Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 143

Thread: Обжалване на акт?!

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Периодично проверявам на сайта на КАТ, дали ми е излязло НП във връзка с акта.

    В тази връзка имам следните въпроси:

    1 - Някога в КАТ имаше една табела, коато гласеше:

    Готови са НП за актове съставени преди ..............и се обявяваше определена дата.

    Сега такова нещо има ли?

    2 - 7 - дневният срок за обжалване на НП от кой момент започва да тече? От датата на която НП е готово или от датата на връчването?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Периодично проверявам на сайта на КАТ, дали ми е излязло НП във връзка с акта.

    В тази връзка имам следните въпроси:

    1 - Някога в КАТ имаше една табела, коато гласеше:

    Готови са НП за актове съставени преди ..............и се обявяваше определена дата.

    Сега такова нещо има ли?

    2 - 7 - дневният срок за обжалване на НП от кой момент започва да тече? От датата на която НП е готово или от датата на връчването?
    Има табела, по-скоро листче / поне в КАТ-СОфия/ ... срока тече от датата на връчването

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    Има табела, по-скоро листче / поне в КАТ-СОфия/ ... срока тече от датата на връчването
    Благодаря ти!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Моля, ако някой от Вас ходи до КАТ - София, да погледне за актове съставени преди коя дата са готови НП.

    Благодаря!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Изгоря...акта се обжалва след като е съставен....когато го подписваш...отдолу има графа възражение....и след това се успорва в съда....след като е излязло наказателното постановление е малко ...след дъжд качулка....не, че не става...ама е......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #21
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Изгоря...акта се обжалва след като е съставен....когато го подписваш...отдолу има графа възражение....и след това се успорва в съда....след като е излязло наказателното постановление е малко ...след дъжд качулка....не, че не става...ама е......
    Всъщност е точно обратното.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Изгоря...акта се обжалва след като е съставен....когато го подписваш...отдолу има графа възражение....и след това се успорва в съда....след като е излязло наказателното постановление е малко ...след дъжд качулка....не, че не става...ама е......
    Това го знам, но не знам за случай в който да е обжалван акт и да е отпаднал (да не е издадено НП).
    Тъй че, важното е обжалването на НП а не на акта.

    В конкретния случай, моето НП излезе. Глоба от 100 лв. Веднага го обжалвах и сега чакам да ме призоват в съда.
    И 5 лв да беше глобата, пак щях да го обжалвам, защото не е въпросът в парите а в това, че от 32 години откакто имам книжка никога не съм минавал на червен светофар.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ...И 5 лв да беше глобата, пак щях да го обжалвам, защото не е въпросът в парите а в това, че от 32 години откакто имам книжка никога не съм минавал на червен светофар.
    Понякога е достатъчно съдията да отсъди в твоя полза дори ако нямаш други нарушения, отделно, че най-вероятно няма представени доказателства за нарушението.
    Last edited by Liminat; 18-03-2013 at 08:32.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  9. #24
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това го знам, но не знам за случай в който да е обжалван акт и да е отпаднал (да не е издадено НП).
    Тъй че, важното е обжалването на НП а не на акта.

    В конкретния случай, моето НП излезе. Глоба от 100 лв. Веднага го обжалвах и сега чакам да ме призоват в съда.
    И 5 лв да беше глобата, пак щях да го обжалвам, защото не е въпросът в парите а в това, че от 32 години откакто имам книжка никога не съм минавал на червен светофар.
    Само да си знаеш, колега, там обратния завой, на теория, е забранен...да не стане фал

    Пояснявам, забранен е, защото светофара е секционен и те задължава да извършиш маневра задължителен ляв завой( което не е еднакво с обратен)
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Само да си знаеш, колега, там обратния завой, на теория, е забранен...да не стане фал

    Пояснявам, забранен е, защото светофара е секционен и те задължава да извършиш маневра задължителен ляв завой( което не е еднакво с обратен)
    Прав си. И аз нямаше да възразя, ако ме бяха упрекнали в това. Но те ме упрекнаха в преминаване на червен светофар, което не отговаря на реалността.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    Не сте прави и двамата относно обратния завой.Не само в тази ситуация а по принцип за обратен завой.Има написано и ненаписано в закона,което дава възможност да се лавира при обосновката за това къде и как се прави обратен завой.Това че светофара е секционен не означава че обратния завой е забранен!
    Last edited by Linkestis; 30-03-2013 at 21:18.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Не сте прави и двамата относно обратния завой.Не само в тази ситуация а по принцип за обратен завой.Има написано и ненаписано в закона,което дава възможност да се лавира при обосновката за това къде и как се прави обратен завой.Това че светофара е секционен не означава че обратния завой е забранен!
    Лява секция означава завой наляво и само наляво, ако няма допълнителен знак за разрешен обратен завой.
    Друг е въпросът, че никой не го спазва.
    Но катаджията заяде ли се да такова нещо, няма как да докажеш обратното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    Светофара е след кръстовището,няма знак указващ че е разрешен или че е забранен.Маркировката го позволява както и разрешаващата за движение светлина на насрещно движещите се.
    В закона е указано ясно къде е забранен обратния завой и при какви обстоятелства.При теб това не е така.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Посочи къде в закона пише, че при лява секция и липса на знак за обратен завой (дори и да няма знак изрично забраняващ обратен завой) можеш да извършиш друга маневра освен ляв завой и имаш от мен каса бира


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30

    Default

    Мога да посоча къде без знак указващ разрешен обратен завой е забранен.

    Чл. 86. Завиването в обратна посока е забранено на пешеходна пътека, железопътен прелез, мост, надлез, в тунел, в подлез, при ограничена видимост или при намалена видимост под 50 м.
    Тоест при тази ситуация на Каблешков и България не си нарушил нито едно изискване за обратен завой

    ScreenShot004.jpg
    Last edited by Linkestis; 30-03-2013 at 22:22.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •