Results 1 to 13 of 13

Thread: Алфа Ромео 147 - няколко въпроса преди покупка

  1. #1

    Default Алфа Ромео 147 - няколко въпроса преди покупка

    Здравейте фенове на Алфа Ромео ! Пиша именно тук, защото съм сигурен че ще получа най-доброто и най-точното мнение именно от вас ! И така ... един мой приятел ми предложи да ми продаде Алфата си (Алфа Ромео 147 1.6 twin spark Бенз.) Колата е изключително запазена на външен вид ... абе просто красива .. влюбих се в нея още когато я видях за пръв път ... та колата е в много добро козметично състояние, както интериорно така и екстериорно. Но тук идва и моят въпрос ... заслужава ли си тази кола, защото получих много мнения колко голям разход на бензин имала, колко скъпи й били частите, ... колко скъпа била подръжката й ... и т.н. За това моля ми отговорете на тези въпроси:
    1. Заслужава ли си самият модел 1.6 туин спарк бензин и какъв разход дава ? ( рядко обичам да натискам газта особено в градски условия)
    2. Средно колко излиза обслужването на тази кола ?
    3. "изключително" скъпи ли са частите за нея както ми беше споменато ?
    Благодаря Ви предварително !!

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by slav_ View Post
    Здравейте фенове на Алфа Ромео ! Пиша именно тук, защото съм сигурен че ще получа най-доброто и най-точното мнение именно от вас ! И така ... един мой приятел ми предложи да ми продаде Алфата си (Алфа Ромео 147 1.6 twin spark Бенз.) Колата е изключително запазена на външен вид ... абе просто красива .. влюбих се в нея още когато я видях за пръв път ... та колата е в много добро козметично състояние, както интериорно така и екстериорно. Но тук идва и моят въпрос ... заслужава ли си тази кола, защото получих много мнения колко голям разход на бензин имала, колко скъпи й били частите, ... колко скъпа била подръжката й ... и т.н. За това моля ми отговорете на тези въпроси:
    1. Заслужава ли си самият модел 1.6 туин спарк бензин и какъв разход дава ? ( рядко обичам да натискам газта особено в градски условия)
    2. Средно колко излиза обслужването на тази кола ?
    3. "изключително" скъпи ли са частите за нея както ми беше споменато ?
    Благодаря Ви предварително !!
    1. Разхода не е бог знае колко голям, щом не натискаш ще е около 11-12 най-много!!!
    2. Излиза колкото всяка друга кола от този клас, т.е. съвсем нормално си е, с разликата е че имаш 8 свещи (предполагам си наясно).
    3. Частите са с нормални цени, лично аз наблюдавам че колкото по популярна става марката толкова по-евтини и станаха те...

    Това е! Преди да я купиш направи качствена диагностика на място където се занимават с такива коли и знаят за какво става въпрос!
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Мм...според мен, ако я натискаш много, разхода ти ще е повече от 11-12...
    Свещите са 200тина лв комплекта, ролки и ангренаж-250тина лв с SKF ролки, накладките са по 60тина лв чифта, филтрите са като на другите коли-20тина лв
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ....по окачването от пред: 2 бр горни + 2 бр долни носачи = 700лв (ТРВ) + 2 биалетки по 35лв (ТРВ) + 50лв тампони на стаб. щанга (супер про)...

    Разхода на 1,6ТС 120 коня е идентичен като на 2.0ТС....А разлика във вървежа има голяма повярвай
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Що се отнася до окачването, нека (евентуалния ни нов) колега знае, че има вариант и да мине значително по-евтино с окачването, ако вместо цели носачи, мине на полиуретан... цените са в темата на Ферарист при платените обяви.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  6. #6
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    И все пак 1.6 си е поне с кило по-икономична
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  7. #7
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    определено препоръчвам 2.0 с ръчни скорости!

    да погледне тази:

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...546&f1=details
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  8. #8
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Конкретно тази и аз му я препоръчвам! Заслужава си
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  9. #9
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Аз пък му препоръчвам да бяга от варианта Туин Спарк като дявол от тамян
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #10

    Default

    по принцип ако те интересува колата ти да не харчи много литри, дизела в града ще харчи колкото бензиновата извън града. това е най така общо казано от моя скромен опит с автомобили.
    1.9JTD 105+

  11. #11
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by slav_ View Post
    Здравейте фенове на Алфа Ромео ! Пиша именно тук, защото съм сигурен че ще получа най-доброто и най-точното мнение именно от вас ! И така ... един мой приятел ми предложи да ми продаде Алфата си (Алфа Ромео 147 1.6 twin spark Бенз.) Колата е изключително запазена на външен вид ... абе просто красива .. влюбих се в нея още когато я видях за пръв път ... та колата е в много добро козметично състояние, както интериорно така и екстериорно. Но тук идва и моят въпрос ... заслужава ли си тази кола, защото получих много мнения колко голям разход на бензин имала, колко скъпи й били частите, ... колко скъпа била подръжката й ... и т.н. За това моля ми отговорете на тези въпроси:
    1. Заслужава ли си самият модел 1.6 туин спарк бензин и какъв разход дава ? ( рядко обичам да натискам газта особено в градски условия)
    2. Средно колко излиза обслужването на тази кола ?
    3. "изключително" скъпи ли са частите за нея както ми беше споменато ?
    Благодаря Ви предварително !!
    Ммммммм даааа, темата не въви на добре..... бензин-дизел.........така, че аз няма да се включвам в спора.........
    Но колеки моля не заблуждавайте човека, защото на Голф или Астра например поддръжката и обслужването е в пъти по ефтина, окачването е доста по просто и т.н.

    Сега вече тук идва момента, че те нямат нищо общо с Алфата, като кола, нагласа и т.н.
    Също така както споменаха колегите преди мен, ако се чете по-обстойно форума има доста по-ефтини алтернативи за ремонт........... стига човек да има желание да си помогне..............
    И на края прочти мало форума и ще си отговориш на всички въпроси..................
    Успех.
    Last edited by haljscho; 13-09-2010 at 21:42.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #12

    Default

    Взимай 2.0 ТС, 1,6-цата ще ти омалее бързо, разхода е много близък, поддръжката почти еднаква.
    Arena Coast Customs

  13. #13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •