Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Смъкване просвета на 147 - възможно ли е?

  1. #1
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default Смъкване просвета на 147 - възможно ли е?

    Колеги, дали е възможно да се "смъкне" алфата от подписа с 2-3 см. чрез срязване/скъсяване на стандартните пружини? Тя, доколкото разбирам, е със стандартното окачване - черни пружини и амортисьори, вози доволно твърдо, но според сина стои високо. Друг е моментът, че на въпроса ми - как ще я по разбитите пловдивски улици - не получих смислен отговор
    Някой правил ли е нещо подобно? Съвети приемаме всякакви
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    чрез срязване/скъсяване на стандартните пружини? Съвети приемаме всякакви
    Недей, камо ли така.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Недей, камо ли така.....
    Ама що?
    В интерес на истината в момента има към 4 пръста м/у задната вежда и гумата, отпред е по-малко - задницата й е леко вирната...
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    Ама що?
    В интерес на истината в момента има към 4 пръста м/у задната вежда и гумата, отпред е по-малко - задницата й е леко вирната...
    Купи й спортни (ниски) пружини.
    Свалят колата с 30/30, 35/35, 35/40. 40/40 и т.н., но това с рязането е някаква тема за Москвич

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Най-добре послушай ферариста какво ти говори.Срежеш ли пружините,вече нямат същата сила и при всяко клатване ще удря на тампоните.Ако искаш ниско окачване,трябва да сложиш спортно,най-малкото пружините,но е желателно и амортисьорите.Освен това във всеки момент ще си готов да ти отлети картера по нашите хубави пътища.Аз не бих свалил колата.А и ще вози доста твърдичко.

    Edit:На алфите чара им е във вирнатата задница.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6

    Default

    Колега, ако решиш евентуално да я свалиш, земи и спортни пружини, тва с рязането е много кофти решение, няма после как да легне пружината както преди и е филм......това все пак е дизел и не е най - леката Алфа се пак.....но пък това си е мое мнение, ти си знаеш....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Като собственик на Алфа със "спортно" предно окачване (не съм го проверявал колко спортно е - така я взех), мога да ти споделя, че при по-голяма неравност по пътя ми задира кората под двигателя. Случва се дори при по-дълбоки коловози от автобусите в София, както и като минавам през трамвайните релси.

    Ако ще караш колата всеки ден - не те съветвам.

    Освен това, ако го направиш както трябва - със спортни пружини - ще усещаш всяка пукнатинка по пътя със задн*ка си.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  8. #8
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Характеристиката на пружината е линейната деформация при въздействието на сила . В най-простият лучай си я представи като една графика (по абцисата е силата, по ординатата деформацията) а графиката е "права" линия под някакъв наклон. Именно наклона е характеристиката на пружината. Ако отрежеш пружината, по никакъв начин не променяш графиката, а единствено дължината на пружината. По този начин рискуваш при по-голямо динамично натоварване , да достигнеш края на хода на окачването (пружината вече няма да можеш да я натовариш на максимум, поради простата причина, че окачването ще я лимитира преди да си достигнал същата сила на сгъване, която си можел преди). Спортните пружини са с друга характеристика (наклона е друг). Като човек имащ спортно окачване се любувам на добрата визия и дискомфортното окачване. Именно затова колата седи в гаража за и се снимам с нея !
    Last edited by dobromirski; 23-09-2010 at 09:18.

  9. #9
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Много брутално с рязането на пружините. Ефекта от дефекта е съмнителен.
    В документите на моите пружини пише, че смъкват с 30мм. Червени.

    В раздела продавам има няколко комплекта пружини за 147.

  10. #10
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Колега, Алфата от подписа ми е с нормално окачване, а Мерцедес-а се води с по-ниско окачване...
    Честно казано, след една седмица обикаляне из София, търсене на място за паркиране, и вглеждане в най-малките дупки по пътя, се отказах да го карам, отказах се и да слагам по-ниско окачване на Алфа-та...
    Да, може и по-стабилна да е, може и по-добре да изглежда, ама като ми закача на всяка маааалко по-дълбока дупка и като не мога да паркирам навсякъде....не благодаря!!!
    Карам си я със стандартното окачване и никакво намерение нямам да слагам по-ниско... и не ми пука, че изглежда много висока!

    P.S. За рязане на пружините дори не си и помисляй!!!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  11. #11
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Пробвай да му подскажеш на сина, че тo eдна посвалена и поизлъскана Алфа винаги е пичеловка, ама пичетата не се кефят много да ги удря в бъбреците всяка гънка на пътя...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #12
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Пробвай да му подскажеш на сина, че тo eдна посвалена и поизлъскана Алфа винаги е пичеловка, ама пичетата не се кефят много да ги удря в бъбреците всяка гънка на пътя...
    На други работи се кефят.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  13. #13
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    Като собственик на Алфа със "спортно" предно окачване (не съм го проверявал колко спортно е - така я взех), мога да ти споделя, че при по-голяма неравност по пътя ми задира кората под двигателя. Случва се дори при по-дълбоки коловози от автобусите в София, както и като минавам през трамвайните релси.

    Ако ще караш колата всеки ден - не те съветвам.

    Освен това, ако го направиш както трябва - със спортни пружини - ще усещаш всяка пукнатинка по пътя със задн*ка си.
    Абе и аз това му разправям на сина, ама кой ли ми те слуша, Пенке ле...
    Благодаря на всички за постовете, сигурен съм, че и той ги чете и си прави изводи
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  14. #14
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    То със сваленото окачване и 17-ки джанти си ходят

    Вярно много добре изглежда но и ще трябва да се оглежда за всяка дупчица.

  15. #15

    Default

    неприятен е звука на остърган картер..ако ще я паркира на бордюр/май е неизбежно/,кофти..моята даже не е чак толкова ниска,но пак ще се намери някоя могъща дупка да и разкаже играта..а пък за друсането,на мен си ми е кеф като карам,но ако не карам си е зле

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •