Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 186

Thread: Впечатления от Италфест 2010

  1. #106
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Италфест 2010 беше прекррасно организиран, помислено беше за удобството на публиката, имаше разнобразни състезания в които всеки можеше да се включи - въобще, стана си купон. Свободното каране на пистата определено беше една от съществените "придобивки". Водещите по мое мнение бяха доста по-добри от тези на феста от 2008-ма (2009-та не присъствах). Едиснтвеното, което се усети, беше присъствието на доста по-малко коли, но все пак - криза е. Жалко е и че нямаше ретро модели. Благодарности на организаторите за техния безвъзмезден, но качествен труд!

    Като предложения за оптимизиране на програмата мога да добавя само критериите за конкурсите да бъдат по-ясни, както и за силовия тунинг да се иска малко по-широко представяне както и писмени доказателства - графики и т.н.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #107
    започва да се пристрастява gost's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София
    Posts
    38

    Default

    не присъствах на Италфеста, но като гледам снимките, и чета коментарите май е било уникално изживяване !
    Ex Alfa Romeo 156 SW, 1.9 JTD 16V m-jet; Ex Opel Vectra C Estate, 1.9 CDTI; Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat Coupe 2.0 16V '95

  3. #108
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Враца/Ямбол
    Posts
    73

    Default

    За мен Феста си беше супер!
    Но не е зле да се обърне внимание следващата година, да не се допускат на пръв поглед незабележими грешки. Имам предвид оплакванията на много от колегите от ФИАТ форума, някои от които в голяма степен основателни.
    И не става дума за пропуски, а за преднамерени действия или изказвания.
    Ще ви цитирам няколко от оплакванията, според мен доста основателни, и се надявам да не допускаме подобни неща следващия път:

    "Вчера беше добре,ама днес не ми стана приятно заради сина на собственика на пистата.Не ми е за 20те лева дет ги дадох(въпреки,че се очакваше,че след като има такса вход ще има намаление за картинга,ама не,даже по-скъпо ) Ми тъй ли не се намери някой да каже,чакай бе,кво прай тва дете тук ? 18 има ли ? Аз за какво се подписах,че съм съгласен с условията и съм над 18 ? Има си някакви принципи ! Щото детето тежи 40-50 кила с мокри дрехи,отделно познава пистата идеално ... някой друг можеше да е на неговото място на полуфинала,някой друг можеше да е на мястото на един от персонала на картинга,ама както и да е..."

    "1. Първоначално ни заебаха да паркираме в на майка си кътника! Все пак това е Италфест, следователно е нормално да сме паркирали размесено, а не по марки и топки.
    2. Нямаше ясни критерии за оценяване в конкурсите, освен този на EMMA ESPL.
    3. Как варненската алфа спечели конкурса за оптичен тунинг? Че сравни я с на змея 147-цата, просто... ти кажи, да видим!
    4. На конкурса за най-поддържан автомобил какво правеше червената 155-ца, която стана 2-ра? Та тя нямаше почти нищо стоково при нея вече, то по време на презентацията заприлича на тунинг конкурс.
    5. Защо на мен никой не ми даде възможност да презентирам автомобила си? "

    "Всичките ти аргументи ги приемам,за мястото ни на пистата разбрах, макар да остава горчилката,че сме мангалите на италянските..."

    "Идвам си аз чинно в девет и нещо,затирват ме на една поляна,питам защо и отговора беше"там ви е мястото на фиатите" -това как да го разбирам ...за мен значеше- "боклука на бунището,да не пречи на атовете" (точно над нас беше бунището ако не сте видели )... После седя си и чакам,да почне нещото в обявения час 10.00 ,айде до 10,30 нормално да позакъснее,ама стана 12 докато се натъкми всичко-извинявай,дотук три часа киснене . И тъкмо надежда,че видя нещо хубаво,интересно и....4 магистрални работнички излизат с по един парцал и демострират?... какво демонстрираха така и не разбрах,но не бе нито красота,нито сексапил.... Накрая чух няколко подмятания на няколко алфиста по повод фиатите ,хвана ме яд и си рекох,айде и без друго имам една камара път още -довиждане! "

    "Късния следобяд в събота ми направи много лошо впечатление това,че се пуснахме да покараме по пистата 3-4 фиата и 5-6 алфи.Спираха ни единствено тези с фиатите и ни казваха,че не е ден за каране и с какви ли не заплахи.Алфите си въртяха кръгчета и нищо.Както и да е!"

    Мога да подкрепя думите си и с цитат от тази тема:

    Quote Originally Posted by 1912 View Post
    щото тама им е маястото на глупавите фиати
    иначе беше яко и се пукнахме от смях пловдиската група
    За това ви говори и Кики, ама наистина не го разбрахте.
    Обидата у феновете остава, колеги.
    Знам, че всички искаме ЗАЕДНО да си правим този празник, защото за мен събирането на толкова фенове на едно място е празник, но при горните на вид дребни неща, горчилката остава. Не се учудвайте, ако догодина наистина си направите АлфаФест.
    Opel Mokka 1.2t/Lancia Thesis 2.4 JTD 20v/Lancia Lybra 1.9 JTD/Lancia Delta 3 1.6mJTD/ Citroen C2 1.4HDI
    Ex: FIAT Croma 1.9mJTD/Lancia Kappa 2.0 20v CNG/FIAT Bravo HGT 2.0 20v/Lancia Dedra 1.8 SW/Lancia Delta HPE 1.8 16v VVT/FIAT Tempra 1.8

  4. #109

    Default

    Понеже аз насочвах кой къде да паркира-пояснявам:
    Ланчиите знаехме, че са малко и затова ги редихме отляво на сцената.За алфите и фиатите не знаехме колко ще дойдат и оставихме повече място и понеже стюардите и организаторите повечето бяхме с алфи и паркирахме близко до пистата, започнахме и другите алфи да ги редим за да сме заедно.Много от фиатаджиите които насочвах към края на пистата ми казваха "да, нали, там сме аутсайдърите"...просто не знаехме колко коли ще дойдат и затова така се получи, както видяхте когато се разбра, че няма да са толкова много ви преместихме по-близо
    Last edited by Tedo; 21-09-2010 at 19:02.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  5. #110
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Враца/Ямбол
    Posts
    73

    Default

    Аз бях с Ланчата, нямах проблем с това.
    А и знам отлично причините, поради които ФИАТите бяха на това място в началото. (Виж мненията ми във ФИАТ форума по темата).
    Просто исках да внеса яснота за настроенията у потребителите на братския форум.

    Иначе - сърдечни благодарности на всички стюарди, които вместо да се забавляват като всички нас, се пекоха на слънце и вършиха общополезна работа!
    Особени благодарности на колежката! И фризьора вечерта добре се беше справил
    Opel Mokka 1.2t/Lancia Thesis 2.4 JTD 20v/Lancia Lybra 1.9 JTD/Lancia Delta 3 1.6mJTD/ Citroen C2 1.4HDI
    Ex: FIAT Croma 1.9mJTD/Lancia Kappa 2.0 20v CNG/FIAT Bravo HGT 2.0 20v/Lancia Dedra 1.8 SW/Lancia Delta HPE 1.8 16v VVT/FIAT Tempra 1.8

  6. #111
    Луд с палка Светланчи's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Димитровград - София
    Posts
    298

    Default

    Quote Originally Posted by Immortal View Post
    Аз бях с Ланчата, нямах проблем с това.
    А и знам отлично причините, поради които ФИАТите бяха на това място в началото. (Виж мненията ми във ФИАТ форума по темата).
    Просто исках да внеса яснота за настроенията у потребителите на братския форум.

    Иначе - сърдечни благодарности на всички стюарди, които вместо да се забавляват като всички нас, се пекоха на слънце и вършиха общополезна работа!
    Особени благодарности на колежката! И фризьора вечерта добре се беше справил

    Благодаря за комплимента!

    Искам само да ви кажа, хората които бяхме на пистата- хората благодарение на които се забавлявахте бяхме около 10-15 човека (организатори и стюарди) не може всичко да е ОК, нали разбирате...Нека догодина някой друг да се заеме с организацията и да види колко нерви и време им е отнело на тия хора.Просто се радвайте че все пак е имало такова мероприятие! И стига вече с тия негативни мнения!

  7. #112
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Явно е модерно чуждият труд да бъде разглеждан през умалително стъкло и да бъде обграден със съмнение от всички страни.
    ОК,съгласна съм -всеки се опитва да поясни значението на феста по своему,но...не с рогите ,моля ви
    Организаторите крадат от свободното си време,за да бъде този фест възможен.Те не държат да се доказват пред никого,всичко се прави от фенщина
    Хубаво е,че има критика
    но нека да бъде градивна и издържана (по възможност с ясна представа какво и как трябва да се направи занапред )Нали това е просто? Разбира се, просто е
    С мрънкане ,негативизъм и цупене нищо свястно не се получава
    Фактът,че ни се предоставя (наготово!!!) възможност да се съберем и да се забаляваме ( и да има на кого да мрънкаме,че чаршафът в хотела е със сив брокат,не със златист-премерно) за мен значи много
    Още веднъж благодаря на всички!
    На стюардите и стюардесата (Светле) специално!
    Изкарах си повече от страхотно и още не мога да спра да се усмихвам
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  8. #113
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Враца/Ямбол
    Posts
    73

    Default

    @viki - мнение със същия смисъл написах и аз във фиат-форума.
    Исках просто да знаете какви са настроенията при фиатаджиите.
    Иначе аз лично си изкарах страхотно!
    Opel Mokka 1.2t/Lancia Thesis 2.4 JTD 20v/Lancia Lybra 1.9 JTD/Lancia Delta 3 1.6mJTD/ Citroen C2 1.4HDI
    Ex: FIAT Croma 1.9mJTD/Lancia Kappa 2.0 20v CNG/FIAT Bravo HGT 2.0 20v/Lancia Dedra 1.8 SW/Lancia Delta HPE 1.8 16v VVT/FIAT Tempra 1.8

  9. #114
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Да,благодаря ти
    Аз само в този форум влизам и няма откъде да знам иначе
    Надявам се ,като поотшумят емоциите,да дадат предложения
    Просто човек трябва да знае какво точно иска -първо,а едва след това да избере подходящ начин,за да го получи

    п.п.
    аз сърдити от Фиат групата не видях-напротив
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  10. #115
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Лоша работа, като чета мненията по-горе и...., те алфите това, те ланчийте онова, айде стига сме се делили. Аз нито за миг не съм гледал кой какво прави, исках да покарам на пистата ей така за кеф 2-3 завоя, излязох и се врътнах, но не съм минавал където има хора или старт-финала, заради което точно беше отправене критиката. Това относно движението по пистата повреме на... Относно времето за започването, не вярвам някой да е бързал, все пак идват коли от цялата страна. За неделя не мога да кажа нищо, просто защото бях много малко на пистата и въобще не знам кое как е станало, пък и с такъв махморлук че просто...
    Както и да е, за мен всичко си беше идеално в събота (само като се сетя миналата година какъв студ и дъжд ни валя и...), може би не трябваше да има състезание с картове, но това е друга тема, макар че все някак шоферите трябваше да се запознаят с пистата...
    Та така..., ЕВАЛА на организаторите и стюардите, както и на всички присъствали.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #116
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    а бе на мене ми умръзна от от флянкаджиии тем подомни всичко си беше на ниво ! и организаторите и стюардите !!!1 но винаги ще има и недоволни тоооооооооооо е ясно както четох и по горе заприличахме н а голфаджиии чак ме е срам вече ..!! и знаете ли какво жалко ,че никой не направи едно искренно повтарям ИСКРЕННО уважение на Ици каква кола е направил ами на финала беха едни изказвания тааа не ми се говори ...... то не беха и цувни и какво ли не там с некакви никове на цветленца и тем подобни !!!!!!!!!!
    за мене фесто си беше супер от дооооо
    поздрави ............
    а от мрънкащи пустеняци няма да се утървем да знаитие

    поздрави и на цялата Пз. група изкарахме си дакааааажа чудесно

    ---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:54 ----------

    единнствено за което съжелявам , НЯМАшЕ го НЕО!!!!!!!


    АМА КАТО ВИДЯХ НЯКОИ ХОРА ГО РАЗБИРАМ !!!!!
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  12. #117
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Ее как бе, аз лично и Ици и Ники поздравих и за колите и за битката! Беше изключтелно да присъстваме на двубоя.
    Трябва да сме спортсмени . Само така се върви напред и нагоре!
    Отново поздравления за тримата финалисти в италианското преследване!!!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #118
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by viki View Post
    Да,благодаря ти
    Аз само в този форум влизам и няма откъде да знам иначе
    Надявам се ,като поотшумят емоциите,да дадат предложения
    Просто човек трябва да знае какво точно иска -първо,а едва след това да избере подходящ начин,за да го получи

    п.п.
    аз сърдити от Фиат групата не видях-напротив
    с теб пак не успяхме да се запознаем !
    но пък видях едно русо момиче от твоята компания

    ---------- Post added at 20:04 ---------- Previous post was at 20:03 ----------

    а преди колчови сатъри получих заради теб хаххахахаххахха
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  14. #119
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    с теб пак не успяхме да се запознаем !
    но пък видях едно русо момиче от твоята компания

    ---------- Post added at 20:04 ---------- Previous post was at 20:03 ----------

    а преди колчови сатъри получих заради теб хаххахахаххахха
    Па шо не са обади да ва запозная )))
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #120

    Default

    Quote Originally Posted by Immortal
    За това ви говори и Кики, ама наистина не го разбрахте.
    Обидата у феновете остава, колеги.
    Знам, че всички искаме ЗАЕДНО да си правим този празник, защото за мен събирането на толкова фенове на едно място е празник, но при горните на вид дребни неща, горчилката остава. Не се учудвайте, ако догодина наистина си направите АлфаФест.
    Дидо, аз И за това говорех, но по принцип колегата само се пошегува
    Все тая, след всеки 'ИТАЛФЕСТ' е така - никой не казва нищо ново
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •