Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 143

Thread: Обжалване на акт?!

  1. #31
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Спор, който съм водил 10000 пъти.Секционен светофар означава задължителна посока на движение - указана на стрелката в абажура.АКо се замислиш малко поне, ще се сетиш защо.Обратният завой там е забранен по същата логика, по която е забранено движението направо, когато ти свети секция за ляв завой...защо спорите за глупости не мога да разбера....Този сигнал позволява САМО и ЕДИНСТВЕНО завой на ляво, не обратен, не направо, не на дясно....

    Не мога да разбера какво толкова трудно има за разбиране в думите ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ПОСОКА НА ДВИЖЕНИЕ.
    Не е нужно нещо да ти е изрично забрананено с член в закона, за да не е позволено.

    http://forum.setcombg.com/%D0%B0%D0%...%BE%D0%B9.html

    Ето една друга темичка, в която е разискван въпроса и е писан акт при такава ситуация.

    Ето ти и члена от ППЗДВП, по който могат да те заковат и защо е забранено да се прави такъв завой в ал.5:

    Чл.31
    (4) Когато светещото поле за зелената светлина на светофар с 3 светещи
    полета е с формата на стрелка (стрелки) и върху светещите полета на червената и
    жълтата светлина са нанесени контурите на същата стрелка (стрелки), значението на
    сигналите на този светофар се отнася само за посоката (посоките), указвана
    (указвани) от стрелката (стрелките).
    (5) Светофар с 3 светещи полета, на който светещото поле за зелената
    светлина е с формата на стрелка (стрелки) и върху светещите полета за червената и
    жълтата светлина са нанесени контурите на същата стрелка (стрелки), се използва
    само когато сигналите за преминаване и спиране не се подават едновременно към
    всички пътни превозни средства от даден вход на кръстовището. В този случай
    конфигурацията на стрелките в светещите полета на отделните светофари от този
    вход съответства на разрешените посоки за движение от отделните пътни ленти и на
    този вход на кръстовището не може да се поставя светофар, светещото поле за
    зелената светлина на който е с формата на кръг
    Last edited by Satanism; 31-03-2013 at 09:34.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #32

    Default

    Аз пък не мога да разбера що се палиш толкова и вечно се правиш на ербап човек!
    чл.86 ясно казва къде е забранено да се прави обратен завой.В ситуацията той прави обратен много преди секционния светофар!
    Още повече ЧЕ:левият завой си е ляв завой,както и маневрата обратен завой.
    Недей да спориш с мен,ходил съм на две дела точно по тази причина и съм се защитавал сам.

    Още повече че когато по Каблешков свети забранителна светлина,тези по България за ляв завой са със зелена.Тоест,ако пропусна правещите десен от Каблешков по България,мога да направя обратен и това в закона не е забранено,тъй като не нарушавам нито един член от него.Както и не създавам предпоставка за ПТП.


    П.П.
    Всичко е въпрос на тълкуване и на това на какъв съдебен състав ще попаднеш.
    Last edited by Linkestis; 31-03-2013 at 12:48.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #33
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Паля се, защото това са основни неща, а не колко е ограничението за Д+Е на междуселски път.И всеки ден такива, дето тълкуват както им падне закона правят задръствания по улиците с уникалните си маневри...затова се паля.
    Това, че левият завой бил като обратния изобщо няма да го коментирам, просто е смешно.

    Конкретно той си прави обратен завой точно на секционен светофар, прочети пак къде точно и какъв точно завой прави. Чл.81 няма нищо общо в случая.Вече посочих по кой член какво си задължен да правиш и не виждам никакъв въпрос на тълкуване в този член.Стрелката сочи на ляво, завиваш на ляво...ако няма стрелка, прави каквото знаеш, включително и обратен завой.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #34

    Default

    Смешно е това че спориш!
    Има снимка точно на този светофар.
    Казах ти че точно по този казус съм бил два пъти в съда.Как по ясно да ти го напиша?
    Малко повечко съм бил по съдилищата от теб и мога/имам право както и адвокатите да тълкувам закона.За това и е закон да се тълкува.
    Нещата не са ти ясни за това мисля е безполезно да се спори с теб
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #35
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Смешно е това че спориш!
    Има снимка точно на този светофар.
    Казах ти че точно по този казус съм бил два пъти в съда.Как по ясно да ти го напиша?
    Малко повечко съм бил по съдилищата от теб и мога/имам право както и адвокатите да тълкувам закона.За това и е закон да се тълкува.
    Нещата не са ти ясни за това мисля е безполезно да се спори с теб
    Явно на теб не са ти ясни нещата.
    Със съда изобщо не ме занимавай, съдиите дори не е ясно, дали имат книжка, така че компетентността им по въпроса е ясна и знам аз адвокатските изпълнения, всичко зависи от как го извъртиш.
    Освен това ако акт за такова нарушение ти е написан по члена за обратните завои 81 ли е, 39 ли е, той автоматично пада, независимо, че нарушението дефакто е извършено!!!
    Посочих ти точно и ясно кой член и коя алинея нарушаваш с обратния завой, а ти се правиш, че не забелязваш, от там нататък не виждам какво повече се опитваш да докажеш.Докато не измислиш някакви сериозни доводи в твоя защита, а не смехории като обратния завой е ляв завой, моля, заповядай....


    ПП.Члена, който ти така упорито цитираш не отменя задълженията ти към другите знаци и указания.
    Last edited by Satanism; 31-03-2013 at 15:45.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #36
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    ...
    Почти безполезно е, насила хубост не става ... в един друг форум бяха написали, че обратният е завиване наляво, само дето изправяш волана малко по-късно. Друг бисер беше, че обратния са два леви завоя последователно... от обратно завиващите тълкувания колкото искаш

  7. #37

    Default

    Единия ченге,другия лапе....
    Така е прави сте!Нарушение е.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #38
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Единия ченге,другия лапе...
    А третия - конче вихрогонче с капаци ... иначе за първите двама не знам кой какъв е...

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    А третия - конче вихрогонче с капаци ... иначе за първите двама не знам кой какъв е...
    Жорко, виждам, че правилника си го понаучил.....



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Жорко, виждам, че правилника си го понаучил.....

    Прелиствам го от време на време ...

  11. #41
    алфист младеж Stefo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Изчетох всичко за левия и обратния завой и съм възмутен - мислех си, че познавам добре правилника.
    След прочетеното се съгласих, че задължителния завой на ляво не позволява обратен такъв ... но още не мога да го повярвам
    Все пак правилата трябва да са описани недвусмислено, там където има възможност за объркване явно трябва да има някаква промяна или по-ясен текст. Самия факт, че от моите познати когото и да питам, никой не знае за забраната, говори сам по себе си, че правилото не е достатъчно добре написано
    На бул. България примерно не помня да съм видял някъде знак, разрешаващ обратен завой (другия път ще погледна), а аз често го правя ?!? Любопитно ми е как в белите страни на всяко място, където може да възникне чудене слагат по 15 знака за 1 и също нещо, а тук никой не му дреме. Чудя се кога на уличката до нас ще стане някой голям инцидент, едната просто е малко по-широка от другата и всеки си мисли, че е с предимство, а няма ни един знак, как да убедиш дясностоящия, че е с предимство, като лявостоящите се засилват и тук важи правилото на по-тежкия ...
    146 1.6 TS '00
    156 2.4 JTD '01

  12. #42
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Ако се замислиш си е съвсем недвусмислено, просто трябва да се замислиш
    Това се преподава на всеки шофьорски курс или поне на мен ми е преподавано, ама аз съм лапе и отскоро имам книжка...виж, на някои чички от малко по-нагоре явно не е преподавано и те си карат както си знаят, мислейки се за Себастиан Льоб, щото са излъгали 2ма съдии....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #43
    алфист младеж Stefo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Ако нещо е недвусмислено, то няма да се бърка от хората, независимо кога са си взели книжките! Аз когото и да питах никой не повярва, всеки приема в тази ситуация левия завой за мааалко по-голям и толкова.
    За това както казах в белите страни навсякъде, където трябва да се замислиш има какви ли не знаци с жокери, защото понякога нямаш време да се замислиш ... Да не говорим, че някои ситуации не се срещат при ежедневното каране а са забутани в някоя подточка...
    146 1.6 TS '00
    156 2.4 JTD '01

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Ако се замислиш си е съвсем недвусмислено, просто трябва да се замислиш
    Това се преподава на всеки шофьорски курс или поне на мен ми е преподавано, ама аз съм лапе и отскоро имам книжка...виж, на някои чички от малко по-нагоре явно не е преподавано и те си карат както си знаят, мислейки се за Себастиан Льоб, щото са излъгали 2ма съдии....
    Вземи да млъкнеш!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #45
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Вземи да млъкнеш!
    Нещо не ти изнася какво говоря или нямаш какво друго да кажеш?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •