Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Диодно осветление в купето

  1. #1
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default Диодно осветление в купето

    Смених крушките на плафоните в купето с крушки със същия вид цокъл но със диоди.Като цяло осветеноста се подобри и не изглежда лошо но тази вечер в тъмното забелязах че се получава леко светене на лампите при затворени врати,нещо като отечка.Предполагам че се дължи на по различното съпротивление на диодните спрямо крушките с нажежаема жичка.Някой да има някакви идеи за това?

  2. #2
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    аз го направих тоя номер преди 4-5 дена стама много добре ама моите са неонови
    алфа 156 1.9 JTD '99

  3. #3
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    качете някакви снимки да видиме как е и аз искам ама нз дали няма да ми свети чека на таблото а тои мн ме дразни вади ми очите направо
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  4. #4
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    А как отвори задните плафони? Аз се мъчих, но имам чуството, че ще го счупя.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    А как отвори задните плафони? Аз се мъчих, но имам чуството, че ще го счупя.
    Задните плафони се отварят като подпъхнеш нещо от едната страна, ако не поддава пробай от другата, но не напъвай защото само от едната страна става, отдругата е буксата с кабела. По някакъв спомен, тази част която се натиска е от към буксата, значи напъни другата (откъм тази която изпъква).
    пп Баси обяснението дето вкарах, но ако има нещо ще дообяснявам.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by Jicata View Post
    ...моите са неонови...
    Ако не е тайна, от къде ги взе тия неоновите?

    От цялото ровене в гугъл намерих някакъв сервиз в Люлин дето правят диодни, 12лв май беше бройката.
    I came, I saw, I ran away screaming

  7. #7
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Аз си сложих отзад на мястото на 5 ватошите, 10 ватоши крушки, Ден е направо отзад
    С диоди трудно може да стане толкова осветено.
    156 TS
    ex. Spider TS

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by R-156 View Post
    Аз си сложих отзад на мястото на 5 ватошите, 10 ватоши крушки, Ден е направо отзад
    С диоди трудно може да стане толкова осветено.
    Това далеч не е за предпочитане, освен че леко можеш да стопиш самите плафони тъй като крушката си топли доста, не е добре и за блока дето ги следи и след време ги изгася ако си забелязал. Пък и отзад не е шивашки цех.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by georgievd View Post
    Ако не е тайна, от къде ги взе тия неоновите?

    От цялото ровене в гугъл намерих някакъв сервиз в Люлин дето правят диодни, 12лв май беше бройката.
    Взех диодите от един магазин кадето продават тонколони и там имаше всякави видове диоди.Те са на платка с сапротивления и т.н 2 платки с по 3 диода на платка 3лв всичко
    алфа 156 1.9 JTD '99

  10. #10
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Това далеч не е за предпочитане, освен че леко можеш да стопиш самите плафони тъй като крушката си топли доста, не е добре и за блока дето ги следи и след време ги изгася ако си забелязал. Пък и отзад не е шивашки цех.
    Нищо им няма. Като се скапат-скапат, ще се купят нови.
    156 TS
    ex. Spider TS

  11. #11
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default

    И какво сега намери ли се оправия за отечките,снимки на диодите с платките ще се качат ли и колегата с неоновите крушки ще каже ли къде се намират такива и как е в купето с тях или само ще се чешат езици??????
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  12. #12
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by jzonkom View Post
    И какво сега намери ли се оправия за отечките,снимки на диодите с платките ще се качат ли и колегата с неоновите крушки ще каже ли къде се намират такива и как е в купето с тях или само ще се чешат езици??????
    направил сам снимки само да ми варнат кабела за тел. и ги качвам......по горе съм писал от каде ги взех
    Last edited by Jicata; 11-09-2010 at 11:59.
    алфа 156 1.9 JTD '99

  13. #13
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Ще си позволя да споделя моя опит с диодното осветление тук, макар, че на GTV плафона е коренно различен, а и няма такива отзад.

    И аз като вас бях много надъхан на времето да си слагам диодно осветление в купето. Главната (интериорната) крушка в плафона ми е 5W пура (забравих и точния модел сега) като тази:



    А тази на навигатора е пак 5W с цокъл, нещо такова:



    Изпробвах много от светодиодните крушки, които се продават на пазара. Вярно, светят бяло, но вечер е пълна скръб. Не се виждаше почти нищо в купето, от мъждукащата слаба светлина на китайските светодиодни крушки. Тогава реших да импровизирам, и след малко сметки и обикаляне по магазините намерих светодиоди с повишено излъчване - 5000mCd. Та хванах поялника и сътворих това:





















    А невъзможната за намиране крушка с цокъл, за подсветка на бутоните замених с 5мм светодиод с повишено излъчване, с подходящо подбран резистор:





    Last edited by b_angelov; 12-09-2010 at 08:08.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  14. #14
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default

    Крушките които аз купих са от този вид:
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Inter...Q5fAccessories
    Аз ги взех по 3 лв бройката.Проблема с отечката не съм го решил.То отечка явно си е имало но на диодите им трябва по малък ток за да светнат от крушките и сега го виждам този проблем.До момента само разбрах че не е от модула за централното заключване който е оригиналния.Къде се намират включвателите на вратите?Мисля Че могат да се позачистят и да е в тях проблема от някоя слаба маса.

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    По принцип няма как да е от включвателите на вратите, тъй като те са на отделна верига и дават инфо на модула, той пък казва на онова дето е между километражите коя врата е отворена и също и светва плафоните в купето или багажника. Но все пак ако ти се занимава с включвателите, намират се в самата ключалка заедно с моторчето за централното, общо взето няма как да ги почистиш дори и да разглобиш ключалката.
    А би ли обяснил как точно мериш отечката, щото тока минава през доста елементи в модула и е възможно да има някакъв минимален такъв който да задейства диодите.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •