Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: захранване на антенния усилвател...

  1. #1
    Младши алфист oitz69's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    29

    Default захранване на антенния усилвател...

    установих,че нямам + към антенния усилвател,както и не свети и плафона в багажника....питането ми е откъде да взема +...??

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by oitz69 View Post
    установих,че нямам + към антенния усилвател,както и не свети и плафона в багажника....питането ми е откъде да взема +...??
    +са за антенния усилвател обикновенно идва от радиото...
    Трябва да се види като е връзвано същото дали е пуснат + за антения усилвател....
    За багажника.. провери кое липсва + или - ,управлението за това светило е в бравата на багажника... Може да е прекъснат кабел в гуфрирания маркуч м-у капака и купето...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    И аз мислих, че това в багажника е антенен усилвател, а то се оказа активен филтър. Та с него или без него - все е тая.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  4. #4
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Да се включа и аз, Мимо ми беше обещал да се мъчим някой ден да установим ,защо аджеба като си пусна фаровете/с ксенон съм/ радиото се смущава жестоко и ми бягат всички радио станиции.
    Някой ,ако знае или предполага да сподели.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  5. #5
    Младши алфист oitz69's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by yovi View Post
    И аз мислих, че това в багажника е антенен усилвател, а то се оказа активен филтър. Та с него или без него - все е тая.
    не е вярно,дадох му + от светлините на номера и на село хвана 7-8 станции,без него само хоризонт..на ФМ

  6. #6
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by oitz69 View Post
    не е вярно,дадох му + от светлините на номера и на село хвана 7-8 станции,без него само хоризонт..на ФМ
    + 1
    Мисля като колегата oitz69, защото моята нямаше нито антена на задното стъкло, нито на дясната колонка. Само и единствено въпросната кутийка над плафона и от нея си излиза антенния кабел. Няма логика да е филтър. Усилвател си е от всякъде.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #7
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    TRENDi, твоето може и да е усилвател, това в моята кола е филтър. Понеже имам проблем с радиото, първото нещо което набедих, беше тая кутийка, която и аз мислех, че е усилвател. Последва демонтаж и разкапсуловане. Отвътре излезе обикновен активен филтър. Кондензатори, индуктивности и съпротивления. Никаква следа от усилвател. С него и без него при мен разликата е минимална, в полза на без него. Предполагам, че върши работа да чисти някакви евентуални шумове от алтернатора, релета, дюзи... кой знае.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  8. #8
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Възможно е. Не съм на Ти с електрониката . Просто разсъждавах по пътя на логиката. За да е филтър трябва да влиза нещо в него\в случая антената\ и след това да отива към радиото. Понеже съм виждал варианта на антената на дясната колонка и на горните 3 реотана на стъклото, си мислех, че от тях кабелите отиват в кутийката и от там в радиото. Обаче при мен нямаше нито антена на реотаните нито в дясната колонка. В кутийката влизат + и - само и излиза антенния кабел, който стига до таблото. А и 2 кабела към реотаните. Мойте бяха закачени на буксите в средата, а не както на останалите, които съм виждал, в 2-та долни ъгъла. Това е конкретно за моя случай. Може да е какво ли не при различните коли, като знаем, как Жабарини е слагал каквото има под ръка.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #9
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    На моята кола е точно както си го описал - влизат захранване, два кабела от реотаните и излиза изход към антенния вход на радиото. И вътре в кутийката има филтър. Те т'ва е. Откачваш захранването на кутийката и радиото си свирука точно както и със захранване. Откачваш антенния кабел от изхода на кутийката и го закачваш на една проста жица, висяща във въздуха и радиото пак свири.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  10. #10
    Младши алфист oitz69's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by yovi View Post
    На моята кола е точно както си го описал - влизат захранване, два кабела от реотаните и излиза изход към антенния вход на радиото. И вътре в кутийката има филтър. Те т'ва е. Откачваш захранването на кутийката и радиото си свирука точно както и със захранване. Откачваш антенния кабел от изхода на кутийката и го закачваш на една проста жица, висяща във въздуха и радиото пак свири.
    съгласен съм,в града е точно така...но на 30 км е различно,лично го пробвах...с него-7-8 станции,без него-1(хоризонт)

  11. #11
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Егати и схемите на моята пък двата най-долни реотана са се ползвали за антена, а останалите за подгрев..
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #12
    Младши алфист oitz69's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    29

    Default

    готово..проблема е,че в снопа на кабелите за радиото има 1 сивочервен,който дава захранване когато пуснеш радиото,понеже радиото ми е старо,не открих такъв кабел и го вързах директно за кабела който захранва самото радио,но по принцип не трябва да е така,а като включиш радиото и то подава захранване към усилвателя....при мен разликата с него и без него е огромна....

  13. #13
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    И все пак някой друг отварял ли е тази кутийка? Има ли някой, който да е видял вътре усилвател?
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  14. #14
    Младши алфист oitz69's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by yovi View Post
    И все пак някой друг отварял ли е тази кутийка? Има ли някой, който да е видял вътре усилвател?
    абе колега..не знам какво има,със сигурност има и филтър,защото се променя и качеството на звука чувствително,но без тази джаджа не мога да хвана и 1/3 от станциите...

  15. #15
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Питам по две причини. Със сигурност при мен е само филтър. Усилвател няма в тая кутийка. Разликата с него или без него е несъществена. Сигналът след него е с няколко децибела по-слаб от входния, но е малко по-изчистен. Обаче ако има подобно изпълнение със усилвател, то работата става съвсем друга и бих се разшетал да си намеря тая джаджа, щото мисля, че има смисъл.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •