Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем със пръскалка на задно стъкло АР 147

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default Проблем със пръскалка на задно стъкло АР 147

    Някой, занимавал ли се е със пръскалката на задното стъкло и по точно маркучето което вклиза в помпата?
    Цял ден се занимавам и не мога да го вакарам в дупката. Пускам снимки някой ако е сменял/ремонтирал да каже това ли оригиналния накрайник на маркучето, защото по никакъв начин не мога да го вкарам в помпата? в самата дупка имаше нещо като силикон, което ме кара да мисля, че е било лепено преди това?

    Click image for larger version. 

Name:	DSC01635.jpg 
Views:	67 
Size:	75.8 KB 
ID:	57516
    това е накрайника на маркучето...
    Click image for larger version. 

Name:	DSC01636.jpg 
Views:	71 
Size:	91.6 KB 
ID:	57517
    ...който трябва да влезе тук?
    Last edited by stani4a; 02-10-2010 at 18:15.
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Това не влиза там, където си оградил... Виж някъде трябва да има дупка, около въртящия се елемент (този, който мърда чистачката...)
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Това не влиза там, където си оградил... Виж някъде трябва да има дупка, около въртящия се елемент (този, който мърда чистачката...)
    благодаря ти, намерих къде влиза, но сега срещам друг проблем. при въртенето на чистачката се върти и основата където влиза маркучето. при въртенето дупката влиза под ламарината и влачи със себе си пластмасовия елемент заедно с маркучето като в някой случаи маркуча директно излиза от връзката, а ако не излезе ламарината го прерязва и съвсем скоро ще го отреже съвсем. няма как елемента да влезе под друг ъгъл, тъй като има щифт, които му позволява само един начин.

    имаш ли идея как е при теб?
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  4. #4

    Default

    Оригиналното би трябвало да не го прави така. При мен беше се счупило с времето. След това пробвах с разни трабички да го оправям, но все опираше на тази ламарина и излизаше. Накрая го отрязах и го направих да сочи право на долу без чупката и стана без да се докосва до ламарината. А само да те попитам тази трабичка от машинката отделно ли си я вземал и ако си колко пари и от къде ?
    Last edited by zombiran; 04-10-2010 at 11:45.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    не съм взимал тръбичката отделно, тя си беше там. и няма как да не оригинална, защото си е специално зарязана да влиза в дупката. само не мога да си обясня 10 години така ли се е извивал тоя маркуч или е имало и друго приспособление?
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  6. #6

    Default

    Няма друго приспособление. Слагай смело

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    благодаря ти, намерих къде влиза, но сега срещам друг проблем. при въртенето на чистачката се върти и основата където влиза маркучето. при въртенето дупката влиза под ламарината и влачи със себе си пластмасовия елемент заедно с маркучето като в някой случаи маркуча директно излиза от връзката, а ако не излезе ламарината го прерязва и съвсем скоро ще го отреже съвсем. няма как елемента да влезе под друг ъгъл, тъй като има щифт, които му позволява само един начин.

    имаш ли идея как е при теб?
    И при мен е така...Просто не си ползвам пръскалката отзад...Мързи ме да отварям пак и да си го оправя, че тия щипки там са мазало ....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8
    започва да се пристрастява Conqueror's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Мързи ме да отварям пак и да си го оправя, че тия щипки там са мазало ....
    Има ги в ЕмКомплект на Сливница по 50 ст. парчето Аз подмених някои от моите, че бяха и те станали така

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    И при мен е така...Просто не си ползвам пръскалката отзад...Мързи ме да отварям пак и да си го оправя, че тия щипки там са мазало ....
    абе то хубаво, ама по някога се налага. не става без вода при хечбеците, особено и сега, когато започват дъждовете
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    така, пиша пак, защото може би и на други ще им се наложи:

    проблема е в моторчето , което върти чистачката. оказва се, че това е често срещан проблем. Основата където влиза маркучето за вода не трябва да се върти. това би довело до завъртане на цялата основа чак с дупките, които пръскат вода. та тази част трябва да е неподвижна! въртенето на чистачката може би става с вал вътре в пластмасовата основа. при разглобяване на целия корпус се вижда механизма на въртене, но не и самия вал. доколкото прочетох в английски форуми всичко трябва да се разглоби, почисти и смаже и става като ново. но си е пипкава работа. като го направя ще пиша пак може и снимки да сложа, сигурен съм че много хора ще имат полза
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    така, пиша пак, защото може би и на други ще им се наложи:

    проблема е в моторчето , което върти чистачката. оказва се, че това е често срещан проблем. Основата където влиза маркучето за вода не трябва да се върти. това би довело до завъртане на цялата основа чак с дупките, които пръскат вода. та тази част трябва да е неподвижна! въртенето на чистачката може би става с вал вътре в пластмасовата основа. при разглобяване на целия корпус се вижда механизма на въртене, но не и самия вал. доколкото прочетох в английски форуми всичко трябва да се разглоби, почисти и смаже и става като ново. но си е пипкава работа. като го направя ще пиша пак може и снимки да сложа, сигурен съм че много хора ще имат полза
    Точно така избива се оста от пластмасата почиства се смазва се и заспива
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Точно така избива се оста от пластмасата почиства се смазва се и заспива
    а дали можеш да ми дадеш съвет как точно се избива. вече цяла седмица я бия и не става. менгемета, чукове, спрейове за разяждане на ръждата и пак не става
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •