Page 31 of 36 FirstFirst ... 212930313233 ... LastLast
Results 451 to 465 of 539

Thread: Да се похваля: Вече съм "горд" собственик на Алфа 33 1.7 16В QV

  1. #451
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    И при барабаните без кантар при рязко натискане блокират задните и поднася и моета е така
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  2. #452
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    То при барабаните е ясно. Мислех си, че като задните накладки са наполовината на предните, няма да има толкова голямо значение кантара, ама явно няма да ни огрее и ще си го носиме!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #453
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    то е така, но при нашите коли по-голямата тежест е в предницата, а и в завой при натискане на спирачките задницата става съвсем като перце и работата отива към канавката. същото се случва и като се спускаш по наклон, даже и с 20 да караш, леко докосване и задницата блокира. кантара при 33 е добре направен според мен. няма нужда от интервенции. който иска да експериментира може да пробва с намалители на спирачното усилие от пунто. там няма кантар , а само се редуцира силата фиксирано.
    точка

  4. #454
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    То при барабаните е ясно. Мислех си, че като задните накладки са наполовината на предните, няма да има толкова голямо значение кантара, ама явно няма да ни огрее и ще си го носиме!
    Алооооу дъртия, а разпределението на масите преден заден мост взимаш ли го под фнимание?!? под 400 кила на задника как мислиш да не блокира и носи. Варианта е отделни помпи преден/заден мост и подобаващото им регулиране.

  5. #455
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    Алооооу дъртия, а разпределението на масите преден заден мост взимаш ли го под фнимание?!? под 400 кила на задника как мислиш да не блокира и носи. Варианта е отделни помпи преден/заден мост и подобаващото им регулиране.
    Ти жив ли си , бе!
    На мене задника ми е дебел!
    Знам и много добре, какво става без кантар , ама питах някой дали в екпериментирал.
    Опааа!
    Сега се сещам, че и ти и Боби сте без кантари!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #456
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    49

    Default

    Проблема може да се реши като при всички бегачки- регулатор на спирачното усилие в ибей има за по 100 тина долара.
    Взимаш регулатора, медни тръбички, правиш си нова спирачна система и всичко заспива... Настроиването - обуваш едни галоши, намираш "площадка" и настройваш от кранчето. Това е...

    И моя спринт е без кантар, със 4 дискови спирачки- голяма веселба и въртележка е... Само че, брат ми като я кара примерно винаги стискам зъби да не направи белята.... БЕЗ кантар не може да се кара колата от човек който не я познава... Той затова е и измислен - най-вече спокойствието при спиране
    Last edited by Niki2105; 03-06-2011 at 15:03.

  7. #457

    Default

    хмм колеги,нещо странно става сипах на моята колица напълних и резервоара със 100 октана бензин и нещо тръгна по зле и оборотите малко заклатиха на празен ход!нашите кочинки май не са много за такъв бензин ?
    Alfa 145 1.4 t.s

  8. #458
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Talking

    Не вярвах че още има толкова наивни хора да сипват 100 октана не разбрахте ли че на българския пазар няма 100 октана а има 95 с добавки !!!!!!!! Еи Тошка толкова време караш със служебни пари не разбра ли че няма разлика в горивата.
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  9. #459
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе той си е 100 октана, но по принцип 100 октана е по-нискокалоричен от 95 и иска друго предварение за да се възползваш от предимствата му. нашите коли нямат детонационен датчик и са програмирани за 95, така че с него вървят най-добре.
    точка

  10. #460

    Default

    Quote Originally Posted by RealSeX View Post
    Не вярвах че още има толкова наивни хора да сипват 100 октана не разбрахте ли че на българския пазар няма 100 октана а има 95 с добавки !!!!!!!! Еи Тошка толкова време караш със служебни пари не разбра ли че няма разлика в горивата.

    Абе да ти кажа честно разлика си имаше при 145-цата и то не малка -педала на гаста ставаше доста по чувствителен и разхода с равномерно каране ......аз ти бях казал май 100 октана бензин + добавка за бензин и 520-30 км с 21-22л.
    Но определено ще се съглася с колегата Колев че този бензин не е за нашите възрасни тинейджъри,докато го сипах и си развали работата-ама има още половин резервоар !
    Alfa 145 1.4 t.s

  11. #461

    Default

    и така колеги да раздвижа малко темата,разбира се пак с въпрос,нещата са следните в началото на седмицата смених дебитомера,че моя беше базикан регулиран и т.н,сега колата се държи в пъти по добре във високите обороти сякаш изчезна това тъпчене-общо взето тръгна много по-добре,но докато сложих този дебитомер и оборотите ми на празен ход паднаха сега ги държи ниски около 700 като загре е и сякаш леко притриса + сега като е топла най-вече тогава го забелязвам пали доста по трудно понякога не винаги,отново почвам да мисля към дюзи бензинова помпа знам ли,дайте някакъв съвет!
    Alfa 145 1.4 t.s

  12. #462
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    провери тпс-а дали е настроен правилно. почисти машинката за празен ход и провери датчика за температура на двигателя. ако не е от тия неща , ще трябва да ходиш някъде да ти проверят дроселите дали не са им въртени байпасите.
    точка

  13. #463

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    провери тпс-а дали е настроен правилно. почисти машинката за празен ход и провери датчика за температура на двигателя. ако не е от тия неща , ще трябва да ходиш някъде да ти проверят дроселите дали не са им въртени байпасите.
    Благодаря ти колега за отговора,ТПС-са го отхвърляме аз си го сменях съвсем скоро,за по-сигурно ходих да сменям предната седмица горивния филтър и ги помолих все пак да го погледнат как съм го монтирал и отговора беше прекалено прецизно даже,въпреки че мога да се помъча да го пооправя с някой милиметър от там,машинката за празен ход две завъртях едно и също,този датчик за температурата не съм го пипал(едно от малкото несменени неща) може ли от него да прави така и като загрее да пали по трудно някой път след 4-5-тото завъртане на стартера?
    Alfa 145 1.4 t.s

  14. #464
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    сигурен ли си за тпс-а. много е важно когато си на празен ход веригата между двата пина да е затворена и при леко натискане на газта- да се прекъсне.
    иначе може и да е от тоя датчик. измери го. при 25градуса трябва да даде 2,1килоома ,при 40гр - 1,2килоома и при 80гр- 0,33килоома.
    точка

  15. #465

    Default

    сигурен съм аз го регулирах според шума при лего докосване на педала цъка и включва,а и за всеки случай и момчетата във Алфа сервиза помолих да видят и те потвърдиха че е ок монтирано!
    нещо става ама аз отдавна се боря с тях но не съм отрил точно проблема с подмяна на това и онова за период позатихва-не изчезва натълно и сега след смяната на дебитомера ....пак .....ще се ходи при момчетата в сервиза то се е видяло ама....
    Alfa 145 1.4 t.s

Page 31 of 36 FirstFirst ... 212930313233 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •