Page 2 of 36 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 539

Thread: Да се похваля: Вече съм "горд" собственик на Алфа 33 1.7 16В QV

  1. #16

    Default

    Интересно на мен тази кола ми изглеждаше може би една от най-добрите 33-ки, поне на снимки, по не на това което е казано, къде и от кой е правен ремонта на мотора!!!
    Просто явно всичко е било пълна лъжа от страна на колегата от който си я купил...Даже още се чудя как е възможно, щото и аз съм я гледал толкова време...
    Но виж има поне едно хубаво нещо от цялата работа, сега ти ще си направиш ремонта, ти ще си го разработиш, ще си закърпиш купето и ще караш една истинска Алфа в пълния и блясък! Успех!
    Last edited by Jivko7777; 28-08-2010 at 12:53.
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Интересно на мен тази кола ми изглеждаше може би една от най-добрите 33-ки, поне на снимки, по не на това което е казано, къде и от кой е правен ремонта на мотора!!!
    Просто явно всичко е било пълна лъжа от страна на колегата от който си я купил...Даже още се чудя как е възможно, щото и аз съм я гледал толкова време...
    Но виж има поне едно хубаво нещо от цялата работа, сега ти ще си направиш ремонта, ти ще си го разработиш, ще си закърпиш купето и ще караш една истинска Алфа в пълния и блясък! Успех!
    Можеби си прав колега,но когато вземеш кола с нагласата че е запазена и да я караш и платиш още толкова колкото си я платил без да си и се нарадвал даже................
    Иначе ще има пресни снимки от днес на мотора още не е измит но това не пречи да се видят някои неща и това е мотор на 3 хиляди след основен.......та той е сблобен с калта по него а колко силикон има по маслената помпа на цедката мммм ще ги постна по късно....
    Alfa 145 1.4 t.s

  3. #18
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Но виж има поне едно хубаво нещо от цялата работа, сега ти ще си направиш ремонта, ти ще си го разработиш, ще си закърпиш купето и ще караш една истинска Алфа в пълния и блясък! Успех!
    Офф като започнете да ми клиширате така започва да ми се повдига! Вие парите за нищо ли си нямате? И вземете стегнете една кола, а не се силете с татините да видим пак ли така ще пишете!

    Момци, а вие събрахте целия скрап в страната и пак не се научихте как да си подбирате кочините или да им взимате поне възможно най-ниски пари!

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    Офф като започнете да ми клиширате така започва да ми се повдига! Вие парите за нищо ли си нямате? И вземете стегнете една кола, а не се силете с татините да видим пак ли така ще пишете!

    Момци, а вие събрахте целия скрап в страната и пак не се научихте как да си подбирате кочините или да им взимате поне възможно най-ниски пари!
    Мммм много си прав колега ма нали знаеш парен каша духа...макар че ми е за втори път,въпреки че за предната я взех с мисълта да я стягам има голяма разлика
    Alfa 145 1.4 t.s

  5. #20
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    духала през клапаните, тоест говориш за това че духа от капачката за маслото на мотора ли колега?
    По-скоро не са били правилно зацепени ремъците и не е затваряла плътно клапаните при работен такт-от там е губила компресия,щото част от създаденото от възпламеняването на горивната смес налягане се е губело.От там и накривените клапани,щото пък при обратния ход на буталото,то се е удряло в клапаните.

  6. #21
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    познавам момчето от което си купил колата от много години
    и да ти кажа само че не е искал да измами никой
    самия той хвърли една камата пари по тая кола
    но явно майсторите не са били на ниво
    иначе я правеше с бая мерак но явно....
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    Поне дадели ти всичките екстри дето ги беше написал в обявата

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Колега дано имаш сили и пари да я оправиш,А тоз дето ти я е продал така и те е метнал по върбите със сигурност е знаел за какво става дума ,,като е хвърлил толкова пари и мерак както каза 1912 ,защо я продава ,да не би да забогатее с тия пари които е взел,ама всичко се връща рано или късно са казали.
    Стисни зъби и я направи и иди да му покажеш какво си извадил от колата ,ако не види снимките тука кагато ги сложиш,поне да се засрами малко.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  9. #24

    Default

    мм незнам дали е умишлено или не,но ако аз бях собственика на автомобила със сигурност щях да му знам положението още повече,че и разбира от коли не е като да не знае,и аз съм за тва рано или късно всичко се връща,иначе колата вече се стяга мотора е разхвърлян както бях писал имам снимки от днес и до утре вечер най късно ще са на лице,незнам виновния но определено мотора е правен все едно е лада или жигули направо като го гледах и ми показваха и обесняваха,хем ми беше кофти хем въпреки тва неможах да се държа да не се смея...
    Alfa 145 1.4 t.s

  10. #25

    Default

    Има и такъв момент, подобна история беше с моята 145 1,6 ТС, направих си я и сега жената се радва яко Естествено не ми се споменава през какво преминах и колко платих А този боксер е уникален, ако се направи както трябва, дано...цепиш мрака с него колега, цената си заслужава.
    Arena Coast Customs

  11. #26

    Default

    снимките са налице в първия пост болта които изглежда със силикон е мека силиконова пишка,от снимките незнам какво и колко ще стане ясно но все пак едното бутало е като стъргано със щурка номер 50 по цедката на маслената помпа имаше сумати и силикон (белее) който беше отстранен...снимал съм една люспа на вала незнам какво е ставало и как се е отлъртило тва парче там....както и любимия под на снимките изглежда малко по зловещо от реалността...казвайте мнения за него дали ще се оправи...
    Alfa 145 1.4 t.s

  12. #27

    Default

    Стига да имаш финанси, веднага да режат, да махат ръждите и заваряват легени отдолу, и кит яко. Може да минеш и с цинга отдолу, после кит-а против корозия. Иначе след година си аут с купето, това с елементарните ми познания по електрохимична корозия
    Arena Coast Customs

  13. #28

    Default

    мда да определено купето ще се направи преди зимата ,не си и фантазирам че ще изкара още една зима...
    Alfa 145 1.4 t.s

  14. #29
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    Е....си това направо да ти смачка мерака от колата,а на снимките изглеждаше толкова добре.

  15. #30
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Колега, в крайна сметка колко пари даде за тази кола....изглежда доста отчайващо, а повечете сме минали през този модел и знаем за какво възстановяване става въпрос.

    в сервиза на Алфа са страхотни момчета и ще ти оправят механиката, ама по ламарините положението е страшно

    по-добре да намерите с Крис читаво купе и да си прехвърлиш всичко вместо да го кърпиш този гнилоч
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

Page 2 of 36 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •