Results 1 to 12 of 12

Thread: Температурни датчици

  1. #1

    Default Температурни датчици

    Здравейте колеги, въпроса ми е следния...
    Карам 1.3 Боксер 95 година. В градски условия на таблото температурата доста се покачва. Мислех си, че загрява, ходих на диагностика в Динекспрес на Пещерско в Пловдив. Имаха проблем с комуникацията с контролера, но се досетиха че може да е сменен и пробваха с такъв на Алфа 33. Оказа се че наистине е сменен. По това какво показа диагностиката, колата не загря, но вътре температурата на таблото пак беше висока. Някакъв датчик отчитал грешно и показвал висока температура вътре. Възможно ли е това разминаване, и ако да кажете ми кой датчик трябва да сменя и колко струва. Преди около година сменях един температурен датчик отпред под бронята, защото перките въртяха нон стоп. Незнам дали от тогава не стана проблема....
    Благодаря предварително!

  2. #2
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Като за начало, дефинирай "доста"
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  3. #3

    Default

    Извинявам се че не писах тези дни но нямах достъп до интернет. Така, значи за извънградско стрелката стои малко над чертичката за 80 градуса и не мърда. А в градско се качва почти до следващата видима черта (мисля че визуално една черта не е нарисувана). По моя логика това отива към 100 градуса, което не е нормално. Имам чувството че перките се включват доста късно - втората малко преди да достигне най-високата температура. Също така и не дърпа така допре при тези температури. За това си мисля, че не е така както ми казаха на диагностиката.

  4. #4
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    А включва ли ти първата степен на перките? Подозирам, че това е проблема.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  5. #5

    Default

    Категорично да

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София/Стара Загора
    Age
    38
    Posts
    84

    Default

    категорично да - първа степен се включва
    или
    категорично да - това е проблема
    145 1.4 TS 99' EX
    145 1.6 TS 99'

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Именно датчика отпред под бронята (монтиран е на радиатора) ти включва перките. Моят съвет е да го смениш - не е скъп. Само смяната е малко кофти. И внимавай за какви градуси е, има различни.
    Понеже казваш че си с две перки, заключавам че имаш климатик. Но все пак е хубаво да уточниш тук.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8

    Default

    Първа степен се включва. Да, и с климатик съм. Точно това бях писал в първия си пост, че точно този датчик дето е на радиатора го сменях и май след това стана проблема. Да не би някакъв друг да са ми дали? Какви градуси трябва да е?

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    По спомени май беше 92/97 градуса. Ама нека и някой друг ако се сеща да пише
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    По спомени май беше 92/97 градуса. Ама нека и някой друг ако се сеща да пише
    и аз така си спомням.
    иначе ЕКУ-то ти не е сменяно. просто при 1,3 боксер е еднакво на 145/146 и 33. ако караш с включен климатик,1 -ва степен трябва да работи постоянно.
    точка

  11. #11

    Default

    В крайна сметка нов датчик?

  12. #12
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 13-02-2019 at 23:29.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •