Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Фиат Брава 1,6 16V - каде и каква газова да сложа?

  1. #1

    Default Фиат Брава 1,6 16V - каде и каква газова да сложа?

    Фиат Брава 1,6 16V - каде и каква газова да сложа?

    Във ВантоТрейд ми казах че освен газов инжекцион друго да не си и мисля да слагам, в противен случай съм щял да им стана редовен пациент.

    Много скъп този газов инжекцион. Какви са алтернативите, техните последтсвия и цени евентуално?

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  2. #2
    Guest

    Default

    стига бе човече =) какъв разход ти дава куклата че искаш да я тормозкаш?
    за алтернативи не съм чувал, но поне по прости сметки тоя газов инжекцион би ми струвал над 7 месеца да сипвам 95 и отделно газта е 90 стотинки не си спомням да е имала такава цена а 95 и преди 2 години на омв беше 1.61
    ако си решил твърдо, не са те излъгали в аВанто

  3. #3

    Default

    човече към 12л.на 100км. градско ми дава, еми множко ми се струва, може да ми идва нанагорно щото досега карах ауди80, на газ ми даваше 10 градско.
    и все пак ако има някой който ще ме посъветва за газта?

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  4. #4
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    12 litra sa tvurde mnogo, na tvoe mjasto shtja da sloja gaz, gazta ne e sramna rabota!

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  5. #5

    Default

    С новата ми сонда при скорости до 90км/ч разхода ми не надхвърля 6л/100км, а колата ми е 1.6 моно инжекцион.

    Това написа Синеок в моята тема / какво означава HSD/.Твоята да дава двойно повече разход или има повреда или пък Синеок малко е смалил разхода при писането. Аз с 1.2 пълен инжексион минах 820км с 54л бензин като 550 км са извън града.Или сметнато няма и 7л.При това положение аз лично никога не бих си сложил газова уредба.

  6. #6
    Младши алфист toni's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    моита фиатка е с двигател 1.6 16V 90к.с. -1996г. Fiat Bravo (пълен инжекцион), досега съм направил малко над 30000км. с нея и по мой наблюдения разхода от 12л/100км е много, (вероятно си със същия двигател или с варианта му от 103к.с.) когато я купих харчеше повече, но както за всяка кола втора употреба започнах да сменям всякакви филтри ремъци , масла и т. н. и нещата се нормализираха. Разхода които ми дава е :
    градско: 9.5 до 10 л/100км
    извън града
    при скорост:
    около 100-120 км/ч 6.5 л
    около 140 км/ч 7.5 л
    около 160 км/ч 8.5л

    газова уредба не мисля да слагам
    вероятно си проверил но може да ти харчи от запушен въздушен филтър или свещи които не работят както трябва-незнам, ще ти помогнат колегите които разбират повече
    FIAT Stilo 1.4 16V
    FIAT Bravo 1.6 16V

  7. #7
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Да бе верно кфо ше я преебваш колицата ...
    тфа си е икономичен мотор
    мани ги тия бомби със закаснител ...
    едни момчета преди време пострадаха много лошо заради газова уредба на Орлов Мост, а и други около тях
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #8

    Default

    сменени са ремъци, нов въздушен филтър/спортен е но от него е по-логично да падне разхода отколкото да се качи/, нов бензинов филтър и нов поленов. не съм сменил кабели и свещи.

    Във Вантотрейд я закачиха на компютъра казаха че е ОК, въпреки че все още играят иборотите.

    И да я ръчкам колицата и да галя педала толкова си харчи - 11-12 градско. извънградско ми даде към 8 - 8.3.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  9. #9
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    да ти кажа при качеството на бензина в бг разхода много зависи от това къде зареждаш
    само за сравнение - купих я с пълен резервоар бензин от италия - без да сменям каквото и да е харчеше 8.5/100 градско - сега със сменени свещи филтри и прочее 10/100 не и мърдат
    имай предвид също и че ако сипеш 98/99/100 разхода също ще падне (не че ще ти излиза по-евтино )
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #10
    Guest

    Default Разход

    Quote Originally Posted by коцев
    С новата ми сонда при скорости до 90км/ч разхода ми не надхвърля 6л/100км, а колата ми е 1.6 моно инжекцион.

    Това написа Синеок в моята тема / какво означава HSD/.Твоята да дава двойно повече разход или има повреда или пък Синеок малко е смалил разхода при писането. Аз с 1.2 пълен инжексион минах 820км с 54л бензин като 550 км са извън града.Или сметнато няма и 7л.При това положение аз лично никога не бих си сложил газова уредба.
    Наистина разхода го писах много приблизително но минах над 850км с един резервоар. София-Пловдив-Казанлък-Габрово-В.Търново-София като в това включвам градско каране.

  11. #11

    Default

    И все пак колеги не съм се отказал от АГУ-то каде ще ме посъветвате да отида и колко парички схте излезе на това аутомобилче газта?

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  12. #12
    Guest

    Default Газова

    Ако е с платмасови входни колектори ще ти е необходим газов инжекцион. Не мога обаче да кажа дали са пластмасови. За мен газовите уредби си остават голям компромис с двигателя. Просто не ги харесвам. Как би ви изглеждал примерно един компютър на който да пробиеш кутията, да изкараш от там един кабел и да вържеж за него още една процесорна платка за да си имаш 2.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    40

    Default

    Аз карам същата и ми беше стигнала 11/100, но смених ламбда сонда, кабели, свещи и ми почистиха цетката на бензиновта помпа. на Жребчево ми падна на 7.5/100 при доста натискане от Пловдив до Н.Загора. Така че премисли го още 100 пъти за монтаж на газ. Едно, че е скъпа, ами със сигурност няма да си очарован.

  14. #14

    Default

    що се отнася до лабдасондата на компютъра показва че е екстра, ще взема да сменя кабелите/леко пресветкват вечер на тъмно/ и свещите и ще видя колко ще гълта.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  15. #15
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default re

    ave q se zemete u race q ni vijte nasranite gazove 4e i s 99 go karate
    da kara mom4eto az si karah t.s. na gaz i ne moga da se opla4a vaob6te
    a dokolko e vredna za dvigatelq ? moga samo da smeq na
    takiva nekompetentni mneniq tova moje da go kaje samo 4ovek koito vaob6te ne mu e qsno kakvo govori az imam servis i s gazovi uredbi sam se zanimaval i ne moga da kaja ni6to lo6o samo deto mnogo zavisi ot maistora vida na uredbata i savestta na sobstvennika ! az sega se glasq
    na turboto gaz da slagam vii na edna atmosferka xaxaxaxx

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •