Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Алфа с друг двигател

  1. #1
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default Алфа с друг двигател

    Здравейте колеги! Напоследък ми се върти една много серозна мисъл в главата и чакам зелена светлина, за да започна да я реализирам. Изчетох доста литература, но нали знаете, че информацията от книги, форуми и др. никога не е достатъчна . Поради тази причина реших да се допитам до вас - старите кучета медалисти :P за всякакви съвети и препоръки..

    Та идеята ми е следната.. Бащата има една тойота камри 1989, която ми е на разположение и ми каза да правя каквото искам с нея. Двигателя е 2.5i, v6, 24v, 167 коня в мнооого добро състояние и сърце не ми дава да го гледам как стои в гниещото купе в гаража . Решил съм да го бодна в купе не на какво да е, а на Алфа Ромео. Бих желал да ми дадете информация в купе от каква алфа ще е най-добре да го бодна и какви са главоболията по тази интервенция.. Двигателя не е малък и има толкова кабели и маркучи, че ми става лошо като го погледна. Искам да знам дали може да не се прехвърлят някои неща (като климатик например и т.н.). Утре ще мога да кача и снимки (в момента нета ми е отвратителен.. жабарска му работа ). Моля да ме извините, ако имам недоуточнения и да ме питате . Всякаквва информация и мнения са ми добре дошли. Благодаря предварително !
    Toyota Camry 2.5i v6 1989 - Обсъжда се съдбата й
    Alfa 156 SW 1.9 jtd 2002 - Горката мъченица

  2. #2
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by chriss View Post
    Здравейте колеги! Напоследък ми се върти една много серозна мисъл в главата и чакам зелена светлина, за да започна да я реализирам. Изчетох доста литература, но нали знаете, че информацията от книги, форуми и др. никога не е достатъчна . Поради тази причина реших да се допитам до вас - старите кучета медалисти :P за всякакви съвети и препоръки..

    Та идеята ми е следната.. Бащата има една тойота камри 1989, която ми е на разположение и ми каза да правя каквото искам с нея. Двигателя е 2.5i, v6, 24v, 167 коня в мнооого добро състояние и сърце не ми дава да го гледам как стои в гниещото купе в гаража . Решил съм да го бодна в купе не на какво да е, а на Алфа Ромео. Бих желал да ми дадете информация в купе от каква алфа ще е най-добре да го бодна и какви са главоболията по тази интервенция.. Двигателя не е малък и има толкова кабели и маркучи, че ми става лошо като го погледна. Искам да знам дали може да не се прехвърлят някои неща (като климатик например и т.н.). Утре ще мога да кача и снимки (в момента нета ми е отвратителен.. жабарска му работа ). Моля да ме извините, ако имам недоуточнения и да ме питате . Всякаквва информация и мнения са ми добре дошли. Благодаря предварително !
    Пич, не че нещо, ама да сложиш тоя "спънат японец" в някаква Алфа, при положение, че Алфа имат шестаци като слънце си е меко казано.... престъпление... Това си е абсолютно мое мнение, но ти си знаеш най-добре. Успех.

  3. #3

    Default

    Според мен няма да стане.Две години не ти мърдат,ако се захванеш.Успех
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Явно ще е кола дето ще се разртрива, демек не ежедневка, бих те посъветвал да го сложиш тоя матор на някое малко купе, олекотено 145 примерно. Нека майсторТи се изкажат де.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Пич, не че нещо, ама да сложиш тоя "спънат японец" в някаква Алфа, при положение, че Алфа имат шестаци като слънце си е меко казано.... престъпление... Това си е абсолютно мое мнение, но ти си знаеш най-добре. Успех.
    Японеца не е никак спънат колега.. незнам за кола на 21 години да е в такова техническо състояние и да си прави 240 сток .. ако ти се струва и така спъната да ти кажа само, че ако този замисъл се осъществи следващия е турбиниране . + това си покарвам 156-цата и слагането на този двигател в някъде заровено купе на алфа за мен не е престъпленик

    ---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

    Quote Originally Posted by napoli View Post
    Според мен няма да стане.Две години не ти мърдат,ако се захванеш.Успех

    Колкото толкова колега.. нито някой ми дава зор-нито ще ходя пеша. Искам просто да спася този двигател и да направя нещо хубаво сам (и с малко помощ ).. после насладата няма да има равна

    ---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Явно ще е кола дето ще се разртрива, демек не ежедневка, бих те посъветвал да го сложиш тоя матор на някое малко купе, олекотено 145 примерно. Нека майсторТи се изкажат де.

    Така съм намислил колега.. особено, ако се турбунира след интервенцията ще се кара само за удоволствие . На 145 купето не е ли прекалено леко за тоя двигател (roll) ..в смисъл и дали ще може да се побере тоз звяр в коша . Благодаря за мението колега

    Пропуснах да кажа в началото, че колата е 2 тона
    Toyota Camry 2.5i v6 1989 - Обсъжда се съдбата й
    Alfa 156 SW 1.9 jtd 2002 - Горката мъченица

  6. #6
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    или в алфа на задно или в двора.....
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  7. #7
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    аз ако бях щях да си реставрирам тоьотата докато стане ретро бегачка
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  8. #8
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    аз ако бях щях да си реставрирам тоьотата докато стане ретро бегачка
    Колега тойотата не е за реставрация, дори не е и ретро.Прилича много на Нисан Примера, само че е по-заоблена отзад . Има забележки вече по купето ,като всяка кола на тези години, но нищо фрапиращо. До преди по малко от година е карана от баща ми и подържана доста прилично, но в началото на тая година той си взе друга кола и тази сега си кисне в гаража .

    И да допълня малко информация за колата :
    - предно предаване
    - abs
    - климатик

    Двигателя е разположен напречно. Утре ще има и снимков материял на потенциалния донор
    Last edited by chriss; 12-09-2010 at 14:45.
    Toyota Camry 2.5i v6 1989 - Обсъжда се съдбата й
    Alfa 156 SW 1.9 jtd 2002 - Горката мъченица

  9. #9
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Оправи си тойотата не се занимавай с глупости ще ти излезе по евтино и в пъти по качествено
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  10. #10
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    И аз мисля,че най-добре е да остане в този кош но :
    направи много яко олекотяване ,сложи една хубава ск. кутия,смени електрониката и генерацията и ще имаш спортна кола !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    И аз мисля,че най-добре е да остане в този кош но :
    направи много яко олекотяване ,сложи една хубава ск. кутия,смени електрониката и генерацията и ще имаш спортна кола !
    Подкрепям! В тая кола има сумати чарколяци от интериора и не само , който са ти ненужни ако искаш да я правиш бърза, остава само да ги махнеш да я постегнеш, може да я пораздуеш от тук от там или да я боядисаш в някви готини разцветки , пък защо не и да я турбинираш после. Ще ти излезе 100 пъти по евтино с много по-малко нерви и неразрешими пречки които неминуемо ще имаш ако решиш да слагаш двигателя в алфа...
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  12. #12

    Default

    - предно окачване
    Предно предаване,а задно окачване няма ли.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  13. #13
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by napoli View Post
    - предно окачване
    Предно предаване,а задно окачване няма ли.
    ахаха извинявам се колега, просто беше късно и главата ми беше запушила от четене и всякакви простотии .
    Toyota Camry 2.5i v6 1989 - Обсъжда се съдбата й
    Alfa 156 SW 1.9 jtd 2002 - Горката мъченица

  14. #14
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    ако ти се занимава
    http://www.alfaowner.com/Forum/tunin...4wd-147-a.html
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  15. #15
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    ОМГ О.о.. тоз е истиснкия манияк. Благодаря колега, прочетох доста полезна информация. И аз си мислех да оперирам купе от 147, защото намерих доста феислифтови 147-ци в една 4 километрова серия от автоморги . Ще ви информирам за прогреса. В момента се обмислят два вариянта - зверски тунинг и оставане на двг в това купе, ако не се окаже че е пред полу-разпад , или другия, за който помолих за съвети и помощ . Поздрави !
    Toyota Camry 2.5i v6 1989 - Обсъжда се съдбата й
    Alfa 156 SW 1.9 jtd 2002 - Горката мъченица

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •