Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: съвет за покупка на 156 2,4jtd 136 коня

  1. #1

    Default съвет за покупка на 156 2,4jtd 136 коня

    Здравейте колеги. Харесах си една 156-ца,но незнам какво да гледам при покупка , колата алфа 156 комби 2,4JTD 136 коня 2000г. има маи разбит долен носач.има ли нпкакви спицифични проблеми по този мотор или не. казаха ми 4е тези търбини не се рециклират-вярно ли е или не и какъв пробег дават на тази турбина,защото колата е на 200 000 по километраж,но е доста запазан салона и си мисля,че може да са и и реални.

  2. #2

  3. #3

    Default

    зимай я. ако си близо до асеновград докарай я да е видим на компюър преди да е купиш
    1.9JTD 105+

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    98

    Default

    колега имаи в предвит са мо ,че алфата не са извесни с това ,че са здрави и качествени машини .
    Казвамтиго щото моита като иа зех нищто не тропаше
    и за една година смених
    4-главини
    термостат
    жила на ръчната
    2-амортисиора
    2-долни 2 горни носача-биалетни маркуча за турбото и ме чака още работа това като пари не е малко може баиа свиат да видиш с теиа пари.Иначе колата като циало е доста приатна за каране дизаина е оникален карате да чустваш наистина добре докато патуваш на ниакаде
    ---------------------------------------------
    alfa 156 1.9jtd

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by tre View Post
    колега имаи в предвит са мо ,че алфата не са извесни с това ,че са здрави и качествени машини .
    Казвамтиго щото моита като иа зех нищто не тропаше
    и за една година смених
    4-главини
    термостат
    жила на ръчната
    2-амортисиора
    2-долни 2 горни носача-биалетни маркуча за турбото и ме чака още работа това като пари не е малко може баиа свиат да видиш с теиа пари.Иначе колата като циало е доста приатна за каране дизаина е оникален карате да чустваш наистина добре докато патуваш на ниакаде
    ---------------------------------------------
    alfa 156 1.9jtd
    Е дошло и е времето,то ако не беше никой нямаше да ти я продаде.Ама от това да заключваш че всички са такива....
    Аз пък на моята освен носачи друго не съм сменял,ха сега надеждни ли са или не са ....... или си си купил кола на 300 400 к сервизирана само докато е била в гаранция.....

    Както и да е ,колега Девил ,не се замисляй много,като я видиш 156цата ще се познаете
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    98

    Default

    значи не правиа заключение ,че сичките алфи са такива
    просто му казвам да си има в предвид ,че нещата не са винаги розови.
    Алфата е страшна кола но като циало вече 156 си е застариаваща и да си имам в предвит ниакои нещта ,че си заминават с времето.
    Щото ниакои са фанатизирани и пишат супер страшна нема иадове а заплатитеим отиват части.
    А до колко моита алфа не съм иа зел от случаен човек
    салона ие перфектен боиата също емблемите са почти чисто нови и много други работи.

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by tre View Post
    значи не правиа заключение ,че сичките алфи са такива
    просто му казвам да си има в предвид ,че нещата не са винаги розови.
    Алфата е страшна кола но като циало вече 156 си е застариаваща и да си имам в предвит ниакои нещта ,че си заминават с времето.
    Щото ниакои са фанатизирани и пишат супер страшна нема иадове а заплатитеим отиват части.
    А до колко моита алфа не съм иа зел от случаен човек
    салона ие перфектен боиата също емблемите са почти чисто нови и много други работи.

    И моята е с перфектен салон,но след като го смених....
    И моята е с чисто нови емблеми,след като ги смених....
    И моята е със перфектен мокет на пода,след като го смених..........

    Мисълта ми е,че автоджамбазина ще даде някои лев отгоре /II-ра ръка салон-200лв,не е кожен,кожата"МОМО"-600лв. ,II-ра ръка запазени емблеми-80лв/ и ти качва драстично цената за "супер запазен " автомобил на 10-12год. и 130 000 км/??????/
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  8. #8
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by tre View Post
    колега имаи в предвит са мо ,че алфата не са извесни с това ,че са здрави и качествени машини .
    Казвамтиго щото моита като иа зех нищто не тропаше
    и за една година смених
    4-главини
    термостат
    жила на ръчната
    2-амортисиора
    2-долни 2 горни носача-биалетни маркуча за турбото и ме чака още работа това като пари не е малко може баиа свиат да видиш с теиа пари.
    ---------------------------------------------
    alfa 156 1.9jtd
    Колега, освен, че пишеш неграмотно, тези неща, които си сменил вече са били тръгнали и вероятно, ако беше ги погледнал майстор, или нямаше да вземеш тази кола или нямаше да се оплакваш. Повечето пъти гледаме само цената и после се чудим защо я плащаме тая кола втори път. Нищо лично.


    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    II-ра ръка запазени емблеми-80лв/ и ти качва драстично цената за "супер запазен " автомобил на 10-12год. и 130 000 км/??????/
    Колега от eBay могат да се вземат чисто нови емблеми за тези пари, че и на половина, ако ти се занимава
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  9. #9
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Exclamation Неграмотно писане!!!

    Quote Originally Posted by tre View Post
    значи не правиа заключение ,че сичките алфи са такива
    просто му казвам да си има в предвид ,че нещата не са винаги розови.
    Алфата е страшна кола но като циало вече 156 си е застариаваща и да си имам в предвит ниакои нещта ,че си заминават с времето.
    Щото ниакои са фанатизирани и пишат супер страшна нема иадове а заплатитеим отиват части.
    А до колко моита алфа не съм иа зел от случаен човек
    салона ие перфектен боиата също емблемите са почти чисто нови и много други работи.

    -------------------------------------------------
    А бе, колега, много се извинявам, ама ти за буквата Я чувал ли си? Азбуката се учи в първи клас! Щом имаш Алфа, значи имаш шофьорска книжка. Значи си завършил поне 8-ми клас.

    Подобно писане го считам за неуважение към българският език и лично към всички потребители на форума!!! Следващият подобен пост ще го санкционирам по правилата!

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    [/QUOTE]Колега от eBay могат да се вземат чисто нови емблеми за тези пари, че и на половина, ако ти се занимава [/QUOTE]

    Не,не ми трябват,моите са си добре.
    Просто обяснявах ,че доста автокъщи инвестират малко пари ,за да качат драстично цената на колата.Гледаш я на външен вид,салон перфектна и като я караш 1 месец и почва ходене по магазини и сервизи.....
    Но има доста такива теми и не е необходимо тук да коментираме тези неща.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by tre View Post
    колега имаи в предвит са мо ,че алфата не са извесни с това ,че са здрави и качествени машини .
    Казвамтиго щото моита като иа зех нищто не тропаше
    и за една година смених
    4-главини
    термостат
    жила на ръчната
    2-амортисиора
    2-долни 2 горни носача-биалетни маркуча за турбото и ме чака още работа това като пари не е малко може баиа свиат да видиш с теиа пари.Иначе колата като циало е доста приатна за каране дизаина е оникален карате да чустваш наистина добре докато патуваш на ниакаде
    ---------------------------------------------
    alfa 156 1.9jtd
    аз незнам някой който е купил стара кола да не е сменил тези неща. даже някой са сменяли и двигатели и скоростни кутии. едно и също е ква марка ще се купи. годинките си казват думата. и италянско и японско все си му идва времето. между другото баща ми си смени термостата на дачията която е 2007-ма година.
    1.9JTD 105+

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    98

    Default

    вижте сега на мене немие проблем поддръжката но на някои друг може да му е проблем .За това споделяма а не да се заяжда с някои от форума.До колкото неграмотното писане се извинявам.
    Last edited by tre; 22-09-2010 at 22:03.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    43

    Default

    Колеги, кажете някой читав сервиз за Алфа в района Младост/Дружба в София? Гледам една Алфа 1.9, само че малко претриса при палене - другите неща изглеждат наред. Някакви идеи от какво може да е? Не е свещи, защото не свети нищо на таблото - или лампичката не работи.

  14. #14
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by hysterics View Post
    Колеги, кажете някой читав сервиз за Алфа в района Младост/Дружба в София?
    Сервиза на Румен до студентски, от другата страна е Ванто на околомръсното и Цариградско.

    Виж клубните ни сервизи в раздела.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    Сервиза на Румен до студентски, от другата страна е Ванто на околомръсното и Цариградско.

    Виж клубните ни сервизи в раздела.

    Кажете по 2 думи за тях? Читави ли са?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •