Results 1 to 5 of 5

Thread: Някаква идея от какво се късат тия кабели?

  1. #1

    Default Някаква идея от какво се късат тия кабели?

    Става дума за кабелите,куплирани върху спирачните апарати отпред,дето дават инфо за износването на накладките. Та значи взех я със скъсан кабел отляво - не този от накладките, а другия, дето отива в купето.Възстанових го и до смяната на гумите напролет не бях се заглеждал.Като ги сменях - същата история. Добре,че поне куплунгът си беше на мястото.Пак го възстанових.Но преди десетина дни свалях колелата отпред за да свалям бронята и - ново двайсе! Няма ги и двата кабела, като този отдясно го няма заедно с куплунга. При това съм ги привързал доста прецизно към шенкела, за да не се мотаят при завои и да не ги закача гумата. И дължината им съм предвидил напълно достатъчна,но без излишък. Аз ли пропускам нещо или имам някакъв проблем?

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Става дума за кабелите,куплирани върху спирачните апарати отпред,дето дават инфо за износването на накладките. Та значи взех я със скъсан кабел отляво - не този от накладките, а другия, дето отива в купето.Възстанових го и до смяната на гумите напролет не бях се заглеждал.Като ги сменях - същата история. Добре,че поне куплунгът си беше на мястото.Пак го възстанових.Но преди десетина дни свалях колелата отпред за да свалям бронята и - ново двайсе! Няма ги и двата кабела, като този отдясно го няма заедно с куплунга. При това съм ги привързал доста прецизно към шенкела, за да не се мотаят при завои и да не ги закача гумата. И дължината им съм предвидил напълно достатъчна,но без излишък. Аз ли пропускам нещо или имам някакъв проблем?
    Понякога гризачи вършат тая работа явно ги кефи вкуса им
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Понякога гризачи вършат тая работа явно ги кефи вкуса им
    И аз го допусках тоя вариант до момента, в който изчезна кабела с куплунга. Не вярвам мишок да може да го изключи,вижда ми се надеждно закопчаването. Пък и остатъците от кабел не са нагризани, а са като отрязани.Чудна работа.

  4. #4
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    И аз залагам на плъхове , имах си сериозни проблеми с тях преди време в един гараж където ми преядоха дори маркуч не само кабели !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  5. #5
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    90% от скъсването на тези кабели се дължи от "майстори". В твоят случай... божа работа

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •