Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Ще купувам Alfa 156 1.8. Търся информация

  1. #16

    Default

    Ami tia ne e moia prosto ia vidiah predi niakolko dni v italserviz i znam che e na kum 200 000km nov vnos ot germany srebrista vsichki extry samo janti niama no inache izglejdashe dobre! no dori ne znam dali ne e prodadena veche zashtoto cenata e dobra! Ako te interesuva moga da ti sudeistvam niakak si ?!?!
    XTruck

  2. #17
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Ще открия адреса и ще я огледам
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  3. #18

    Default

    Христо,

    не ми остава време да се разровя из дисковете си да видя къде беше това за 156цата. Но до колко си спомням две три от нещата бяха. Да провериш над предното стъкло за ръжда, горните носачи за износване, пластмасите под двигателя, че те са адски ниски...Проблеми с електроника по-принцип няма както при предишните алфи...(само дебиметара за което вече и е известно, но то не е проблем на алфа, а на бош и всички коли които ползват бош).


    иначе редовните неща за гледане...чистота на маслото (като е бензин), дали двигателя е прегравян-->ако има балончета в резервара за антифриз, чисотота на самият антифриз. "боята" на двигателя ако има лyspi. Износване на гумите, което говори за състоянието на предницата, състояние на спирачни дискове, на съединител (проба с 3та скорост и ръчнa, предполагам знаеш как). Предното стъкло за дупцици от камъчета, предната брояна е нормално да има следи от камъчета. Следи от удари, срявняваш улийте на врати калници. Климатика задължително го провери, че по-старите 156 имаха проблем с изпотяването на предното стъкло и ако климатика на ти бачка като хората знаеш какво става. Всички лампички, фарове и т.н.

    Също така може да отидеш да аутоиталия или вантотрейд да ти тестват ЕКУ-то

    Успех...дано на следващата среща ти видиме в алфа...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  4. #19
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    KGB, беше доста изчерпателен, благодаря.
    Малка част от изброените неща и аз ги знам, но наистина се оказа, че има тънкости, за които да ме убиеха нямаше да се сетя.
    Между другото един пич ми каза, че алфите имали фабрична пломба на скоростната кутия, която ако я няма значи е барано дето не требе.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  5. #20
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    a stiga be ja kazi kade e taja plomba
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #21

    Default

    Лошото е, че когато видиш колата и ако е излъскана и ти хареса забравяш да гледаш за много неща. Продавачът независимо кой е също помага за това, като ти говори да я покараш и да видиш колко е яка, бърза и т.н.

    Като тръгнеш да я караш я покарай поне един час и повече ако можеш, защото първите 20-30мин ще си обзет от еуфория. Карай по различни пътни настилки, добро трасе по което можеш да минеш е пътя към аерогарата (към нея, че този от нея е като лунен пейзаж...надявам се другия не е станал и той) има доста неравности като крапки и е "скоростна" отсечка, ще можеш да усетиш дали окачването е здраво.

    Между другото, в ауто италия имаше една 156 на 10 000км. върната от лизинг, продаваха я за около 30-35 хил. лв. С 2-години гаранция!!! Аз лично съм я карал, колата е в перфетно състояние тоест нова си е!!! Не знам дали са я продали, но ако си решил да дадеш 25-30хил. по добре се напъни и вземи тази поне 2 години си без грижи.

    Когато тръгнеш да я гледаш тази която си я поръчал, ако искаш ни въкни и ние да я видим...че алфа карана от баба само събота и неделя няма, освен ако не е юта клайшмит.

    p.s: ako chatkas englsih otidi na alfaowner.com na foruma tam ste ti obasnat vsichko ot a do я за 156...

    За 147 мислил ли си...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #22
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Значи не съм с неограничени възможности, даже ще взема кредит за тая дето съм я поръчал. Въпросната в ауто италия ми е скъпичка, верно че е нова.

    Нека само да я докарат, нямам нищо против да я огледаш.

    По въпроса за 147: Много ми харесва но е скъпа, даже и втора ръка и е с относително малък багажник.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  8. #23
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    a stiga be ja kazi kade e taja plomba
    Както ми каза човека някъде отдолу, така и не разбрах защото не съм наясно с разположението и конфигурацията на кутията. Ако успея да се свържа с него ще го питам пак да ми обясни
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •