Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: Много богата смес?!?!?!

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На какво време е нагласено превключването на ламбдата? То това е много важно за ЕКУ-то. Наистина за да си сигурен, че не е в иновейта проблема вържи ЛС05-цата ресет на адаптациите и карай.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На какво време е нагласено превключването на ламбдата?
    В смисъл????
    Паля, тя си прави подгряване ала бала, и след 10-15 сек индикатора почва да отчита, кога екуто почва да взима ламбадата под внимание не знам.......това че вижда отчитанията не значи мисля че ги взема под внимание при образуването на смесите на студен двг.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    В смисъл????
    Паля, тя си прави подгряване ала бала, и след 10-15 сек индикатора почва да отчита, кога екуто почва да взима ламбадата под внимание не знам.......това че вижда отчитанията не значи мисля че ги взема под внимание при образуването на смесите на студен двг.....
    Нароу изхода се емулира по данните на сондата към ламбда с 0.0 - 1.0 волт показания. Трябва да имаш да гласиш и честотата на превключванията на изхода. От тези времена зависи как ЕКУ-то ще възприеме сместа тъй като ЕКУ-то превклюва през едни времена и изчислява едно средно положение между високото напрежение и ниското и от там си образува фактора ламбда. Когато времето за превключване е неподходящо тези сметки се объркват. За това и с ЛС05 се държи различно. Защото времената и не са като на 190.

    ЕДИТ: Довечера ще мога да ти кажа какви трябва да бъдат тези времена. Мисля, че около 50 мс. но не съм сигурен. трябва да погледна.

    А относно кога ЕКУ-то регулира по ламбда има си open/close loop режими. Според това в какъв режим се намира двигателя. Но това няма причина да се обсъжда. ЕКУ-то си знае работата.
    Last edited by oem; 22-09-2010 at 15:39.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19

    Default

    Ако става въпрос за респонс скороста на която съм го оставил, тя е 1/3 от секундата, като опциите още са 1/6, 1/12 и instant.......
    Тва е уж мануала на ЛЦ1.....
    Attached Files Attached Files
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ми сложи го на 1/12 най-добре, но хайде след половин час ще ти напиша дали съм сигурен в това като се прибера.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Сега пак ще обясня и на двама ви:

    Към Ники-ЛЦ-1 има регулировка на аналоговия нароу изход какви стойности на АФР да показва спрямо волтажа,а той също варира 0-1,5волта и се променя .

    Трябва да влезнеш с ЛМ програматора и да зададеш стойности -макс/средна/ниска-1волт/0,45/0.2волта и после като местиш полето и казваш спрямо тези стойности какъв афр е това(второто става експериментално)

    Смятам ,че ме разбра.

    Към ОЕМ:

    Бацко,работил ли си някога с ЛЦ-1,ако не си отново заблуждаваш хората,това което пишеш не става така ,първо си изрови мануал за сондата проучи го и тогава давай акъл,за да е правдоподобно.

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Сега пак ще обясня и на двама ви:

    Към Ники-ЛЦ-1 има регулировка на аналоговия нароу изход какви стойности на АФР да показва спрямо волтажа,а той също варира 0-1,5волта и се променя .

    Трябва да влезнеш с ЛМ програматора и да зададеш стойности -макс/средна/ниска-1волт/0,45/0.2волта и после като местиш полето и казваш спрямо тези стойности какъв афр е това(второто става експериментално)

    Смятам ,че ме разбра.

    Към ОЕМ:

    Бацко,работил ли си някога с ЛЦ-1,ако не си отново заблуждаваш хората,това което пишеш не става така ,първо си изрови мануал за сондата проучи го и тогава давай акъл,за да е правдоподобно.
    С други устройства съм работил и не съм запознат с ЛЦ-то на иновейт, казах го, че не съм сигурен. И сега проверих. 1 сек. трябва да бъде. Демек това instant ще дойде.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Сега пак ще обясня и на двама ви:

    Към Ники-ЛЦ-1 има регулировка на аналоговия нароу изход какви стойности на АФР да показва спрямо волтажа,а той също варира 0-1,5волта и се променя .

    Трябва да влезнеш с ЛМ програматора и да зададеш стойности -макс/средна/ниска-1волт/0,45/0.2волта и после като местиш полето и казваш спрямо тези стойности какъв афр е това(второто става експериментално)
    Смятам ,че ме разбра.
    Бях ги оставил дефалт стойности, уж в мануала пишеше че те най се доближават до стойностите на фабричните ламбади.....
    Спрямо обозначените полета на шота по долу, какви трябва да са коректните стойности за петте обозначения????
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails lm.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    С други устройства съм работил и не съм запознат с ЛЦ-то на иновейт, казах го, че не съм сигурен. И сега проверих. 1 сек. трябва да бъде. Демек това instant ще дойде.
    Дай пример за другите устройства??

    Принципно са аналогични.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    1 сек. трябва да бъде. Демек това instant ще дойде.
    Качвам видеотата дето преди малко направих на 1/12 - на инстант ли да го направя???? -
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    на instant го направи. За ниско напрежение задай 200 мв. за високо 850 мв. За 200 мв задай 16.5:1 AFR, а за 850 задай 12.5:1. За 450 мв задай 14.7:1 ако има възможност. Незнам как е при иновейт. Аз съм работил с PLX и там има таква възможност.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Ники по спомен-вариант 1

    1-0,200

    2-1.00

    3-0,50

    4-1.50

    и вариант 2

    1-1.00

    2-0.200

    3-1.50

    4-0,50

    Пробваш и ми пишеш или ми се обаждаш или направо идваш на гости на сервиза и ще помагаме .

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Къде трябва да ги заложи тези варианти?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Е те там:



    http://www.innovatemotorsports.com/products/lc1.php
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails lm.jpg  

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Ники по спомен-вариант 1

    1-0,200

    2-1.00

    3-0,50

    4-1.50

    и вариант 2

    1-1.00

    2-0.200

    3-1.50

    4-0,50

    Пробваш и ми пишеш или ми се обаждаш или направо идваш на гости на сервиза и ще помагаме .
    Вариант 1 предполагам е Analog Out 1, а вариант 2 - Analog Out 2???
    Ще ги пробвам довечера и ще кажа резултата.....

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Къде трябва да ги заложи тези варианти?
    В ЛМпрограмера на ЛЦ-то - шота от това мнение - http://clubalfaromeo.com/forum/showp...2&postcount=23

    Това са показанията на ламбдата при макс натоварване от първа нагоре - снимано е с вградена в очила камера, идникатора е между оборотомера и километража, сори че на моменти е неясно....
    http://www.polyurethan.me/11.avi

    Това е през Алфадиага по същото време, макар и да продължих да записвам след като спрях първия запис - http://www.polyurethan.me/test.avi

    Добре де, при пълно натоварване екуто не отсвирва ли ламбдата и да чете само дебитомера, и спрямо него да образува......???
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 22-09-2010 at 19:52.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •