Results 1 to 4 of 4

Thread: Планинско рали за ретро автомобили в България

  1. #1

    Default Планинско рали за ретро автомобили в България

    Планинско рали за ретро автомобили в България
    10.09.2010 10:09


    Събитието стартира на днес в Петрич.

    Фондация Concours d Elegance и клуб LEKAM – Гърция организират първото планинско рали за ретро автомобили у нас. От 10 до 12 септември, страната ни посрещa повече от 50 изящни класически автомобила и техните екипажи.

    Eastern European Classic Challenge 2010 е различно и изключително атрактивно рали с особени правила и неочаквани обрати, коментират организаторите. За разлика от скоростните автомобилни надпревари, в това рали пилотите ще трябва да се справят с трасе с дължина 370 км. без да е необходимо да настъпват газта до краен предел.

    Започващо от град Петрич и завършващо в курортното селище Боровец, състезанието представлява уникална смесица от прецизно шофиране, ориентиране в непознат планински регион, поддържане на предварително уточнена средна скорост и още редица елементи, които превръщат изживяването в истинско приключение. Правилата са строги и се изготвят под стриктното наблюдение и контрол на FIA и FIVA.

    Подобен тип ралита са много характерни за Европа и се провеждат ежегодно в редица страни на Стария континент. Сред легендарните са изданията Monte Carlo и Mille Miglia.

    Айде, колеги, разкъсайте ги!

  2. #2
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Дано стане традиция и като си подготвим автомобилите да сме там
    Другата година съм намислил да ми е по-силна и да има зелени Алфи по събиранията

    Иначе атмосферата на подобни мероприятия е страхотна.
    Имах удоволствието да покарам малко на Рали Розова долина и чувството да караш в колона със старите Мерцедеси от 50те е неописуемо, така че купувайте си стари Алфи за да заформим силна група в бъдеще
    Last edited by Speeder; 10-09-2010 at 14:24.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #3
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Яко!
    Днес със zmg си говорехме през уикенда има 3 различни ретро ралита в различни краища на България. И така както 75-та ми се пооформи дано скоро имам сили и средства да подкарам Джулиетата, ходи ми се на ретро ралита.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #4
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    50
    Posts
    483

    Default

    75 e чудесна венцци.още съвсем малко ти остана по нея.ква е възрастовата граница на колите? на тия ралита?разкажи повече?
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •