Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: На колко ви заминаха накладките ?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    на 30 хиляди съм вече за смяна

    спира си идеално, ама това цвилене ме влудява....


    най-интересното е, че не винаги се чува, примерно като са студени цвилят яко, ама като позагреят и са ок

    и въпреки това, не всеки път като са студени цвилят...
    Същата работа абсолютно и при мен даже мислех да задам същия въпрос и аз..!?Моята кола е на 60х км и това мисля че са и вторите накладки но като гледам свършват а със тях си отиват и дисковете не е фатално но имат ръб вече и ще подменям наред.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #17
    започва да се пристрастява kgs159's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    35

    Default

    На 45000км смених дискове+накладки предни,на 75000км накладки задни.Както за 750000км съм с трети комплект гуми гуми летни.
    ALFA ROMEO 159-1,9JTDM 16v

  3. #18

    Default

    най-интересното, че семейните фолксвагени и тойотата явно са с по-качествени спирачки


    туран-а, който е блъскан два пъти, спирачките му са ковани МНОГО повече от на алфата и е на близо 4 пъти повече километри, а тежи 2.2 тона спирачките му не са мръднали, не хъркат, не скърцат... абе идеални са за сега

    като нищо още 50-60 хилядарки ще изкарат

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    А случйано да забеляза че това са задни накладки
    Забелязах но какво от това ?Показателното тук са последните 2 снимки......
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  5. #20
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Guzzi View Post
    Аз като съм с Брембо и 4-те цилиндъра ли трябва да мажа,или с неква друга грес
    Батка ти намажи феродото и със сигурност няма да скърцат

    А иначе аз на 166-цата ги сменям на 20 000 и както колегата писа предните гуми заминават за 25 000км На БМВ-то за 45000 не са мръднали като никога не са скърцали, а гумите за 30 000 са мръднали 1мм. Имам познат с чисто ново Ауди А6 на което му дават смяна на 150 000км. Мисля че на Алфите нещо не е сметнато и си яде предните гуми и накладки.

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    най-интересното, че семейните фолксвагени и тойотата явно са с по-качествени спирачки


    туран-а, който е блъскан два пъти, спирачките му са ковани МНОГО повече от на алфата и е на близо 4 пъти повече километри, а тежи 2.2 тона спирачките му не са мръднали, не хъркат, не скърцат... абе идеални са за сега

    като нищо още 50-60 хилядарки ще изкарат
    Тея накладки дето карат по 80-100 000 км.ич не ми ги фали,моля те,това е показател само и единствено за лошо качество,една накладка ако е добра свършва сравнително бързо

    П.С.Къде го виде тоя Туран 2.2 тонанай-тежкия според мен Туран 2.0 ТДИ с ДСГ кутия тежи 1561 кг.

    http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/37809.html

    ---------- Post added at 10:38 ---------- Previous post was at 10:38 ----------

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Батка ти намажи феродото и със сигурност няма да скърцат

    А иначе аз на 166-цата ги сменям на 20 000 и както колегата писа предните гуми заминават за 25 000км На БМВ-то за 45000 не са мръднали като никога не са скърцали, а гумите за 30 000 са мръднали 1мм. Имам познат с чисто ново Ауди А6 на което му дават смяна на 150 000км. Мисля че на Алфите нещо не е сметнато и си яде предните гуми и накладки.
    Аз биха казал че само 166 си яде гумите
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    П.С.Къде го виде тоя Туран 2.2 тонанай-тежкия според мен Туран 2.0 ТДИ с ДСГ кутия тежи 1561 кг.
    хо хо хо, бъркаш ужасно


    плюс това е еко фюъл - демек слагаш още към 100 кила метанови бутилки

    а иначе относно качеството на накладките... искам да ти кажа, че колата спира завидно добре

    ---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

    предните ми гуми са за смяна също... и едната задна хахахах
    Last edited by Stoyan Georgiev; 24-09-2010 at 11:48.

  8. #23
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    хо хо хо, бъркаш ужасно


    плюс това е еко фюъл - демек слагаш още към 100 кила метанови бутилки

    а иначе относно качеството на накладките... искам да ти кажа, че колата спира завидно добре

    ---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

    предните ми гуми са за смяна също... и едната задна хахахах
    чети линка брато
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    чети линка брато
    без товар тежи 1800 кг, с 3ма души и товар - 2.2-2.3

    казвам ти какво пише на планката на вратата, не в ХинтЬорнетът :P

    същото пише и на сервизната книжка, а на кантара в сервиза с мен само вътре + около 50-60 кила багаж беше 2.0 тона точно

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    искаш да кажеш че тежиш 140 кила
    100, другите 40 предполагам че са дошли от резервната гума (която заема 1/4 от багажника, тъй като е метанова колата със допълнителни седалки отзад и място за резервна няма) и другото да са били бутилките вода (винаги има поне 9-10 литра вода в колата )

  11. #26
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Моите не знам какви са, но като взимах колата бяха почти нови, а сега след 11 000км вече са за смяна...
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  12. #27
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ама тези километри за нищо ги нямате.
    А всъщност нещата зависят ( при новите коли с нови накладки и дискове където се предполага че фирмата производител е влагала качествени елементи) основно от 2 неща:
    Режим на каране - градско или извънградско
    Стил на каране - мисля че е ясно.
    На драг дея стана дума и гледахем предните ми накладки - на 25к км - ако съм изтрил и 1.5 мм....
    Ама предимно извънградско каране и спирачките се използват от дъжд на вятър.
    С тези накладки ( дисковете бяха почти нови като взех колата) и с моето каране съвсем спокойно мога да мина едно 150к км преди смяна.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default Тука мога да те конкурирам

    Pro-of тука мога да те конкурирам
    Моите предни накладки са на 50к км и разликата им спрямо задните които са на 5к е НЕЗАБЕЛЕЖИМА.
    Имам само едно правило - карам така че да не ползвам спирачки, естествено където е възможно.
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  14. #29
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Ама тези километри за нищо ги нямате.
    А всъщност нещата зависят ( при новите коли с нови накладки и дискове където се предполага че фирмата производител е влагала качествени елементи) основно от 2 неща:
    Режим на каране - градско или извънградско
    Стил на каране - мисля че е ясно.
    На драг дея стана дума и гледахем предните ми накладки - на 25к км - ако съм изтрил и 1.5 мм....
    Ама предимно извънградско каране и спирачките се използват от дъжд на вятър.
    С тези накладки ( дисковете бяха почти нови като взех колата) и с моето каране съвсем спокойно мога да мина едно 150к км преди смяна.
    Подкрепям те и съм съгласен на 100% с теб!
    Купих колата на 43К км и дисковете бяха криви и за смяна.
    Сложих нови + някакви испански накладки, които ми ги препоръчаха като доста меки, за да щадя дисковете.
    След 20К км положението е следното - видимо накладките изглеждат нови, дисковете нямат ръб (преди това бяха с 2,5мм ръб) и си цапат постоянно. Не свирят и т.н., но заради нарезите на диска (никога повече няма да сложа подобни измишльотини) леко бръмчат на студено. На топло са 6+
    Но аз и жена ми използваме спирачката само, за да докараме колата в покой

    п.с. Заради такива като нас ще фалират магазини и заводи

    п.п.с. Колата ми тежи малко над 1500 кг, аз съм 100 и винаги има поне 30л. гориво така, че не е само от тежкото купе, предно предаване или дизеловия двигател
    Last edited by Dodo 155; 25-09-2010 at 10:09.

  15. #30
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Колега, 1.89м, 100 кг и горе-долу тренирано тяло ... не мисля, че Емилова трябва да ми докара някой диабет, нефрит или язва
    Тия дето са 1.60 и тежат х 120 кг, тях ги пращай в дебелариума
    11 кила над нормата си, млад мъж си вземи се в ръце
    Колкото до спирачките не мисля, че нашите коли позволяват пенсионерско каране особено пък дизеловите, които така да се каже сами си набират обороти. За пример, за да спазвам малоумното 50 километрово градско ограничение, трябва да карам нон стоп на 3-та предавка, а познайте дали си мъча колата Съответно се налага ползване и на спирачките заради такива, чиито коли го позволяват. Интересното е, че и на извънградско си ги ползвам, щото пак не обичам да се движа с трафика и обикновено съм по-бърз от 95% от колите в моята посока. В резултат вече веднъж съм сменял предни(преди 25 000 км и още действат) и задни (преди 15 000 км). Мисля, че независимо от цената на която се купуват едни накладки и колата за която са предназначени, нормалният им експлоатационен период е максимум 50 000 км. , другото е или много спокойно каране или кофти накладки, които на практика не действат добре.
    Last edited by RPWWD; 26-09-2010 at 15:11.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •