Results 1 to 3 of 3

Thread: Подложка за вариатор

  1. #1

    Default Подложка за вариатор

    Има ли пластмасова шайба в чисто нов вариатор? Досега не съм срещал вариатор без такава подложка, някъде бях чел че в новия няма. Някои ако е отварял и не е намерил да свирка
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Първите вариатори нямат. Обаче съм отварял няколко вече от по-новите след 2001-ва които имат. И не е слагана после защото като я махна и от долу не се вижда корпуса на вариатора да е износен. Докато на тези които съм отварял и нямат си личи как е протрит и вдълбан. Може би след някоя година на сам ги слагат за да може самата шайба да се износи и като я смениш да си стане като нов. Не съм отварял чисто нов вариатор и незнам дали наистина е така. Само превдположения. Но иначе ДА. Отварял съм такива които нямат тефлоновата шайба.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Има ли пластмасова шайба в чисто нов вариатор? Досега не съм срещал вариатор без такава подложка, някъде бях чел че в новия няма. Някои ако е отварял и не е намерил да свирка
    Oem вероятно е прав. В гаража ми стои отворен този, с който взех колата, а тя е 2000г. - няма никаква пластмаса в него. Смених го с нов, щото бая притракваше при палене. В тоя - новия, не знам какво има, а и силно се надявам да не разбера скоро ...
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •