз от 3 седмици го чакам да доиде да го видя тоз сешоар ама се нещо ми се скатава само да е дошъл и да не се е обадил да му мисли
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  14. #299

    Default

    Здравейте колеги ...тея дни съм умислен,след като смених преди две седмици маслото всичко си беше ок,в понеделник гледам маслото на средата малко отгоре и уж за хубаво викам чакай да долея до горе и от тогава няколко дена се разпуши,дали не и се нрави толкова масло че сега и налягането голямо всичко още плътно и търси къде да го изкара докат си падне на ниво незная ама.....нека хората с опит да споделят....ма много взех пак да се изнервям..
    Alfa 145 1.4 t.s

  15. #300
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    и друг път някаде по форума ставаше дума за количеството масло,не трябва да е догоре ,защото го "давиш" и ще го изпие някаде до нивото ,което казваш ,че ти е било преди да долееш.Имаше си "научно" обясненеие ,ако някои се сеща да дообясни.При мене нивото е на средата между мин и мах и си стои така откакто е налято масло и като стане 7500 -8000 км слагам ново и на форд4ето така правя и нема грижи.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

Page 20 of 36 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •