Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: На газ или бензин

  1. #1

    Question На газ или бензин

    От скоро имам Алфа ромео 146 1.6 боксер. Четох във форумите много неща и искам да споделя нещо.
    Няколко пъти засичах разхода на бензин и останах учуден от резултата. С 4 л. бензин при градско каране изминавам 49.1 км.което прави 8.1. Разбира се, не настъпвах много газта и карах до 3000 оборота на 4та и 5та предавка. Колата е на 126000 км.-действителни и съм убеден в това, защото ми е подарък от мой роднина, който я е закупил като нова. Смених само свещи голден лодж 25 HL, които намерих трудно и въздушен филтър. Някои може и да не повярват, но след това направих проба и на извънградско. Там разхода, при каране със скорост до 90-100 км се получи средно 6.5 л на 100 км.
    Газовия инжекцион при нас струва 900 лв. а Ловато-550 лв. Знам, че на газ разхода се увеличава, но с колко? А при тези цени на газта?

  2. #2

    Default

    Не мериш правилно, предвид това че по каталог боксера дава около 14/100 градско, а най-ниския разход за който съм чувал на такава 146ца е 11/100
    По въпроса за газта-повечето газови инжекциони дават с 10% по-висок разход от този на бензин.Ако караш до 10 000 км годишно, няма смисъл да слагаш газ, особено ГИ.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  3. #3
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Има разлика в разхода, градско може да стигне и до 3-4 л/100 км, особено зимата (за 'обикновена' ГУ говоря)... Моята гори градско 11-14/100 обикновено, извънградско 8-11/100 в зависимост от настъпването на десния педал.
    Ама ако караш повечко и сравниш цените на газта и бензина...
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  4. #4
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Ако имаш 900 лв в банката и нищо не ги правиш, слагай газов инжекцион и още на следващия ден, ще започнеш да даваш по-малко пари за гориво.
    ГИ по никакъв начин не повлиява работата на колата на бензин, ако ти се кара на бензин.
    Като си купуваш скъпи гуми, джанти стелки и т. н.не смяташ за колко км. ще се избият просто инвестираш в качеството, кефа и комфорта си.

    Съветвам те, първо да покараш 5000 км на бензин, без да го мериш градско ли е или извън градско, просто си записвай колко сипваш, сметни среден разход и прибави 20%
    за да видиш колко ще е най-много на газ и тогава решавай.

    Поздрави!
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  5. #5

    Default

    А ако питаш мен ако найстина е толкова хубав пазен и запазен екземпляр-просто не го разваляй...Лично мнение!!! като искаш икономична кола си купи корса,микра за какво ти е Алфа че и боксер !!
    Ти си знаеш де..
    Alfa 145 1.4 t.s

  6. #6
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    ...Като си купуваш скъпи гуми, джанти стелки и т. н.не смяташ за колко км. ще се избият просто инвестираш в качеството, кефа и комфорта си...
    напълно съглассен!
    Ако наистина не те напряга много, слагай газ, и то ГИ - тази кола няма да е вечна, и вероятно ще ти омръзне преди да изпрегне, а на спестените от горивото пари сигурно ще им се намери и по-добро приложение. Вървенето мааалко понамалява, но 103-те коня си стигат за комфортно шофиране и на газ.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Ако караш до 10 000 км годишно, няма смисъл да слагаш газ, особено ГИ.
    При сегашната тенденция -разлика в горивата 1 лв. инвестицията от 1000лв се избива за 10000км.
    Ако приемем, че живота на една уредба е около 5 г. обикновено за това време тя изплаща и колата освен себе си.
    Има и друго. ГИ не е неразделна част от автомобила. При настъпване на някакво събитие винаги може да бъде демонтирана и монтирана на следващия автомобил.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Както казаха колегите по-нагоре в темата всичко зависи от това колко караш и колко ще я задържиш колата.Аз съм за обикновено ГУ с ламбда контрола и съм сигурен,че разхода ще е почти същият както с ГИ.
    МЕТАН

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by reno2001 View Post
    От скоро имам Алфа ромео 146 1.6 боксер. Четох във форумите много неща и искам да споделя нещо.
    Няколко пъти засичах разхода на бензин и останах учуден от резултата. С 4 л. бензин при градско каране изминавам 49.1 км.което прави 8.1. Разбира се, не настъпвах много газта и карах до 3000 оборота на 4та и 5та предавка. Колата е на 126000 км.-действителни и съм убеден в това, защото ми е подарък от мой роднина, който я е закупил като нова. Смених само свещи голден лодж 25 HL, които намерих трудно и въздушен филтър. Някои може и да не повярват, но след това направих проба и на извънградско. Там разхода, при каране със скорост до 90-100 км се получи средно 6.5 л на 100 км.
    Газовия инжекцион при нас струва 900 лв. а Ловато-550 лв. Знам, че на газ разхода се увеличава, но с колко? А при тези цени на газта?
    Благодаря на всички, написали мнението си. Засякъл съм дневния километраж и горивото.Ще покарам и ще преценя, но явно доста от вас имат право. Между другото снощи разбрах, че не са сменяни ангренажни ремъци. В Италия карали и по 300 000 км. без проблеми. Да, но четох, че на 50 до 80 000 км. задължително се сменят. Бихте ли ме светнали по въпроса за да не отварям друга тема?

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by reno2001 View Post
    Благодаря на всички, написали мнението си. Засякъл съм дневния километраж и горивото.Ще покарам и ще преценя, но явно доста от вас имат право. Между другото снощи разбрах, че не са сменяни ангренажни ремъци. В Италия карали и по 300 000 км. без проблеми. Да, но четох, че на 50 до 80 000 км. задължително се сменят. Бихте ли ме светнали по въпроса за да не отварям друга тема?
    Сменяй бързо и без да мислиш много . Иначе за собствена сигурност и спокойствие на 50к не е лошо да ги мениш тия консумативи
    166, 2.4 JTD'00

  11. #11
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    абе не карата по толкова щото и тука ремъците се късат и са същите както в бг,друг е въпроса колко дори не знаят за съществуванетоим докато не сменят мотора заради скъсан ремък
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Доколкото си спомням,че беше преди около 3г.
    ремъци агренажни 2х26лв. на GATES
    ролки 2х38лв. на INA /слагай хубави,че първо сложих BREDA и свиреха още със слагането и след 1000км. пак ги сменях два пъти работа стана/
    МЕТАН

  13. #13
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 13-02-2019 at 23:30.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    Има разлика в разхода, градско може да стигне и до 3-4 л/100 км, особено зимата (за 'обикновена' ГУ говоря)... Моята гори градско 11-14/100 обикновено, извънградско 8-11/100 в зависимост от настъпването на десния педал.
    Ама ако караш повечко и сравниш цените на газта и бензина...
    Тук в Дупница има магазин за оригинални италиански части. Ремъците са по 15 лв. а ролките по 36 лв. но не зная какви са. В понеделник ще проверя и ще ги сменям. Не зная за смяна колко ще ми вземат.

  15. #15
    звяр в колата pikli4ka's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София, Люлинското Сити
    Age
    41
    Posts
    77

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    А ако питаш мен ако найстина е толкова хубав пазен и запазен екземпляр-просто не го разваляй...Лично мнение!!! като искаш икономична кола си купи корса,микра за какво ти е Алфа че и боксер !!
    Ти си знаеш де..
    Напълно подкрепям колегата. Моята също харчи доволно, но за нищо на света няма да сложа газова... обичам си я таква (само изказвам мнение).
    Няма добри и лоши коли, има добри и лоши стопани...

    Spider (916) 1.8 TS / 156 2.4 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •