Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Намалява ми маслото

  1. #1

    Default Намалява ми маслото

    Прави ми впечатление, че за около 200км. градско каране маслото ми намалява по щеката от средата до минимума - 500мл. Няма видими течове под капака, не съм гледал от долу под колата, но ако течеше яко щеше да има локви масло, а не съм забелязал. Някакви идеи от къде тече? Знам, че трябва да се кара на сервиз, ама поне да имам някаква ориентация какъв е проблемът и колко би ми струвало отстраняването.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това на какъв двигател и с какво масло колега. по принцип ако караш само на къси разстояния по 10-на км и колата не загрява, а и ако маслото е поостаряло и/или повечко , е нормално да изгори толкова. ако при загряла кола нямаш дим от ауспуха и саждите по него не са мазни, няма от какво да се притесняваш.
    точка

  3. #3

    Default

    извинявам се, двигателят е 1.6twinspark, кара се до работа и после наобратно само делнични дни, дистанцията в едната посока е поне 15км., маслото е някакво японско, сменяха го преди месец и нещо (когато я купих колата), не си спомням марката, но видът му е 10W40. А и да попитам, понеже го налях цялото масло и ми свърши, но имам един литър на ELF Competition 10W40, проблем ли ще е да наливам от него? Поне ще закърпя за месец нещата докато се реша да я закарам на ремонт.

  4. #4
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колега ако маслото е било по тънко може да е поизгоряло , пробвай с по гъсто масалце. А иначе не битрябвало да има проблеми ако смесиш маслата .

  5. #5

    Default

    мерси колеги

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by gkolarov View Post
    извинявам се, двигателят е 1.6twinspark, кара се до работа и после наобратно само делнични дни, дистанцията в едната посока е поне 15км., маслото е някакво японско, сменяха го преди месец и нещо (когато я купих колата), не си спомням марката, но видът му е 10W40. А и да попитам, понеже го налях цялото масло и ми свърши, но имам един литър на ELF Competition 10W40, проблем ли ще е да наливам от него? Поне ще закърпя за месец нещата докато се реша да я закарам на ремонт.
    а пуши ли ти през ауспуха на масло. ако поизпушва, търси темите за масления сепаратор. иначе маже да са ти сипали и някаква фалшивка, тия двигатели си искат добро масло, за него също има теми. води я на майстори които познават тоя двигател че голяма беля може да си докараш иначе.
    точка

  7. #7
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    А как изглежда маслото? Щото на един колега уж му сменили маслото и филтрите, а като погледнах после, маслото с консистенцията на боза и въздушния филтър мръсен.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  8. #8

    Default

    добре изглежда маслото, нормално е, не е черно или гъсто

  9. #9
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by gkolarov View Post
    добре изглежда маслото, нормално е, не е черно или гъсто
    Моята кола свикна със Еsso 15w40 и не гори много масло ,около стотина грама на 9000к-10000к.Което не е нищо.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by gkolarov View Post
    добре изглежда маслото, нормално е, не е черно или гъсто
    Да не ти припушва на моменти колата, така заради запушен сепаратор ми гълташе бая масълце преди време, виж като я изрежеш в по-високи обороти какви облаци излизат, също така какви са на цвят
    Arena Coast Customs

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    гр.Пловдив
    Posts
    188

    Default

    Quote Originally Posted by gkolarov View Post
    Прави ми впечатление, че за около 200км. градско каране маслото ми намалява по щеката от средата до минимума - 500мл. Няма видими течове под капака, не съм гледал от долу под колата, но ако течеше яко щеше да има локви масло, а не съм забелязал. Някакви идеи от къде тече? Знам, че трябва да се кара на сервиз, ама поне да имам някаква ориентация какъв е проблемът и колко би ми струвало отстраняването.
    Колега преди да сложиш по-гъсто масло опитай с друга марка но да не е ЕЛФ или СЕЛЕНИА успех.


    Alfa Romeo 155, 1.8, TS

  12. #12
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    За Селенията ясно Що, ама кво му е на ЕЛФ-а?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Кво да му е? Аз на GSI-ката само ЕЛФ и наливам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Аз на моята и сипвам Мобил наливно 15w40 7лв литъра и не съм имал проблеми . Тези двигатели бързо износват и няма смисал от скъпи малса , поне според мен . Даже си намерих едно руско масло 4.40лв ама ме е страх да го сипя ,че да не роди боксиорчето от него

  15. #15
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Не си прав. При правилната грижа, си карат достатъчно боксерите. Сипвай му правилното масло и не го ръчкай студен и този мотор ще ти се отплати с дълги години хубав звук и приятно вървене.

    Не ти цъкам минус на коментара, защото виждам, че си ентусиаст и една грешка е простима
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •