Results 1 to 6 of 6

Thread: налягане на маслото на боксер 1.5

  1. #1
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default налягане на маслото на боксер 1.5

    та ще ми каже ли някой какво е нормалното налягане на маслото на босер 1.5,говоря за показанията на манометъра на таблото

  2. #2
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    баща ми има 33-ка ама тя нема барометър за маслото и въобще колкото 33-ки съм видял а те не са никак малко на никоя не съм видял да има барометър за маслото на таблото!!!
    MrXzender твоита има ли такъв барометър?
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    всяка една скала на уред се разграфява така че нормалният и работен диапазон да е в средата
    така че за маслото би следвало след 2000 оборота(най добре след 1500) показанията ти да са след средата на скалата

    но най-точно според мен си остава да си се закачи един манометър контролно на местото на датчика
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  4. #4
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    33-kata mi nqma no SPRINT-a ima a te sa s ednakvi dvigateli
    ta mi be6e interesno dali e v norma nalqganeto

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    65

    Default

    На моята 33 и подложих шайба 1мм на клапана на помпата, защото когата е топла лампата премигваше на тихи. Сега топла на тихи е на около 2 бара а 3-4000 е над 4 бара. По въпроса за уреда за маслото от началото на темата - моят е от старата ми 33 1.5 4 карбо и си е марков. Същият проблем имах и при старата и го реших по същия начин. Проблема се появява при частично износване на биелните и основни лагери на мотора. Разбира се това не е вечно решение но е доказано добро............... и ефтино

  6. #6

    Default Re: налягане на маслото на боксер 1.5

    Quote Originally Posted by MrXzender
    та ще ми каже ли някой какво е нормалното налягане на маслото на босер 1.5,говоря за показанията на манометъра на таблото
    Аз имам манометър на 33-ката и това май е един от малкото уреди по таблото ми който работи нормално (или поне аз така си мисля). Та когато колата е студена е около 4, а това е то4но по средата. Когато загрее и маслото стане по редичко пада около 2-3.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •