Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Фиат Брава 1,6 16V - каде и каква газова да сложа?

  1. #16
    Guest

    Default Re: re

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    ave q se zemete u race q ni vijte nasranite gazove 4e i s 99 go karate
    da kara mom4eto az si karah t.s. na gaz i ne moga da se opla4a vaob6te
    a dokolko e vredna za dvigatelq ? moga samo da smeq na
    takiva nekompetentni mneniq tova moje da go kaje samo 4ovek koito vaob6te ne mu e qsno kakvo govori az imam servis i s gazovi uredbi sam se zanimaval i ne moga da kaja ni6to lo6o samo deto mnogo zavisi ot maistora vida na uredbata i savestta na sobstvennika ! az sega se glasq
    na turboto gaz da slagam vii na edna atmosferka xaxaxaxx
    Причтелю, всеки има право да се смее на каквото иска. Аз лично не съм се смял когато някой приятел с газова дойде и ме моли за помощ да си смени бензиновата помпа или да му погледна инжекциона. Тогава и на двама ни не е весело.

  2. #17
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default re sineok

    priqteliu az sam napisal nai otdolu na posta 4e e vajno: maistora uredbata i SAVESTTA na sobstvennika ama mai ne si do4el a se vpusna
    vednaga v spor!!! az karam na gaz 100 000km na moita kola i o6te e s originalnata pompa i diuzi i t.n. i nemam griji taka 4e
    parvo 4etiiiii i togava trovii
    SAGLASEN LI SI S MEN?

  3. #18
    Guest

    Default Ок

    Както и да е
    Моя кола газова уредба няма да види. Peace

  4. #19
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default re

    tova e druga tema az pak karm dosta i alternativata e:dizel ili gaz
    taka 4e gazta e ALTERNATIVATA!!! pak si imam mo6ten motor ako iskam
    da davam gaz samo butvam kop4eto i davaaaam ako izkam da si patuvam karam si na gaz i mi e tanko ami moqta ko4ina si gori 11-12
    benzin ili 12-13 gaz ti si gramoten 4ovek smqtai pri 30-40 hil km na godina dali ima dalavera
    p.s. MOM4ETA STIGA STE PISALI BEZMISLICI !!!! 4oveka pita6e za mnenie za servis a ne dali ima smisal v gazta a i po cql svqt ima koli na gaz vii da ne bi da ste ne6to po bogatii a?

  5. #20
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default za alexius

    mi 6to ne vidi6 v dirbg ima club gaz ili АГУ POPITAI tam moje da te
    orientirat tuk mom4etata qvno nqma da ti pomognat mnogo mnogo

  6. #21
    Guest

    Default

    поне аз не съм казал нищо лошо за газта, и аз карам на газ ( писах и в друга тема) за съжаление не ми работеше добре на бензин и минах на алтернативата. 1.6 моно с електрически изпарител марини с 2 или 3 мембрани ( не съм сигурен не съм го отварял още а и съвсем честно -грам не отбирам ) дава ми 7 и половина смесено ( приблизително естествено имам 20км извън и 10-15 градско)
    питах го колко гори защото газовия инжекцион е доста пари и да прецени дали си заслужава.

  7. #22
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    No tova koeto sa ti kazali e vjarno , Samo gazova injekcija
    1860 leva BRC , i si gotov

    no kabeli sveshti vsichko trjabva da ti e na 6
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    67

    Default леле малеееееее

    Приятел наи-добре си постегни машината и си караи на бензин?

  9. #24
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default re dodo 2

    priqteliu ti mai pak si obarkal temata a? q pr04eti i togava pi6i!!!
    mom4eto napisa 4e si4ko mu e ok a kolko misli6 4e trqbva da gori
    fiata a? 7 gradsko a? mom4eto e vzelo re6enie a ne "dali da sloja?"
    ama vii pak po4nahte s off topicci sme6no e 4etete i togava pi6ete

  10. #25

    Default otnosno gazowata uredba

    Interesuwa me kakwo ste kajete za metanowa gazowa uredba, poneje ot ikonomicheska gledna tochka izliza mnogo po evtino ...
    Ne mi triabwat i na men mnenie kolko bilo hubawo da se kara na benzin sigurno da no izliza po skapo, a pak kak se otraziawa gazta na dwigatelia ako iskate da me ubejdawata prochetete nekoai specializirana kniga za gazowi uredbi i togawa izkazwaite mnenie no da si lichi che e kompetentno s dokazatelstwa ne prosto taka si mislia ...

    моля те да пишеш на кирилица

  11. #26
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    за метановото газово, опита който имам, е от Фиат Албеа 1.2 16V
    караше го предното гадже, колата е 80 к.с. на бензин, но с метановото газово се спъваше адски много
    самото газово тежи над 250кг, и струваше 2800лв някъде
    тоест от една страна ти вдига теглото на автомобила, за което се наложи да се усилва задното окачване, защото колата много се смъкна
    от друга в ниските обороти, студена, колата гаснеше, което може и от някоя настройка да е било

    та това което печелиш е евтина возия, от друга страна колата става доста по-тежка от това за което е смятана, и газовото е скъпо
    доколкото знам има и някакви по-евтини, но като знам под какво налягане е газ-а ... прави си сметката това "евтино" ...
    говоря за метанова газова уредба EasyJet, италианска, внасят ги Ауто Италия и ги монтират с гаранция и сертификация ...

    може би хората от Ауто Италия, които четат, могат да допълнят
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  12. #27
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Относно за газта и според мен не бързай да е слагаш! Провери първо всички други възможни причини за високия разход!Засега не сам изобщо с добри впечатления от газта!Баща ми кара служебна Лада Нива/чисто нова/и за година и половина от както и сложиха газова,е пълна гробница!а преди вървеше и то доста/за лада /!А за метана знам че самите бутилки са много скъпи
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  13. #28
    Guest

    Default Re: interesuwa me razlikata pri metan i propan butan

    Quote Originally Posted by nikomsj
    edno ot hubawitenesta na gazta e che pri izgariane po malko zamarsiawa okolnata sreda i edwa li az ste sapsia zemiata no ... nekoi moje li d ami kaje i da srwani izgarianeto na metana i propan butana thanks
    Мисля че при метана емисиите са още по-ниски.

  14. #29
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    75 turbo Ви го каза много правилно Всичко зависи от майстора, сервиза, уредбата и от задкормилното у-во
    Аз също карам на ГАЗ и не мога въобще да се оплача В началото гръмна 1-2 пъти, ама смених свещи и кабели и се оправи. На ГАЗ ми харчи 13,5/100км, на бензин 11,5/100км като това са данни с включен климатик В града няма къде да се шпори толкова, че да усещам колко е спъната колата на ГАЗ А като реша да я пържа, цък ключето и готово На ГАЗ маслото се цапа по-малко, мотора има по-равен ход, доста по-малко детонации в сравнение с бензина, по-екологично, по-голямо изгаряне на горивото 98% (ГАЗ). Всички тези неща не са по-лоши. Това е третата кола която имам и я карам на ГАЗ. Досега с двигател, помпа или дюзи не съм имал проблем Важното, което са ми казвали за ГАЗ е да се пали на бензин и да поработва малко преди да се превключи Имам познат с пълен инжекцион (ГОЛФ), който караше само на ГАЗ (палеше също на ГАЗ) Е не след дълго се прецака помпата и дюзите и сега в студовете палеше с шише вряла вода
    Моят съвет е да сложиш газов инжекцион Наскоро проверих и цената е около 1600лв. на BRC както WhitePower спомена При газовият инжекцион колата си запазва разхода и динамиката като на бензин, там нямаш загуба при изпарението Хората даже предлагат уредбата на изплащане до 24м. през ЦКБ с 20% първоначална вноска Аз когато слагах на моята ГАЗ, тази уредба струваше 2000лв. и искаха парите кеш. Много ми бяха да ги давам на куп и сложих с ел.изпарител (излезе ми около 600лв.). Сега ако трябва да избирам, не бих се замислял
    Ако си от София, сервиза на BRC се намира преди Юнитрейд в Дружба. За повече инфо: www.brc.hit.bg
    УСПЕХ!

  15. #30
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    За метана, Вальо бе много изчерпателен
    Много тежи, а и сега готвят увеличение на метана - по неофициални данни

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •