Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Не иска да пали на жега

  1. #1
    Ники и Даниела -Алфисти danito__77's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София-Бели Брези
    Age
    33
    Posts
    95

    Default Не иска да пали на жега

    Здравейте Алфетката е 1.6 16V проблема и е,че сутрин като я е напекло слънце не иска да пали.Запалва с много въртене,и като реши да запали започва да прекъсва и припуква все едно става детонация.Има нови свещи,това го прави само като напече слънце,сутрин веднъж като запали през деня няма проблем.Та въпроса ми е може ли е да е топлинен датчик и къде стои той
    Alfa Romeo 155 1.6 16V `97
    Ники
    Дани


  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by danito__77 View Post
    Здравейте Алфетката е 1.6 16V проблема и е,че сутрин като я е напекло слънце не иска да пали.Запалва с много въртене,и като реши да запали започва да прекъсва и припуква все едно става детонация.Има нови свещи,това го прави само като напече слънце,сутрин веднъж като запали през деня няма проблем.Та въпроса ми е може ли е да е топлинен датчик и къде стои той
    Според мен нее температурен датчик...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Ники и Даниела -Алфисти danito__77's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София-Бели Брези
    Age
    33
    Posts
    95

    Default

    А какво може да е,само да не е ламбда сонда
    Alfa Romeo 155 1.6 16V `97
    Ники
    Дани


  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by danito__77 View Post
    Здравейте Алфетката е 1.6 16V проблема и е,че сутрин като я е напекло слънце не иска да пали.Запалва с много въртене,и като реши да запали започва да прекъсва и припуква все едно става детонация.Има нови свещи,това го прави само като напече слънце,сутрин веднъж като запали през деня няма проблем.Та въпроса ми е може ли е да е топлинен датчик и къде стои той
    Може би имаш проблем с един датчик които седи точно преди дебитомера Откачи го и тествай на напечено дали ще запали лесно.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    Ники и Даниела -Алфисти danito__77's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София-Бели Брези
    Age
    33
    Posts
    95

    Default

    Утре ще пробвам,но този датчик за какво е.Да не за темп на въздуха
    Alfa Romeo 155 1.6 16V `97
    Ники
    Дани


  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    82

    Default

    А свети ли ти лампата на таблото - тази за инжекциона?
    Аз не мисля че ще запали с изключен темп. датчик.
    155 2.0 16v - ex
    GTV 2.0 16v

  7. #7
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default

    .. датчика на коляновия вал....
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

  8. #8
    Ники и Даниела -Алфисти danito__77's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София-Бели Брези
    Age
    33
    Posts
    95

    Default

    Като си дам на контакт свети лампата за инж.и като запаля гасне.Когато не искаше да пали лампата светеше,този датчик го изкл. и пак си палеше,но лампата светеше постоянно.Ходих на диагностика казаха,че има 4 грешки тестваха всеки един датчик и работи,изчистиха грешките и ми казаха след една седмица да отида,ако пак има грешки значи било ламбдата,защото като се вдигне температурата почва да се ебава
    Alfa Romeo 155 1.6 16V `97
    Ники
    Дани


  9. #9
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Grim View Post
    .. датчика на коляновия вал....
    незнам защо ама това трябва да е проблема. Това със сондата нещо ич не мъ кефи


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #10
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    Taкова чудо от ламбда сонда да не пали кола , не бях чувал и виждал.Тя колата не пали ,защото няма искра , гориво или и двете . Сега въпроса е да рзбереш какво липсва като не пали колата . До като не разбереш какво липсва не се навивай да сменяш нищо , щото не се знае къде ще му излезе края.
    Късмет и успех .
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  11. #11

    Default

    Значи 16 кл ТС нормално се пали когато му изгасне лампата на инжекциона,т.е. няма авария в инжекциона.Затова ми е чудно как палиш и лампата изгасва.В случая с трудното палене на слънце обикновено тая лампа не гасне и паленето е много трудно,да не кажа невъзможно.За мен по-скоро обаче проблема е софтуерен,понеже е свързан с темп. датчик на термостата,но не се оправя с подмяната му. Решава се съвсем лесно по български - просто се лъже компа в такава ситуация с друга стойност на съпротивлението на тоя датчик.Начините да се направи това са най-различни и зависят най-вече от електричарските умения на водача.

  12. #12
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Значи 16 кл ТС нормално се пали когато му изгасне лампата на инжекциона,т.е. няма авария в инжекциона.Затова ми е чудно как палиш и лампата изгасва.В случая с трудното палене на слънце обикновено тая лампа не гасне и паленето е много трудно,да не кажа невъзможно.За мен по-скоро обаче проблема е софтуерен,понеже е свързан с темп. датчик на термостата,но не се оправя с подмяната му. Решава се съвсем лесно по български - просто се лъже компа в такава ситуация с друга стойност на съпротивлението на тоя датчик.Начините да се направи това са най-различни и зависят най-вече от електричарските умения на водача.
    тия бози с лъгане на компютъра не са за предпочитане хич. За тест може би да, но за каране постоянно - забрави!
    Просто трябва да се открие кой датчик не е в норма като колата я напече слънцето!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #13
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    Не е изклю4ено релето което захранва Еку-то да мизерства . Имах такъв слу4ай с една Брава 1,9 тд , там ми из4езваха ел.стъклата след престой на слънце.

    п.п пиша с "4" -повреди се клавиатурата
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    тия бози с лъгане на компютъра не са за предпочитане хич. За тест може би да, но за каране постоянно - забрави!
    Просто трябва да се открие кой датчик не е в норма като колата я напече слънцето!
    Бозата,която предлагам,колега, реално може да помогне на човека,пуснал темата да не обикаля колата си като голям камък и да чака да се скрие слънцето или да търси въже,с което още повече да издигне и без това
    високото реноме на любимата ни марка.Много хора,що-годе запознати с 16 кл ТС и най-вече 1,6 с Мотроник 2.10.4 знаят, че няма стенд и диагностик,който да открие датчик дето да не е в нормата в посочения случай. Аз съм се опитвал как ли не да открия проблема на 2 бр. 1,6 16в около пет години и затова си позволявам да споделя реален опит. Това което предлагаш ти е да оставяш колата да нощува пред сервиза, да се молиш на другия ден да е слънчево за да се прояви дефекта, да наливаш всеки път по 35 лв за диагностика,да ти чистят някакви грешки,да ти сменят някакви неща,които също си плащаш и т.н. Въпрос на личен избор.

  15. #15
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Бозата,която предлагам,колега, реално може да помогне на човека,пуснал темата да не обикаля колата си като голям камък и да чака да се скрие слънцето или да търси въже,с което още повече да издигне и без това
    високото реноме на любимата ни марка.Много хора,що-годе запознати с 16 кл ТС и най-вече 1,6 с Мотроник 2.10.4 знаят, че няма стенд и диагностик,който да открие датчик дето да не е в нормата в посочения случай. Аз съм се опитвал как ли не да открия проблема на 2 бр. 1,6 16в около пет години и затова си позволявам да споделя реален опит. Това което предлагаш ти е да оставяш колата да нощува пред сервиза, да се молиш на другия ден да е слънчево за да се прояви дефекта, да наливаш всеки път по 35 лв за диагностика,да ти чистят някакви грешки,да ти сменят някакви неща,които също си плащаш и т.н. Въпрос на личен избор.
    Добре де...
    Съгласен съм ,че може да има проблем които може да се залъже с някакъв резистор и тн...
    Немога да се съглася обаче ,че по този начин колата ще е на 100% изправна и реално ще е поправена!!!
    Явно проблема се крие някъде в някоя хлабава връзка която е температурно зависима (всички знаем как реагират металите когато се загряват и изтиват)
    Ако има студена споика в самиа "компютър" примерно ,как ще се диагностицира това?!Нито грешка ще записва нито нищо...
    Пиша си в момента еи така без да мисля много
    А за ландата... няма начин от нея да не иска да пали...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •