Results 1 to 13 of 13

Thread: Италианското преследване на Италфест 2010

  1. #1

    Default Италианското преследване на Италфест 2010

    Колеги,

    за тези, които не бяха на феста - втория ден имаше Италианско преследване на пистата. Беше адски Оспорвано (бахти колко съм неграмотех, дайбеш) и много технично, защото картинг писта Хасково не става много, много за коли. Имаше разделение по класове и много, ама МНОГО емоции!

    на финала стигнаха Ферариста и ICI. Беше адски успорвано и интересно. На терето място остана Дани с Алфа 145 1.6 като показа, че не всичко е конски сили и тунинг

    евала на всички. Трябва скоро да има клипчета в темата за Италфеста

    Като за начало - Тук ICI ме разцепва за загрявка http://www.vbox7.com/play:3132feec
    Опитах се една обиколка и върнах газта - няма смисъл просто
    Last edited by bouncer; 20-09-2010 at 11:37.

  2. #2

    Default

    хаха, а мен какво щеше да ме направи, турбо кола срущу най-обикновен туин спарк... добре, че в последния момент ме спряха организаторите

    Като за първи път каране на писта ми хареса, колкото и зле да се представих срещу 2.5 155

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  3. #3

    Default

    мда...стана леко объркване в решетката, но аз смело и самоотвержено те смених срещу фиатката...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Тук ICI ме разцепва за загрявка http://www.vbox7.com/play:3132feec
    Само като се види това какъв старт прави, може да отчая всеки съперник, ако предварително нямах някаква увереност от обиколките който му засякох, изобщо нямаше да се старая да запазя гуми докрая.....ужасно, ужасно......
    http://www.youtube.com/watch?v=sgPgWV-VjzE - Първата ни гонка с Ици в обратна посока на пистата
    http://www.youtube.com/watch?v=2AA4wFqUTjA - Втората ни гонка в първоначалната права посока
    http://www.youtube.com/watch?v=4ztwtkSz-4o - първата ми гонка с 155 V6turbo
    http://www.youtube.com/watch?v=hO1aBdnMDfA - втората......
    http://www.youtube.com/watch?v=hIpcM06QaAc - полуфиналната ми гонка с 145-цата....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 21-09-2010 at 09:11.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Много хубаво беше - първото ми италианско преследване! Супер си изкарах, само тия 145-чки ми видяха сметката - късички и бягат бързо от завоите .
    Поздравления на всички които караха и всички които се радваха на които караха ! Живи и здрави скоро пак да караме на писта.
    Отделно ще ми е за урок, вече на състезателни мероприятия да си разтоварвам багажника и колата от всичко което тежи и дава само минуси по пистата!


    А клипове няма ли от туровете? Имаше доста хора с камери по пистата!
    Last edited by Furious 155; 21-09-2010 at 19:18.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #6
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Да,много забавно беше.И на мен ми беше първото каране на писта въобще с тази кола,ама горе-долу добре се получи,важното е човек да си направи кеф.
    Поздравления на първите 3-ма,особено на Ники,перфектен беше.Съжалявам малко,че не можах да карам на малкия финал за 3-то място,но кво да правиш,изтекоха й водите,нищо,вече дойде на себе си,готова за следвашия път.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by wrc View Post
    но кво да правиш,изтекоха й водите,нищо,вече дойде на себе си,готова за следвашия път.
    Мда, не особенно скоростна писта, охлаждането беше малко проблемно......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Най-много ми хареса асфалта на пистата че не яде гуми, поне на моите не им личеше, особено на предните че са минали 5-6 тренировъчни сесии по 10 обиколки а са стрийт полусликове и даже прегряваха доста като напече по обед.
    И шикана или еската след правата пред трибуните е много интересна там с тоя прахоляк дето се хвърля отвреме на време , малко в ралиджийски стил.
    Иначе с прегряване нямах драми, което ме зачуди тогава на място, но явно е заради бухането с гориво и АФР 9-ките дето ми объркаха развъртането.

  9. #9
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    А ,незнам за твойте гуми ,но мойте ги няма и двете предни!!!

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    Най-много ми хареса асфалта на пистата че не яде гуми, поне на моите не им личеше, особено на предните че са минали 5-6 тренировъчни сесии по 10 обиколки а са стрийт полусликове и даже прегряваха доста като напече по обед.
    И шикана или еската след правата пред трибуните е много интересна там с тоя прахоляк дето се хвърля отвреме на време , малко в ралиджийски стил.
    Иначе с прегряване нямах драми, което ме зачуди тогава на място, но явно е заради бухането с гориво и АФР 9-ките дето ми объркаха развъртането.
    Мисля че за публиката щеше да е далеч по интересно да направим 2-3 обиколки един зад друг, тръгвайки зад теб от последния завой, виждайки къде губи единия, и къде другия, това щеше да е далеч по зрелищно, отколкото разни други експерименти......
    Quote Originally Posted by drigata View Post
    А ,незнам за твойте гуми ,но мойте ги няма и двете предни!!!
    Абсолютно, при мен е същото, интересно защо уж по натоварващите завой изглеждаха леви, а лявата ми предна замина много по бързо, телове стърчаха от три места.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    за друг път може да се направи такова каране, както на Калояново примерно се кара понякога кола след кола.
    За вашите гуми, предполагам са тръгнали да се износват от ръбовете а те като тръгнат и после бързо заминава гумата.
    Може би камбъра е бил малко или въртенето на гуми в повече

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    За вашите гуми, предполагам са тръгнали да се износват от ръбовете а те като тръгнат и после бързо заминава гумата.
    Може би камбъра е бил малко или въртенето на гуми в повече
    Мне, предните бяха понарязани пирелита, заминаваха си симетрично и заплашително бързо, може би от липсата на Q2 в последния завой(в права посока), където се изнасях с обилно въртене на гуми....затва и преди втората ни гонка спрях да проверя ресурса, щото да си призная ме фана леко шубе.....задните бяха най - твърдата смес на Мишелин, сурках ги и на предния тракдей, и сега, не мръднаха и милиметър, абсолютно никакво изхабяване, адски трудно сгряват, имам още 2 слика същите в малко по добро състояние, ако набарам тракдей с 50 градуса на асфалта ще съм бетон на пистата след 2-3 обиколко сгряване.....но иначе като предни не държат незагряти, пробвах го на тренировките......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    мда ясно значи, от въртене на гуми.
    Шпер за предният мост и на мен ми трябва, но цифрата е почти 2000Е и ще мина без него
    Точно за да не припалвам предна лява гума, на излизането на правата пред тибуните се налагаше да подам цялата газ чак като доближавах стената от гуми където седяха картовете.
    Иначе пробвах да подам пълна газ още към излизането на правата, но се получаваше палеж и нямаше да остане с какво да си карам колата ))

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •