Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Въпрос за дюзи за VIALLE LPi

  1. #1

    Default Въпрос за дюзи за VIALLE LPi

    Здравейте колеги

    Карам СААБ с въпросната газова уредба. Имам "малък" проблем с течащи дюзи - трудно палене след по-дълъг престой и тресене при подаване на повечко газ.
    Преди около година пак го имах този проблем и ходих в "Autodix". Там ми казаха че дюзите ми са много зле но ми ги почистиха и колата тръгна перфектно но след около седмица пак започна трудно да пали а от известно време насам започна и да тресе и да не върви. Започнах да търся дюзи за да ги сменя. Моите се оказаха жълти V12... и тук започна моето колебание.
    Поразрових се и се оказа че жълтите са с най-малък дебит - слагат се на доста по-малолитражни коли а моята е 2.0 турбо. Това което успях да намеря за цветовете на дюзите е:

    Yellow - V12
    Purple - V15
    Brown - V17
    White - V20
    Dark Brown - V28

    В сайта на VIALLE пише че на моя СААБ се слагат дюзи V20, което е далеч от V12.
    Възможно е някъде да са ми подменили дюзите... но:

    Въпросите ми са:
    Как е вървяла тая кола с жълтите дюзи?
    Какво ще стане ако сложа комплект дюзи с по-голям дебит? Дали ще се наложи препрограмиране на компа?

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Ами моите са кафяви (2 литра, 106 kW), затова едва ли твоите трябва да са по-малки. Освен ако не си 6 цилиндъра. Вероятно по колата има лепенка, на която пише и размера на дюзите. И ако си е била с правилните дюзи някога, няма какво да програмираш (а и едва ли е възможно). За тресенето - сигурно ли е, че дюзите са виновни и този път? Да няма проблеми с налягането на помпата вече?
    И ако не е тайна - може ли да напишеш модела на Сааб-а и кода на мотора?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3

    Default

    Благодаря за бързия отговор

    С 4 цилиндъра съм.... Трябва да потърся тази лепенка. Случайно да знаеш къде обикновено я слагат?
    Признаците са абсолютно същите като преди една година. Тогава в Аутодикс ми правиха диагностика и казаха че помпата е супер - "имала налягане да те утрепе". Сега не съм ходил но това че трудно пали и че тресе ме навежда на мисълта за дюзите.
    А има и нещо друго... винаги е харчела повече отколкото на бензин - около 20-30 %. Сега, откакто започна и да тресе харчи дори и повече - 40 до 50%
    Но не успях да засека разхода в седмицата в която всичко си работеше перфектно и дори си палеше от раз. Този повишен разход също ме кара да си мисля за дюзите.

    Ето това излезе от VIN декодера:
    Product line: SAAB 9-5
    Body type: 5-door Wagon
    Gear box: 5-Speed Manual
    Engine type: B205E LPT, 150 hp
    Model year: 1999

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    При мен лепенката е в моторния отсек. И вярно за всички турбомотори на Сааб дюзите ги дават V20. Само не знам откъде ще намериш дюзи на добра цена и прилично работещи.

    Ето ти файлче, има снимки кое къде е...
    Attached Files Attached Files
    Last edited by didod; 16-09-2010 at 15:17.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Това, че преди време е било всичко наред с помпата изобщо не е миродавно.
    Това, че си с тея дюзи също не е кой знае каква трагедия защото компа при настройката компенсира времената. Иначе спокойно /ако толкова те притеснява/ можеш да сложиш 17-ки кафяви.
    Само дето цените са им колкото колата...
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #6

    Default

    Много ти благодаря за файлчето!
    Ще трябва да черпя някой ден. И то с радост бих си побъбрил на по биричка с някой който има представа от тия уредби.
    Днес един колега ми предложи неговите дюзи - от Пежо 406 - V15. Той си е свалил уредбата щото му е писнало от ремонти на помпата.. та ми ги подарява ако намеря начин да му запуша дупките. Увери ме че не е имал никакви проблеми с теч на дюзите.
    Случайно да имате представа с какво може да се запушат дупките? Предполагам че може с някакъв болт и евентуално дифтунга. Лошото е че никога не съм виждал какво представляват дюзите наживо щото при мен е на много терсене място. Хм.. дори и ако знаете някой човек който ще се наеме да го направи това..?
    Last edited by aceof; 16-09-2010 at 16:02.

  7. #7
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Thumbs up

    Ето още едно файлче с колектора и дюзите...

    Иначе стигне ли се до купуване, най-добре точните дюзи. Последно като проверявах, бяха по 98 евро. Не съм гледал ценовата листа май за тази година, а и тук не ми дава да я отворя. Колкото до бъбренето и биричката - аз също бих се радвал, само дето съм разбиращ на ниво просто юзърче.

    Сега у нас отворих ценовата листа - 102.37 евро за дюза. Без ДДС.
    Attached Files Attached Files
    Last edited by didod; 16-09-2010 at 22:20. Reason: допълнение
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #8

    Default

    Хм.. до купуване на нови дюзи едва ли ще опра, но знае ли се... Ще трябва цял комплект а на тия цени... и то без ддс
    Откъде ги намираш тия ценни-безценни файлчета!?
    Като го разглеждах последното файлче ми направи впечатление че се споменава Loctite... това значи ли че държача на дюзите е залепен с лепило!?!? Няма ли начин да се запушат тези дупки по някакъв безболезнен начин?

  9. #9
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Имам достъп до един друг сайт на Виале и там си ги има всичките неща. Дупките вероятно могат да се запушат с подходяща ламаринка - или да се завари или да се залепи (според материала на колекторите).
    И м/у другото те пращат с UPS - 60 евро доставката от Холандия.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #10

    Default

    Ясно...
    Май ще трябва да питам KAVALISTA как си е запушил дупките

  11. #11
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    С трудово обучение...
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    за дупките на колектора става дума нали,като ми го свалиха преди да сложат новата газова ходих на заварка на цветни метали ако не се лъжа това е чугун,даваш я на майстора и той направо ти пълни дупката със заварка и става 6 точки ако има нещо звънкай за подробности

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    С трудово обучение...
    Хм.. абе то и аз си мислех че мога добре да запушвам дупки ама явно тия нещо ще ми се опънат...

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    за дупките на колектора става дума нали...
    Точно за тях става въпрос... Не знам как ще реагира моя колега, който не стига че ми подарява дюзите си ами и ще му заварявам колектора. Може би ще е по-просто да му намеря колектор втора употреба...

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Варна
    Posts
    1

    Default

    Здравейте колеги!
    Карам Мицубиши Галант 2.0i със същата газова уредба, но за съжаление две от дюзите ми са запушени и не могат да се оправят. Модела им е Vialle 17.
    Дали някои има за продажба две такива????
    Днес познати ми се обадиха да ми кажат че без проблем ще станат и дюзи VIALLE 15. Това възможно ли е да стане без много главоболия?
    Извинявам се за въпросите, но това ми е първата кола на газ и определено не ми тръгна добре с нея.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    не е от колата просто тази газова не е направена за нашта газ и аз имах такава и след 1 година мъки я продадох и си взех друга

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •