Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Имате К&N, или друг спортен филтър.....добре е да знаете.....

  1. #1

    Default Имате К&N, или друг спортен филтър.....добре е да знаете.....

    .....че хайваните от К&Н са правили тестове за това че след като се намаже техния филтър с тяхното фирмено масло, приложено към комплекта, и просто няма как то да се отдели от него, и да се стовари върху скъпоценния ви дебитомер, и да му разкаже играта - Ето и линк към теста
    Пълни глупости.
    За 2.5 си взех КН който е за ГТА двигателя, пасва по абсолютно същия начин - ръснах и 10 паунда отгоре за почистващия кит, включващ препарат за миене, и смазочното им факано масло. Преди това ръснах 140 паунда за точния дебитомер, щото се оказа и че въпреки че деб с последни 3 цифри 531, въпреки че ползва масовия уж сензор монтирван в 0280.......019, те не са взаимозаменяеми.....НЕ СА......филтъра ми е монтиран по начин който виждате долу на атачнатата снимка, днеска го свалих за трето миене, в рамките на 6-7 месеца.......досега го пръсках с някакъв синьо - жълт спрей, мисля че повечето от вас са го виждали, или руски или германски беше, масово се среща по места където се продават филтри и смазки за тях......филтъра на другия ми двг също го пръсках с него.......неска викам да го поглезя малко, напръсках го с фешън чистителя им, покисна се 10-20 мин, заплакнах го, проснах го за час два да позасъхне, и с ритмична педатничност започнах да омаслявам каналче по каналче целия филтър, след като прочетох любезните им указания, в който пишеше да не прекалявам, и ако видя след това бели петънца където масълцето не е стигнало, да приложа още мъзгичка......приложих......оставих го да посъхне още на припек 30 мин, и прилагайки малко центробежни сили, тръскайки филтъра надолу, видях че капнаха 2-3 капчици, но нищо повече......сложих го обратно, и понеже пробвах другия си дросел, поразтъпках колата насам натам към СТЗГ мин бани......на връщане параметрирах на алфадиага да ми чете дебитомер, и волтажа му, втора на 6700омб, и на трета на 4-5к колата се удави юнашки......в движение фърлих око на показанията - 550кг/ч, при положение че съм си стигал 630-650.......свалих само сензора - цялата му предна част, дето посреща въздуха беше красиво омацана с червено масълце.....следва повторно изпиране, пръскане с стария спрей, киснене на сензора в спирт, после пръскане със спрей изпаряващ се без остатък, пак спирт, и нещата уж се спасиха, преди малко залепих 624кч/ч, и съм горе долу спокоен.......
    Ми ще ме извиняват, но в никакъв случай не мисля че прекалих със мазането, щом дори 10 мин след първото, още имаше бели и сухи петна, и чак след час и половина го сложих на колата, виждате че е и под лек наклон надолу......
    Да си знаете тва.......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_5298.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Хммм,интересно,аз винаги съм си мислил,че това спрейче може да се наслагва в/у дебитомера,и ето че има нещо.А дали не е по-добре да се ползва сух фълтър.Аз имам в нас един КиН и един на 3А рейсинг,но засега не съм сложил нито един на колата.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Филтъра се пръска от 15 - 20 см разстояние. И се пръска докато стане леко лъскав. Първо по едно пърксна еот всякъде. Изчаква се да попие и след час може още веднъж. Аз моя го оставям поне 2, 3 часа да си попие добре. Никога не съм имал масло по дебитомера, но и филтъра е далеч от него.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    Ако някой чува инглиша, тука има интересни съждения по темата - http://www.benzworld.org/forums/w211...ly-damage.html

    ---------- Post added at 10:57 ---------- Previous post was at 10:54 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Филтъра се пръска от 15 - 20 см разстояние.
    Да де, ама в кн-ския комплект не е спрей, а нещо дето се прекарва по каналчетата на филтъра.......и пак подчертавам изключетелно дебело че не прекалих, 20-30 мин след първоначалното мазане, имаше още бели петна тук там......
    Май ако трябва да има човек такъв филтър трябва да го мие по често, както и да си плакне и дебитомерчето....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз съм с риплейсмънт, който си седи в оригиналната кутия...Реално на 40-50 санта от сензора на дебитомера...При теб това разстояние е 10 сантиметра и от там по-голяма вероятност да се "облажи" сензора
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ако някой чува инглиша, тука има интересни съждения по темата - http://www.benzworld.org/forums/w211...ly-damage.html

    ---------- Post added at 10:57 ---------- Previous post was at 10:54 ----------


    Да де, ама в кн-ския комплект не е спрей, а нещо дето се прекарва по каналчетата на филтъра.......и пак подчертавам изключетелно дебело че не прекалих, 20-30 мин след първоначалното мазане, имаше още бели петна тук там......
    Май ако трябва да има човек такъв филтър трябва да го мие по често, както и да си плакне и дебитомерчето....
    Как бе? Моя комплект е със спрей??? Какъв комплект си си купил? То за различните филтри си има и номер на комплекта за обслужване. Моя е #99-5050 И аз съм проверявал не веднъж дали тръгва масло по тръбата към деботомер и на самия дебитомер. Даже последния път мисля, че попрекалих с пръскането и сложих филтъра директно без да го чакам много да съхне, че и карах колата и вечерта свалих да видя, но нямаше.

    Отвори сайта на КН и намери твоя филтър. От долу при характеристиките пише кой комплект за чистене да се ползва.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Има 2 вида - спрей и едно което Ники има - то се "разлива" по филтъра

    http://www.knfilters.com/instructions/18627B_inst.pdf
    Гледайте стъпка 4 от опътването....посочено е как да се борави при 2-та варианта
    Last edited by digitalundgrd; 04-09-2010 at 11:10.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8

    Default

    Ей тва по ниското - http://www.knfilters.com/search/prod...x?Prod=99-5050
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вие ме убихте. Това по-ниското е течноста за миене. Другото е маслото. Което се пръска.

    ЕДИТ: опа. при мен са на обратно. Това без дозатора за пръскане пише cleaning а на другото пише oil.

    Като се прибера в къщи ще го видя пак. Да не се окаже, че съм си мил филтъра с маслото а после съм го омаслил с чисителя

    ЕДИТ2: ама не ве. сега се сетих. маслото е червено като пръскам с него. А другото дето го поливах е прозрачно и не е мазно. Все пак ще го видя като се прибера
    Last edited by oem; 04-09-2010 at 11:26.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Може да ми се смеете ама аз отдавна не ползвам тия тъпи комплекти. Филтрите си ги мия с Меглио а после ги омаслявам със спреи на Мотип което е някакъв вид масло за панти, болтове и т.н.На 66-цата 60к. не съм имал никакви ядове, другите съм ги карал по малко, но и с тях не съм имал проблем.
    И на JR и на K&N или ми се омазняваше дебитомера или вътре имаше прах, така и не уцелих колко да ги пръскам.

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Е какво да ти се смеем. Не е там работата.

    То и с обикновения филтър влиза прах по дебитомера. Имам кола която само с обикновен филтър и то качествен е карана дебитомера си отиде. Беше пълен с фин прашец.

    С К&Н аз нямам нито прах, нито масло.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12

    Default

    и аз да се включа с подобна случка, но не с K&N ами с JR (същата работа според мен); колата на която се развива дейстието е опел астра ф на един френд; филтъра е панелен (демек стои в кутията на оригиналния) и има там един еърбокс мод на кутията да влиза уж повече въздух;
    та случката след първото миене (на JR маслото е спрей, ама не под налягане а с помпа) омацвамe, сглобявамe всичко 6 и после каkто го описва колегата почват да светят разни грешки, слагам кабела - MAF оттам цялата процедура по прането на филтъра наново, чистене на дебитомера първо с карбураторен спрей и после със спрей за чистене на спирачки (някъде прочетох, че бил перфектното средство), смазване на филтъра наново но в по-умерено количество и после всичко си беше 6... та в тоя случай съм 99% сигурен, че първия път прекалихмe със смазката... може би и тука е бил такъв случая... то като си го купиш чисто нов филтъра нали си е смазан и готов за употреба ама на пипане не е мазен (поне по моите наблюдения). което ме навежда на мисълта, че се слага милимунда от смазката... и аз вече така правя фор дъ уйн
    Last edited by badmadafaka; 13-09-2010 at 22:02.

  13. #13
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Я сложете къстъм електроника да видим ще ви се цапа ли дебиломера!

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Сега проверих. И двете ми са с пръскалки. Едното е чистителя, другото е маслото на спрей под налягане.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    Я сложете къстъм електроника да видим ще ви се цапа ли дебиломера!
    Ся тъкмо съм се разчел мое ли аджеба да се ползва мап сензор вместо тоя факан дебитомер - щото теоретично на екуто му трябва волтаж до 4.7 волта, предполагам не става току така, ама видях че е правено, значи може......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •