Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Проблем с дисплея на километража....

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default Проблем с дисплея на километража....

    Здравеите колеги!Колата ми има проблем с дисплея на километража.Цифрите светват почти на половина и ми е трудно да разчитам километража.Чувал съм че това е често срещана болежка при 166-цата,но имам чуството че маи само моя дисплеи е прецакан.Отварял съм таблото има един лентов кабел залепен на самия дисплеи а другия му краи е щракнат със букса за платката.Въпроса ми е някои сблъсквал ли се е с този проблем ,защото мен вече започна много да ме дразни това.Може ли да се оправи или да се оглеждам за друго табло?Ако сменя таблото как мода да запиша старите ми показания на новия километраж?Може ли да стане дисплеи от друга кола според вас примерно 145-ца?
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  2. #2
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Здравеите колеги!Колата ми има проблем с дисплея на километража.Цифрите светват почти на половина и ми е трудно да разчитам километража.Чувал съм че това е често срещана болежка при 166-цата,но имам чуството че маи само моя дисплеи е прецакан.Отварял съм таблото има един лентов кабел залепен на самия дисплеи а другия му краи е щракнат със букса за платката.Въпроса ми е някои сблъсквал ли се е с този проблем ,защото мен вече започна много да ме дразни това.Може ли да се оправи или да се оглеждам за друго табло?Ако сменя таблото как мода да запиша старите ми показания на новия километраж?Може ли да стане дисплеи от друга кола според вас примерно 145-ца?
    Аз за 1-ви път чувам за подобен проблем.. Пробвай да си намериш само дисплея (с кабела естествено), махаш стария, глобеш новия и всичко трябва да ти е на 6. Мисля, че ако няма някаква платка на самия дисплей,откъдето тръгва кабела, всичките ти данни от преди ще се запазят (все пак е само дисплей).. Поздрави колега! Надявам се да съм бил от помощ и да не ти се налага да взимаш цяло табло заради тази дреболия ..
    Toyota Camry 2.5i v6 1989 - Обсъжда се съдбата й
    Alfa 156 SW 1.9 jtd 2002 - Горката мъченица

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Едва ли някои ще ми даде само дисплеи....по моргите са толкова са се овълчили че крушка от таблото не искат да ми свалят че после нямало продаване!Цяло табло и неприлично висока цена чак ме е срам да кажа колко
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Колега и при мен е така дисплеят,не си само ти така ,според мен проблема е от лентов кабел ,ако има такъв.
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  5. #5
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    Проблема е в дисплея и се купува цяло табло втора употреба, освен ако нямаш супер късмет някой да ти даде само дисплея.Таблото ми струваше 150 лв.
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  6. #6
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    В края на краищата се свиква,пък на ICS-са винаги можеш да видиш какви километри си изминал.Доста време се мъчих да хвана някаква логика в "капризите"на дисплея но след като не успях да му хвана цаката, реших и че и тъй може и до ден днешен си карам така.По принцип тези LCD започват да правят проблем след като загубят контакт в краищата на корпуса си,силно или слабо притискане довеждат до състояние което повече от колегите са кнстатирали на километражите си.Могат да се оправят в случай че проблема е от такъв род но играчката е голяма.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    И на мен ми поискаха такава сума за таблото с уредите която ми се вижда не изгодна само за един дисплеи да давам.По принцип няма как да не се свикне при условие че аз така купих колата.Но вече нищо не може да се разчете и ме хваща нервата.Че от време на време масло трябва да се сменя все пак.Ще мисля варианти за консултации с някои ел. техник спец да чуем какво ще му е мнението
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    И на мен ми поискаха такава сума за таблото с уредите която ми се вижда не изгодна само за един дисплеи да давам.По принцип няма как да не се свикне при условие че аз така купих колата.Но вече нищо не може да се разчете и ме хваща нервата.Че от време на време масло трябва да се сменя все пак.Ще мисля варианти за консултации с някои ел. техник спец да чуем какво ще му е мнението
    И БеЕмВе-тата така правят(Е39-ките и Х5-ците)...сменя се лентов кабел и си тръгва пак...стига да има само кабел за 166-ците, че за БМВ-то го карат от Унгария и струва 150лв ...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Това и аз го чух и имало подробна тема за този проблем в тяхния форум,но не мога да я намеря
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Проблема не е в лентовия кабел,както на беемветата,а в самия дисплеи.Успях да си намеря за 60 лева цяло табло и проблема е приключен.Няма да споменавам каква радост е сега и как погледа ми е само там и все едно друга кола карам!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  11. #11
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    И аз съм в клуба. Особено катое топло времето една цифра няма като хората. НИщо се не вижда. Ще проверя в някоя морга дали няма да ми дадат само дисплейчето, щото всичко друго са прекалени разходи за подобен проблем
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  12. #12
    Аз съм си ,човек съм си.. v1play3r's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    249

    Default

    Моя дисплей също не работи както трябва , но само от време на време ...
    Както си показва 97 000 км на следващото палене изчезват наполовината .. :d

    BMW e39 525tds PA4492BH
    Alfa Romeo 166 2.0 TS PA4000BM-X
    Alfa Romeo 145 1.6 TS PA8878BB- X

  13. #13
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default

    Колеги,и аз съм така!Ако някой намери решение освен със смяна на дисплея, да свирка,защото съм се замислил да го сменям и аз,ми дразни ме жестоко!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    22

    Talking

    С най-голяма радост се присъединявам към групата. Моят ми дава същите проблеми, но изобщо не си и правя илюзията да дам 100-150 лева за подобна глупост. Аз колата си я знам на колко километра е...

  15. #15
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Колега, и при мен е така. Да ти кажа ,че се влияе от температурата. Колкото по-топло , толкова повече ти бягат числата и обратно.
    Мен ако питаш не се занимавай и не наливай пари и разправии за такова нещо, защото най-вероятно ще купиш втора употреба, а това е проблем при 80 % от нашите коли поне, което пък ще рече ,че ще е същия..
    Знам иначе , че се сменя само дисплея. Има колега от форума дето си го е сменял, така че се разрови
    Сполай
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •