Results 1 to 12 of 12

Thread: За борбата с омразната ръжда

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default За борбата с омразната ръжда

    Премахване на ръжда със солна киселина и уротропин

    Следващата рецепта е само за хора, които обичат да експериментират.

    Преобразователи за ръжда, телени четки, шкурка и какво ли не съм опитвал, но процеса си остава много трудоемък... Ето какво измислих последните дни и резултата се оказа впечатляващ! Идеята е да се използва солна киселина, която разяжда ръждата и я превръща в разтворим железен трихлорид, който просто се измива. Лошото е, че освен жележните окиси и хидроокиси, солната киселина разяжда и желязото, което е съвсем нежелателно.
    Решението открих в един стар учебник по химична технология - трябва да се използва т.н. "инхибитор на киселинната корозия". Това са вещества, които пречат на киселината да реагира с метала, но не влияят на разтварянето на окисите. Такова вещество е например уротропина. Купува се в аптеките или в магазини за реактиви. Не е отровно - използва се за лекарство, както и за консервант в колбасите. Гори обаче не по-лошо от спирт, така че го дръжте далеч от огън...

    Малко се отдалечих от темата...

    Вълшебната смес се прави от солна киселина, вода и уротропин. Количеството на уротропина не е критично - примерно 10..20 грама на литър разтвор е добре. Количеството на водата зависи от това колко бързо искаме да действа разтвора. Колкото повече вода, толкова по-бавно дайства.

    Как се прилага разтвора:

    Метод1: Просто потапяме ръждивото желязо в разтвора и чакаме. Ръждата пада и се разтваря, а разтвора става жълто-кафяв. В този случай може да се работи с по-разредени разтвори, защото можем да почакаме: примерно 2 части вода на 1 част киселина.

    Метод2: Ако желязото е голямо, а ръждата не много дебела - хващаме четка и намазваме повърхността с разтвора - тънките слоеве ръжда просто се измива под четката, за останалото ще трябва да почакаме 20..30 минути. В този случай е добре да се работи с по-концентриран разтвор.

    Метод3: Ако предмета е голям, а ръждата дебела, тънкият слой разтвор не може да разтвори цялото количество ръжда. В такива случаи аз правя следното - намазвам предмета с четка и след това, върху мократа повържност нареждам слой от 2..3 салфетки или тоалетна хартия. След това обилно намокрям салфетките с разтвор и оставям да действа до разтваряне на ръждата. Ако е концентриран разтвора, 20..30 минути са достатъчни.

    Последваща обработка: След почистването на ръждата, измивам предмета обилно със студена вода и след това го напръсквам със концентриран разтвор на сода бикарбонат. Содата неутрализира киселината попаднала в разни процепи и пори по предмета и забавя ново ръждясване. Ако предмета не може да се измие обилно (примерно заради габаритите), тогава направо може да се намаже/напръска с разтвор на сода, докато спре да се пени и след това леко да се изплакне със студена вода и да се подсуши.

    След тази обработка, предмета трябва да се предпази от корозия възможно по-бързо. Примерно да се грундира (и боядиса), или да се намаже с машинно масло, грес или др.под.

    Техника на безопасност:

    1. Винаги сипвайте КИСЕЛИНАТА ВЪВ ВОДА, а не вода в киселината.

    2. Работете с ръкавици, предпазни очила и стари дрехи! Солната киселина не е отровна, но когато е концентрирана е разяждаща.

    3. Както казах, солната киселина не е отровна и затова може да се изхвърля в канала, добре разредена с вода. А ако я неутрализирате със сода бикарбонат - продуктите са готварска сол и вода.

    3. Работете на проветриво място или най-добре на открито - от солната киселина се отделя хлороводород, който дразни дихателните пътища.

    4. При попадане на киселина на кожата ви - промийте мястото с много вода, разтвор на сода бикарбонат и накрая със сапун. При попадане в очите - продължително промиване с вода на чешмата и веднага на лекар за преглед.


    темата е от този форум http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=38326
    Last edited by staiger; 27-09-2010 at 13:57.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Аз имам известен опит със солната киселина и мога да кажа само едно: не се занимавайте с глупости!!!! Истината е в рязането до здраво, качествени заварки и качествена обработка след това

    Моята 33-ка (по-старата) съм я кърпил любителски с баща ми, педи вече 5 години, но е правено всичко с мерак и сега там където е заварявано все още няма забележка
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    Да и аз се сьгласявам с колегата Bobi_33 рязане до здраво...при мен обаче вече няма здраво!
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by valentino View Post
    Да и аз се сьгласявам с колегата Bobi_33 рязане до здраво...при мен обаче вече няма здраво!
    И при мен беше така. Тунела даже се беше скъсал, защото на практика колата нямаше прагове. Впоследствие от колата остана само леглото на вратата. Другото се изгради наново. Външни, вътрешни и междинни прагове са изградени изцяло наново, само, че от 1.2 мм ламарина (фабрично дебелината е 0.7мм) . В крайна сметка имам чувството, че купето се усуква по-малко отпреди. Когато я вдигам на крик, вратите се отварят и затварят спокойно
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    Ооо то при мен значи не е толкова лошо багажника е само прояден и то зняеш точно каде над колелата поради липса на кори под калниците стандартната дупка под шофера и толкова а и около уплатненията отзад на стъклото но багажника кадето се стича водата!
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  6. #6
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    И при мен беше така. Тунела даже се беше скъсал, защото на практика колата нямаше прагове. Впоследствие от колата остана само леглото на вратата. Другото се изгради наново. Външни, вътрешни и междинни прагове са изградени изцяло наново, само, че от 1.2 мм ламарина (фабрично дебелината е 0.7мм) . В крайна сметка имам чувството, че купето се усуква по-малко отпреди. Когато я вдигам на крик, вратите се отварят и затварят спокойно
    Чесно да ви кажа сьм имал и мн.изгнила и мн.здрава без грам рьжда 33-ка,и всичките като се сетя като ги вдигам на крик все трудно им се отваряха вратите,маи са доста мекушави,с тьнки ламарини,леки са и затова и си вьрвят,ама напити ли ги рьждата........
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  7. #7
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    Да няма спасение така е поне боксера е корав мотор и това компенсира другите недостатъци
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Айде сега...
    Колегата даде нагледен урок по химия!
    Колко е добър е без съмнение, но колко е добър резултата на практика го знам много добре.
    Вместо със солна киселина и добавъчните бълвочи, по-добре е направо да сипеш на ръждата азотна киселина(ама концентрирана) и след пушеците не само е отстранила ръждата, ами е и пасивирала или иначе казано азотирала метала.
    Това на теория!
    На практика, там има масло и други реагенти и резултата е сюрреалистична картина от най-разнообразни петна.
    За това, ако не е изгнило, а само ръждясало, взимаме една част мазут, две части бензин и М 10 Д на око.
    Напръскваме ръждясалото и то става монолитно като коша на москвич 408 И !
    Някой да е виждал изгнил кош на 408 И!???
    Ама браво на колегата!Поне ни научи що е то киселина, основа и как действат!
    Експериментите продължават!
    Евала!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    Чесно да ви кажа сьм имал и мн.изгнила и мн.здрава без грам рьжда 33-ка,и всичките като се сетя като ги вдигам на крик все трудно им се отваряха вратите,маи са доста мекушави,с тьнки ламарини,леки са и затова и си вьрвят,ама напити ли ги рьждата........
    На моята и бях заварил при смяната на праговете,квадратен профил 30 мм по цялата дължина на прага.Вече нямаше никакво кривене и крика си го слагах където си поискам.Е малко се отежнява но тя не беше за състезания.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Това за 30х30 профил и аз съм го мислил ама как точно и къде точно си го заварил , дай малко повече подробности ако ти се занимава.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Aми къде,отдолу,отзад по ръба на прага от вътрешната страна само ще трябва да си преместиш тръбичките ,че от лявата страна минават точно там.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  12. #12
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Много интересна и ползотворна информация !!!
    Благодаря !!!
    Винаги споделената информация от кадърни и умни хора е от полза за всички
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •