Results 1 to 12 of 12

Thread: Трябва ли да се обучава дросел клапата след почистване-TwinSpark

  1. #1
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default Трябва ли да се обучава дросел клапата след почистване-TwinSpark

    Много добре онагледено

    При новите мотори е по-лесно но след това трябва да се прави обучение на клапата.

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Nimi View Post
    Много добре онагледено

    При новите мотори е по-лесно но след това трябва да се прави обучение на клапата.
    Това обучение не се и прави само ако се свали и ТПС потенциометъра? Аз не съм го свалял в моя случай.
    И после не се ли самообучават? В Уоркшоп мануала за моя двигател прочетох, че ТПС-а се самоадаптирал, това при условие че съм го свалял и него.



    Не е зле колегите с по-новите мотори да знаят какво ги очаква.
    Иначе на око си спазих и правилото при монтажа на жилото на газта, при затворена клапа да има провес от 5мм.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled-1.jpg  
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Много си се постарал колега,браво! А има ли ефект от цялата работа?
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  4. #4
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Quattro View Post
    А има ли ефект от цялата работа?
    Май не.
    Единственото което ме успокоява е, че вече всичко свети от чистота, тъй като зимата ми чистиха и колекторите.
    Иначе днес като се събудя ще я запаля студена и покарам, да видя как ще се държи. Единствено при чистенето на МПХ-то имаше разлика, но тази операция я извърших преди няколко месеца. В тази тема писах, че е добре и то да се изчисти, така и така е свалено от дросела. Трябва да се има предвид, че диаметъра на неговите отвори и канали беше значително намален заради маслените отлагания. Гнусотиите се виждат се ясно на една от снимките.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Браво за ентусиазма и снимковия материял - при твоя мотор обучение на тпс, дросел или моторче - няма И освен това освен почистването на моторчето другото при нормално работещ дросел е безмисленна операция за този тип двигател Но пък както казваш ти друго си е да лъщи Иначе понякога и на нас ни се налага да чистим така дросели, само дето ги пускам във ултразвуковата вана и стават нови
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    душманин mayhem's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ню йорк
    Age
    46
    Posts
    55

    Default спам

    Е добре бе Боби, това за колко време го направи, че и снимки по време на работа...Чудно как не си видял, че казанчето с антифриз в свободната от антифриз горна част е почернело и защо успоредно с таз операция не проми и охладителната система ? Евала бате - и ти си "луд умора нема" , аз вчера три смени на масло за 1 час, поне един шмекер тука хакна минерално масло и ми е.. мамата, че и филтър без клапа сложи да ми спести пари и се разтропаха клапаните при палене...Е това е СПАМ, а?
    блаженни са низшите духом...

  7. #7
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by mayhem View Post
    Е добре бе Боби, това за колко време го направи, че и снимки по време на работа...Чудно как не си видял, че казанчето с антифриз в свободната от антифриз горна част е почернело и защо успоредно с таз операция не проми и охладителната система ? Евала бате - и ти си "луд умора нема" , аз вчера три смени на масло за 1 час, поне един шмекер тука хакна минерално масло и ми е.. мамата, че и филтър без клапа сложи да ми спести пари и се разтропаха клапаните при палене...Е това е СПАМ, а?
    Роска, отне ми не повече от 2 - 3 часа, при условие, че го правя за първи път, чета само от мануалите, а и търках като луд с тая четка за зъби.
    Иначе за казанчето - много съм чувствителен на тази тема. Засечено е с масло от едни стари големи драми. Вадил съм го да го чистя с разни химии, но без особен ефект. А преди буквално светеше. Вижда се от първите снимки, които съм ги правил зимата. Вероятно ще си търся ново, или много добре запазено старо. В тази връзка малко офф: ако на някой му се намира - да врътне едно ЛС.

    И да споделя наблюдения от вчера: Никакви.
    Колата пак си гасне (или много се замисля дали да изгасне) при първо палене, докато е студена. Вече всичко смених по тоя мотор - кабели, големи свещи 2 пъти, малки свещи - веднъж, регулатор на налягането в бензиновата рейка, дебитомер... само дюзи не съм чистил още от нещата, които се сещам, че са свързани с проблема. Иначе преди 2 месеца бях почистил МПХ-то и от тогава има леко подобрение.
    Last edited by b_angelov; 12-09-2010 at 11:06.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default re

    .....търках като луд с тая четка за зъби.

    на мен ми отне 20 минути да го сваля и почистя и монтирам пак.дръпнах го настрана без да откачам жилото на газ-та и го почистих с АМБ от прозрачния,че жълтото АМБ е мазно и не чисти.почисти се за секунди.после още веднъж го минах с чисто парцалче и светна.при теб що така,че чак и четка за зъби...
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  9. #9
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by koko156 View Post
    .....търках като луд с тая четка за зъби.

    на мен ми отне 20 минути да го сваля и почистя и монтирам пак.дръпнах го настрана без да откачам жилото на газ-та и го почистих с АМБ от прозрачния,че жълтото АМБ е мазно и не чисти.почисти се за секунди.после още веднъж го минах с чисто парцалче и светна.при теб що така,че чак и четка за зъби...
    Ми защото се престарах да е перфектно изчистено по всяко ръбче на каналчетата на масления отдушник и на МПХ-то. Също така и на самата клапа имаше много полепнала мазга по канта.
    Общо взето всичко зависи от степента на замърсяване. Със сигурност нямаше да мога да го почистя така, ако не го бях свалил. Така или иначе жилото на газта ми е най-малкия проблем
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  10. #10
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    За да е пълна темата, включих и снимки на почистения вече МПХ и на новата му гарнитурка.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  11. #11
    започва да се пристрастява bobisz's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Stara Zagora
    Age
    35
    Posts
    57

    Default

    С какъв спрей се чисти иначе и има ли начин да се изведе някаде другаде маркуча за маслените пари за да не цапа дросела ?
    Алфа 156 1.8 16в ТС

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by bobisz View Post
    С какъв спрей се чисти иначе и има ли начин да се изведе някаде другаде маркуча за маслените пари за да не цапа дросела ?
    С карбураторен, или в практикер има един за чистене на сп апарати, 5 кинта е, върши перф работа.......има поне 10 начина да се изведът маркучите за карт пари към друго място, въпроса е да запушиш правилно да не смуче въздух.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •