Page 3 of 36 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 539

Thread: Да се похваля: Вече съм "горд" собственик на Алфа 33 1.7 16В QV

  1. #31
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, купето се оправя лесно, независимо колко е изгнило. Реже се до здраво и се заварява тънко. После Боди 920 или 910 беше, онова сивото и си на 6.
    За мотора не мога да ти помогна, защото нямам нищо за него, но както си го подкарал, съм сигурен, че ще го оправиш!
    Горе главата, после ще имаш една много добра кола и ще се гордееш с нея!
    Успех!
    И дай снимки!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Колега, в крайна сметка колко пари даде за тази кола....изглежда доста отчайващо, а повечете сме минали през този модел и знаем за какво възстановяване става въпрос.

    в сервиза на Алфа са страхотни момчета и ще ти оправят механиката, ама по ламарините положението е страшно

    по-добре да намерите с Крис читаво купе и да си прехвърлиш всичко вместо да го кърпиш този гнилоч
    Не ме е яд за нищо друго освен че просто и платих мн повече според мен отколкото струва моментното и състояние,да не забравяме че реших да преглътна лайната по купето заради уверението че мотора е супер
    Цена Платена 1200 лв.
    Alfa 145 1.4 t.s

  3. #33
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    Не ме е яд за нищо друго освен че просто и платих мн повече според мен отколкото струва моментното и състояние,да не забравяме че реших да преглътна лайната по купето заради уверението че мотора е супер
    Цена Платена 1200 лв.
    жалко наистина, излъган при това от колеги...
    тази си я виждал http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49044
    купето поне отвън няма ръжда, не съм го гледал отдолу, салона беше доста запазен...по-добре помисли над това от двете да си направиш една след като ти ремонтират мотора, отколкто да кърпиш изгнили ламарини. На моята 33-ка изрязах толкова гнилоч че после сложих ламарини за половин кола...страшен филм е, почваш леко полека и се отварят огромни ями. Много си се набутал, потърси съвет и от други хора.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  4. #34
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    Не се плаши и купето и мотора се правят за жалост пак обаче ще трябва да развъжеш кесията но бъди сигурен,че изобщо няма да съжаляваш 16v-то е супер нервак обожавам го ще го отцениш и ти.УСПЕХ и в най близко бъдеще да бъдеш горд собственик на този готин модел.А на другото му тегли една майна.УСПЕХ

  5. #35
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, аз платих 1000 лева, ама е по-зле от твоята. Беше!
    Сега дай даа не умуваме, а да ги правим
    Мамкаму, нали за това сме 33-балъци!
    казвай с какво да помагаме!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #36

    Default

    хахаха с какво ли колеги освен да отворя един благотворителен фонд незнам иначе както се вижда на снимките ще ми трябва и калник ляв.......
    Alfa 145 1.4 t.s

  7. #37
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Сега до Пердаха: Ми пич, не си излъган. Когато се купува кола (особено 33-ка) се гледа. Кара се, преценява се и има пазарлък. Никой насила не те е накарал да я купуваш. А когато купуваш 33-ка трябва да ти е ясно, че ще работиш много по нея.
    Ако наистина си искал хубава кола, щеше да отидеш в Италия и да си купиш много скъпа 33-ка в добро състояние. Няма вариант в който да е евтина и хубава. Аз моите коли винаги съм ги купувал за много малко пари в окаяно състояние. След това започнат ремонтите. Това е начина да караш читава кола. Няма да споменавам сумата която ми струва 1-та кола, без в нея да влиза труд.
    Стига си ревал. Темата така става за общи приказки. Ако ще работиш по колата, работи, не всички да спамят и съчувстват колко си преебан.
    Колко пари я плати?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Сега до Пердаха: Ми пич, не си излъган. Когато се купува кола (особено 33-ка) се гледа. Кара се, преценява се и има пазарлък. Никой насила не те е накарал да я купуваш. А когато купуваш 33-ка трябва да ти е ясно, че ще работиш много по нея.
    Ако наистина си искал хубава кола, щеше да отидеш в Италия и да си купиш много скъпа 33-ка в добро състояние. Няма вариант в който да е евтина и хубава. Аз моите коли винаги съм ги купувал за много малко пари в окаяно състояние. След това започнат ремонтите. Това е начина да караш читава кола. Няма да споменавам сумата която ми струва 1-та кола, без в нея да влиза труд.
    Стига си ревал. Темата така става за общи приказки. Ако ще работиш по колата, работи, не всички да спамят и съчувстват колко си преебан.
    Колко пари я плати?

    Започвам с отговора на последния ти въпрос,чети и тогава задавай въпроси...
    Без да се обиждаш ма в момента ми е достатъчно нервно за родителско настоинически заповеди как и какво да правя още повече с тоя тон..ако искаш да дадеш съвет го направи ма не ми се карай не си ми баща....
    Отностно набутвацията ще бъда изчерпателен,че съм си виновен аз няма две думи по-въпроса,колата имаше някакъв проблем но след гадаене и гледане се установи ушким че е дебитомер(аз несъм монтьор,имам някакви познания)и бях уверен че мотора няма как да е понеже е след основен ремонт а и главите били правени при Лисан...
    Несъм тръгнал да рева....не ме познаваш за да даваш такива оценки....но е факт че повярвах на неща които не са точно така-какво е това ти сам прецени...
    И след всичко казано ти как ще се почувстваш ако не е леко мушнат отзад незнам как,ясно ми беше,че колата ще има неща за правене копето го видях в какво състояние е ...ма несъм се готвел за основен...
    Хайде със здраве ако темата не ти харесва и имаш правомощия ми изтрии я ако ли не не я чети...
    Тук аз споделям реалността,независимо харесва или не на някой.......
    То ако беше така аз имах една такава за основен но поне купето беше супер,ако знаех всичко мислиш ли че щях да се хващам на хорото да я продавам и да вземам тази...
    Last edited by Perdaha; 29-08-2010 at 13:47. Reason: редакция
    Alfa 145 1.4 t.s

  9. #39
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Неисках да пиша в тази тема, но не се сдържам и аз вече... Значи първо към колегата... много съжелявам за това което се е полуило с мотора, но аз идея си нямах за това което се е случило с мотра. Мисля, че и ти знаеш... мислиш ли че през цялото това време докато се чудех какав е проблема съм знаел всичко това... мислиш ли, че съм се правил на шут прец цялото време и целият тоя труд и пот дето хвърли за да презацепя тъпите ремаци... аз ако знаех какво става никога нямаше да ти продам колата....най мразя такива неща като тези които се сличат в момента. Какво мога да кажа за мотора което аз съм правил. След като миналото лято превътя мотора биелни лагери бях решен да си направя двигателя перфектен. Затова свалих всичко доло.... намерихме с Крис една кола и дойдох до варна за да купя двигателя само заради коляновия вал. Оказа се след това, че е на 2-ри ремонт, карах го на шлайисти в Пловдив, казаха че нама нужда от шлайш. После защото нищо не разбирам от глави... главите заминаха за Лисан сервиз в София... там.... шлайфане на главата, смяна на гумички,повдигачи,валове,семеринги и напасване на клапани. След което ги върнаха в Пловдив. Цената която платих беше 540лв...коляновия вал ми легна 250лв. Купих нови основни и биелни лагери... основни 1-ви ремонт( по спомен) и биелни (2-ри ремонт). От там нататак аз само съм сглобил двигатела като изришно казвам,че не съм ползвал никога силикон. Силикон беше ползван от предишния собстеник и от тогава когато и да сменям маслото винаги са излизали парченца силикон. След като сглобих колата.. точно след 1 седмица колата взе да пуши яко на масло.... разкопчаха ми се гумички на клапаните.... пак двигателя доло.... оказа се че в Лисан сервиз са сложили по-големи гумички и за това се разкопчават. Тогава отново на майстори тук в плд за смяна на гумички, водачи и отново напасване... след което качих наново двигателя... по това време си купих и другата кола и както ти казах от тогава е кара сестра ми и аз не съм се занимавал с 33-ката. Казвах че двигателя е перфектен само защото вярвах, че всичкия тоя труд и пари са си дали ефекта... няма как да знам, че нещата не са в ред.... Пак казвам, че съжалям за състоянието на двигателя, но наистина не съм знаел....
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN View Post
    Неисках да пиша в тази тема, но не се сдържам и аз вече... Значи първо към колегата... много съжелявам за това което се е полуило с мотора, но аз идея си нямах за това което се е случило с мотра. Мисля, че и ти знаеш... мислиш ли че през цялото това време докато се чудех какав е проблема съм знаел всичко това... мислиш ли, че съм се правил на шут прец цялото време и целият тоя труд и пот дето хвърли за да презацепя тъпите ремаци... аз ако знаех какво става никога нямаше да ти продам колата....най мразя такива неща като тези които се сличат в момента. Какво мога да кажа за мотора което аз съм правил. След като миналото лято превътя мотора биелни лагери бях решен да си направя двигателя перфектен. Затова свалих всичко доло.... намерихме с Крис една кола и дойдох до варна за да купя двигателя само заради коляновия вал. Оказа се след това, че е на 2-ри ремонт, карах го на шлайисти в Пловдив, казаха че нама нужда от шлайш. После защото нищо не разбирам от глави... главите заминаха за Лисан сервиз в София... там.... шлайфане на главата, смяна на гумички,повдигачи,валове,семеринги и напасване на клапани. След което ги върнаха в Пловдив. Цената която платих беше 540лв...коляновия вал ми легна 250лв. Купих нови основни и биелни лагери... основни 1-ви ремонт( по спомен) и биелни (2-ри ремонт). От там нататак аз само съм сглобил двигатела като изришно казвам,че не съм ползвал никога силикон. Силикон беше ползван от предишния собстеник и от тогава когато и да сменям маслото винаги са излизали парченца силикон. След като сглобих колата.. точно след 1 седмица колата взе да пуши яко на масло.... разкопчаха ми се гумички на клапаните.... пак двигателя доло.... оказа се че в Лисан сервиз са сложили по-големи гумички и за това се разкопчават. Тогава отново на майстори тук в плд за смяна на гумички, водачи и отново напасване... след което качих наново двигателя... по това време си купих и другата кола и както ти казах от тогава е кара сестра ми и аз не съм се занимавал с 33-ката. Казвах че двигателя е перфектен само защото вярвах, че всичкия тоя труд и пари са си дали ефекта... няма как да знам, че нещата не са в ред.... Пак казвам, че съжалям за състоянието на двигателя, но наистина не съм знаел....
    Просто излагам факти за мен са още по-неприятни....
    Alfa 145 1.4 t.s

  11. #41
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Ми много сте сбъркали със сервиза за глави. Главите се правят в сервизи за глави, а не от някой, който не познава измервателния уред. Глави се правят с машини, не на око.

    ПАК ДО ПЕРДАХА:
    Приятелю, не ми се форсирай, не ти държа кофти тон, просто ти обяснявам какви са правилните стъпки и постъпки. Ако на някого му е дотрябвал съвет, никога не съм му отказал. (Това го знаят хората, които са го искали от мен). Всеки сам се оправя, това е истината. Важно е да подбереш правилния ччовек за помощ.

    Единственият извод е всеки да се научи къде да НЕ ходи да му пипат по колата!
    Last edited by Bobi_33; 29-08-2010 at 18:57.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #42
    Запален алфист rumanqska's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Велико Търново
    Age
    55
    Posts
    258

    Default

    Я малко да ви разсея : От всичко което прочетох по горе нямаше да е лошо и в България да има едно такова предаване "Пич ,оправи ми колата" .Сиурно щеше да си един от първите. Представи си: идват,вземат ти колата и ти я връщат със всякакви екстри(уникат) и то за 1 седмица. Горе главата ! Ще се справиш !
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD"01 - 140ph "Красавицата Звяр"

  13. #43
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by rumanqska View Post
    и ти я връщат със всякакви екстри(уникат)
    Искаш да кажеш всякакви екстри(циганийки) нали?

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Освен да се засипва МTV с писма Е-мейли и каквото требе там да пратят да ги правят тука
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  15. #45
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Темата започна да се изражда и както виждам, ще доведе до поредния форумен скандал.
    Аз също исках да взема тая кола и понеже знаех, че нещо е правено по мотора в Лисан сервиз, отидох при Сашо да го попитам за състоянието на колата.
    В прав текст, пред свидетели ми заяви, че каквото и да е правено по тоя мотор е било, когато не е бил в сервиза и няма и идея , какво точно е правено и следователно не може да ми даде никаква гаранция за мотора.
    Това ме отказа да я купя!
    Редно е да чуеме и Дригата, защото се говореше, че той е правил мотора, а сега се оказва, че може би е правил само главите!
    Изобщо тоя мотор е : секс, лъжи и видео!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 3 of 36 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •