Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 138

Thread: Съвети за покупката на ГТВ!

  1. #1

    Post Съвети за покупката на ГТВ!

    ...Колеги,мисля да си взема ГТВ и то по -точно ето тази...Колата е в София,ако някои вече я е гледал,да ми каже какви са му впечатленията:http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...580&f1=details
    Alfa Romeo 146 1.6 TS 16v 120 hp 99г.
    Una bella macchina!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 146hp 98г.
    Furiosa

  2. #2

    Default

    колега,

    много има изписано и казано по темата. Накратко - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО караш колата на преглед при някой от препоръчаните във форума сервизи. Ама ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!! иначе на първо време гледаш следните неща:
    - ако трака като дизел имаш вариатор за смяна - около 300 лв е нов
    - ако пуши бягай далече, защото ще се вкараш във филм без край!
    - караш и слушаш за шумове в окачването особено отзад. Задното окачване струва над 500 лв да се подмени. Много над.
    - гледаш всички лампи дали светят като дадеш на контакт и дали не са резнали някоя за да я шитнат.
    - ако можеш отвърташ и гледаш свещите дали са заминали. Нов комплетк 200-250 лв за наистина хубави свещи. Има и за по 50 - 100 ама не ти го препоръчвам.
    - задължително караш на диагностика и проверяваш дебитомер и ламбда сонда.

    Приготви се да си купиш много капризна и не много евтина за поддръжка кола. Личният ми съвет е да потърсиш двулитровия свин спарк мотор, а не 1.8. Даже ако имаш кешовица търси 3.2 ама айде да не се изхвърлям много. Гледаш, проверяваш, караш в сервиз и решаваш. После палиш свещ, поливаш със светена вода, принасяш кокошка в жертва и стискаш палци да не умре веднага

    поздрав

  3. #3
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Ти в какъв филм го вкара човека...
    Лошото е, че филма е документален, т.е. всичко написано от теб е самата истина!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  4. #4
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    И един съвет от мен:-Ако искаш да си щастлив,да не ти побелеят косите по-бързо от необходимото,да се радваш,че имаш хубава кола...Потърси нещо другооооо,НЕ КУПУВАЙ НИКОГА ТАКАВА МАРКА АВТОМОБИЛ...както казват от завода:–Незнаем какво и има,преди да излезне от тук всичко и работеше
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  5. #5
    Запален алфист KaTsArA's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    158

    Default

    Защо ли този филм аз не съм го гледал ? кво ги правите тия коли нз
    ALFA ROMEO GTV 2.0 TS / Punto GT3 8V / BMW 530D E60

  6. #6
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    И един съвет от мен:-Ако искаш да си щастлив,да не ти побелеят косите по-бързо от необходимото,да се радваш,че имаш хубава кола...Потърси нещо другооооо,НЕ КУПУВАЙ НИКОГА ТАКАВА МАРКА АВТОМОБИЛ...както казват от завода:–Незнаем какво и има,преди да излезне от тук всичко и работеше
    Това са глупости. Никой не ни е виновен, че в повечето случаи попадаме на коли, които са взети от моргата или в най-добрия случай са поддържани зле.
    Quote Originally Posted by KaTsArA View Post
    Защо ли този филм аз не съм го гледал ? кво ги правите тия коли нз
    Някои хора имат късмет и попадат на гледан автомобил.
    Донякъде и аз съм от тях.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  7. #7
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Разменям мойта за 3 литрова
    Това е моят съвет към питащият
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  8. #8
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Разменям мойта за 3 литрова
    Това е моят съвет към питащият
    Mда, това е най-доброто решение.
    И аз търся 3.0 двигател!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  9. #9

    Smile

    ...Колеги,благодаря за съветите Дано имам късмет с това ГТВ,дето съм харесал....Тоя модел ми е мечта още от години,дано не съм заслепен от това като търся такъв
    Имате ли представа какъв е разхода на тоя двигател 1.8 туин спарк?

    И все пак Алфа се купува със сърцето
    Alfa Romeo 146 1.6 TS 16v 120 hp 99г.
    Una bella macchina!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 146hp 98г.
    Furiosa

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    И един съвет от мен:-Ако искаш да си щастлив,да не ти побелеят косите по-бързо от необходимото,да се радваш,че имаш хубава кола...Потърси нещо другооооо,НЕ КУПУВАЙ НИКОГА ТАКАВА МАРКА АВТОМОБИЛ...
    no comment
    като не ти харесват колите на марката, карай си това, от което няма да ти белее косата и ще те прави щастлив, но поне не отказвай човека, защото
    Quote Originally Posted by DelPiero View Post
    ...И все пак Алфа се купува със сърцето
    е те това е, ама явно не всички го разбират... и според мен тия дето не го, не им е мястото в този форум, още повече в този раздел...

    иначе съвета от мен може само да повтори казаното дотук от колегите (с малки изключения) като само бих добавил: не се лъжи по ниската цена, за всеки случай си приготви още толкова ако искаш всичко да ти е на 6 с тая кола а не да караш мърляшки за разхода доколкото съм чувал (нямам личен опит с такъв мотор) е колкото на 2-ката... но нека все пак кажат хората които го карат тоя мотор
    Last edited by badmadafaka; 02-09-2010 at 07:06.

  11. #11
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Прав си!

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    За разхода доколкото съм чувал (нямам личен опит с такъв мотор) е колкото на 2-ката... но нека все пак кажат хората които го карат тоя мотор
    А това за разхода е напълно вярно. За справка кликни на линка с бензиновата колонка в подписа ми и гледай.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by DelPiero View Post
    Имате ли представа какъв е разхода на тоя двигател 1.8 туин спарк?
    Друже,
    ако ще гледаш разход - бягай далече и не поглеждай назад! Само ще ти дам пример. В София в задръстванията ГТВ 2.0 ТС ми даваше разход 16-18/100. Няма мърдане! сега съм с 2.0 турбо петак и разхода по същия маршрут е 15-16/100. Естествено става въпрос за каране когато не съм в бууст и без изстъпления, защото тогава разхода отива.....

    Харчи си кочинката. няма как. А и не очаквай да попаднеш на ужасно пазен автомобил. Замисли се ти как би карал такава кола, ако беше твоя? Бавно и лекичко ли? ммммм не ми се вярва!

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post

    Харчи си кочинката. няма как. А и не очаквай да попаднеш на ужасно пазен автомобил. Замисли се ти как би карал такава кола, ако беше твоя? Бавно и лекичко ли? ммммм не ми се вярва!
    Що бре, аз карам бавно, не повече от 60км/ч в града..... От първа направо пета.....

  14. #14

    Default

    Относно конкретната кола-продава се от доста отдавна,сигурно вече повече от 1 година,непрекъснато й пада цената,цялата е издрана(вижда се от снимките),със стария кожен салон е,а не този на момо,най-евтиния мотор е 1.8(144к.с.),по-малък данък,за 155коня плащам 420лв(той е различен за различните населени места),за 144коня ще е много по-малък данъка,гражданската ще е по-евтина също.Не съм я гледал лично,но не бих взел тази кола,по-външния й вид личи,че е карана,не е правена и иска много пари за връщане в нормален вид-хубаво ГТВ започва от 6000лв нагоре(доказано мнение).Иначе се почват ремонтите,колегите ти написаха за какво става въпрос,но лошото е,че някои наистина са обирани от автоморгите и оправия няма.
    общи приказки-аз не бих си взел мотор 1.8 144 коня или 2.0 150 коня,а евентуално по-новия модел 2.0 155 коня,макар,че вече си мисля,че едно ГТВ колкото повече коне е,толкова по-яко е.Тази кола е правена за да е бърза.Не става за дрифт и подобни селении,това е бърза,яка,екзотична кола,подръжката е скъпа,иска много грижи и ако си вземеш запазена и скъпа бройка предлага лукс и комфорт.Карал съм и други спортни коли и ми е много близка до мерцедес слк200 компресор.Взимай си ГТВ от фаза 2 нагоре е моят съвет.Не взимай кола с дефекти,проблеми,леки тракания,светещи лампички,пушеци и т.н.,защото понякога нещо привидно дребно се оказва големия филм.Бях гледал ГТВ за 2200лв фаза 1 с драскотини,уж разни дреболии и т.н.,гледал съм друга фаза 1 3500лв,беше същата кочина,само,че с нова боя,пак разни проблемчета,откъм екстри много орязана.Разликите между фазите е почти минимална на външен вид-решетки,джанти,салон,табло,стъкла,конски сили в двигателя,същестуват различни междинки,но аз ти казах,взимай фул екстри според мен и ако е 2000 кубика 155 или 164 коня.Гледаш да ти харесва външно,да не се чуват разни нетипични шумове,двигатела да не трака и да не се мърда много,да не излизат черни мазни пушилки,гледаш за светещи лампи по таблото(да няма),гледаш да пали лесно,караш на диагностиката и купуваш.Пробвай амортисъорите,да няма лесно сгъване или прекалено твърдо,имай предвид,че окачването е спортно.
    Това е,успех и ти стискам палци да си вземеш хубава кола.

    обобщено-При избора и подръжката на ГТВ икономия няма!!!

  15. #15
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    И какъв е пълният пакет на екстрите ,колега ?? Всичките GTV-та си имат еднакви екстри. Освен ,че някои имат шибедах ,аз други допълнителни екстри незнам
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •