Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Проблем със спирачките.

  1. #1
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default Проблем със спирачките.

    Колеги здравейте. Снощи реших да правя ръчната като мислих че не е стегнато жилото , защото едното колело спира а другото изобщо. Та в последствие разбрах че механизма на апарата ( за ръчната ) е блокирал. Разглобих апарата ,но не можах да оправя нищо ,даже едва го сглобих после . Та сега спирачките не са като хората. Снощи обезвъздушихме проблемното колело , но сега като карам ,колата не е същата . Гумите влачат , ако натисна педала с два крака и като натисна последователно педала някоко пъти и той става твърд. Ако някой може да ме насочи какво да правя да казва че ме е страх да я карам така колата.

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    5

    Default

    Преди около месец и аз имах проблеми със задно ляво колело(Диск, не барабан). Оказа се че ми е повредено (ръждясало) жилото. Смених ги и двете и всичко се оправи. Видях зор с прибирането на цилиндърчето, но все пак успях-за да се прибере използвах клещи с тънки човки и въртях по посока на часовниковата стрелка.
    Last edited by cakow_im; 26-09-2010 at 19:09.
    Alfa Romeo 146, 16V, TS, 2000

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    От поста ти не става много ясно, но сякаш си открил проблема, но не си го отстранил
    Напиши за всеки случай коя година и двигател е колата, както и дали са дискови или барабанни спирачките.
    Аз бих те посъветвал да свалиш и сервизираш основно и двете задни спирачки - спирачни апарати, маркучета и прочие. Не струва никак скъпо.

    Това с натискането на педала с двата крака не го разбрах, но щом ти се втърдява педалът след последователни натискания, значи имаш въздух по системата.

    Ако не ти е ясно какво точно правиш, най-добре отиди при квалифициран майстор. Това са спирачки, не е шега работа.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    От поста ти не става много ясно, но сякаш си открил проблема, но не си го отстранил
    Напиши за всеки случай коя година и двигател е колата, както и дали са дискови или барабанни спирачките.
    Аз бих те посъветвал да свалиш и сервизираш основно и двете задни спирачки - спирачни апарати, маркучета и прочие. Не струва никак скъпо.

    Това с натискането на педала с двата крака не го разбрах, но щом ти се втърдява педалът след последователни натискания, значи имаш въздух по системата.

    Ако не ти е ясно какво точно правиш, най-добре отиди при квалифициран майстор. Това са спирачки, не е шега работа.
    Майче малко поикономисах от информацията. Значи колата е 145 1.7 16в боксер 94' година ( дискови спирачки ABS - неработещ). Проблема беше че като дръпна ръчната, колелото не държи изобщо , при натискане на педала колелото спира . И видях че механизма при апарата не работи и в опита си да го оправя , така оправих нещата че сега е малко неппиятно карането. Има спирачки , но не са както преди . Тия дни ще ходя да оправям апарата , и после ще пиша какъв е бил проблема.

  5. #5
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колеги да попитам , каква е последователността за обезвъздушаване. От кое колело се почва, че не помня вече .

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    няма значение от кое ще почнеш. другото е че ръчната спирачка се регулира само при смяна на задните накладки, да не си я въртял нещо.
    точка

  7. #7
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    няма значение от кое ще почнеш. другото е че ръчната спирачка се регулира само при смяна на задните накладки, да не си я въртял нещо.
    Колата е със сменени дискове и накладки (всичките) освен при смяната да са направили нещо и апарата да е дефектирал. Трябва си сервиз сам мога само да обезвъздуша и на заплата да отида до майстора.

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    при смяна на задни накладки, ръчната винаги се настройва наново. разхлабваш и винта и я вдигаш на 3-ти зъб. помпиш педала на спирачката няколко пъти и стягаш винта на ръчната докато ти блокират колелата и после проверяваш дали се въртят свободно,това е. ето тук на 24-та страница пише. може да видиш и как да си оправиш механизма

    http://gg-bg.org/tmp/alfa/Alfa%20145...kes/brakes.pdf
    точка

  9. #9
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    при смяна на задни накладки, ръчната винаги се настройва наново. разхлабваш и винта и я вдигаш на 3-ти зъб. помпиш педала на спирачката няколко пъти и стягаш винта на ръчната докато ти блокират колелата и после проверяваш дали се въртят свободно,това е. ето тук на 24-та страница пише. може да видиш и как да си оправиш механизма

    http://gg-bg.org/tmp/alfa/Alfa%20145...kes/brakes.pdf
    Благодаря за информациатя колега .

  10. #10

    Default

    Колеги, да не отварям нова тема, тъй като и моя проблем е в спирачките. Автомобила е 145 1.9ТД, 1995г. Проблема е: педала на спирачката има доста голям луфт през който нищо не става. После изведнъж се втърдява, се едно съм стъпил на желязо. Няма почти никакъв ход за регулиране на спирачното усилие - празен ход и изведнъж твърд. Автомобила спира, но е доста неприятно и неистествено.
    Някакви идеи?

  11. #11
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by p_yanev View Post
    Колеги, да не отварям нова тема, тъй като и моя проблем е в спирачките. Автомобила е 145 1.9ТД, 1995г. Проблема е: педала на спирачката има доста голям луфт през който нищо не става. После изведнъж се втърдява, се едно съм стъпил на желязо. Няма почти никакъв ход за регулиране на спирачното усилие - празен ход и изведнъж твърд. Автомобила спира, но е доста неприятно и неистествено.
    Някакви идеи?
    Вероятно има въздух в системата. И аз имах подобен "празен ход" на педала. След смяна на спирачната течност и обезвъздушаване нещата се коригираха

  12. #12

    Default

    И аз на това се надявам и тази седмица ще го свърша. Дано само не е повреда в самия спирачен апарат.

  13. #13
    Старши Алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    И аз да не отварям нова тема да попитам, карам си аз колата и като натисна рязко педала или след няколко завойчета с по-голяма скорост (а наляво, а надясно) и педала ми всякаш прескача и не спира.... ?!
    Alfa Romeo 146 1.6i 16v t.s. 2000г.

  14. #14
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Quote Originally Posted by bios_rage View Post
    И аз да не отварям нова тема да попитам, карам си аз колата и като натисна рязко педала или след няколко завойчета с по-голяма скорост (а наляво, а надясно) и педала ми всякаш прескача и не спира.... ?!
    Виж спирачните дисковете,може да са криви
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  15. #15
    Старши Алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    ем да видя колко да видя , ще видя
    Alfa Romeo 146 1.6i 16v t.s. 2000г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •