Results 1 to 9 of 9

Thread: нов член на клуба :) с много проблеми :(

  1. #1

    Default нов член на клуба :) с много проблеми :(

    Много съм доволен от факта, че преди 4-5 дена си взех алфа 164.И сега имам трудната мисия да я реставрирам, защото човека щеше да я дава за скрап и му я откупих за 1000 лв, и имам доста въпроси.

    1 Първи въпрос, тракане от двигателя. Каза ми да взимам плътно масло заради веригата (да я оплътнява )дали е от нея или нещо друго? Майстора казва, че са повдигачи. Интересува ме вашето мнение.

    2 . Климатроника само издава странен звук и нищо повече (казва, че радиатора е спукан и затова ) аз лично незнам.

    3 Дали има АБС?Нямам такава лампа.По талон колата е 92г.

    4 . С някви свещи от 3-4 лева кара.Какви да купя?Като изфорсирам се чува някво, като гърмене на 4500-5500 оборота(чува се като отпусна педала. Незнам от кво е .)

    5 Бензина неще да бачка. На газ съм. Като с 2 жици дам от акумулатора на помпата се чува, че бачка на кабела от помпата слагам крушка 12в. и несвети сигорно реле или бушон нз и аз нз каде се намират.

    (карал сам е 1000 км. и просто уникална кола само трябва да е стегна много ме кефи сичко)

    има още бая проблеми ама за ся поне това.

    мерси много от сега.
    Last edited by ken400; 04-10-2010 at 22:13.

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Добре дошъл при нас!
    Тая кола явно иска сериозно да се стяга, успех ти желая ...
    Но, обърни внимание на писането, щото доста се измъчих, докато разбера какво искаш да кажеш. Нека да уважаваме българския език, а и нас самите.

  3. #3
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Добре дошъл в клуба!

    Наистина 164-ките са уникални коли, но като всичко от човешка ръка направено - се троши...
    Не се отказвай и пусни снимки да видим бабата.
    Успех
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  4. #4

    Default

    Колега, добре дошъл. Като за начало искам да те помоля да напишеш с какъв двигател е колата. След това бих ти препоръчал да почетеш малко темите в раздела - сигурен съм, че ще намериш много полезни неща в тях. И трето - постарай се малко с правописа, защото много от колегите няма да ти отговорят заради него.

  5. #5
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Предполагам щом казваш че дрънчи верига значи е 164 2.0 ТС (това са корави кучета и вкараш ли я в час, нема да ти е скъпа поддръжката) Виж накой от сервизите в форума (има раздел) закарай колата да видят веригата - можа де се нуждае само от регулиране защото е хлабава (не е скъпо) свещите не са скъпи от сервиза ще ти ти вземат правилните. Окачването по принцип е здраво, има някои по слаби места но за малко пари може да го стегнеш и да караш много километри. Аз лично от досегашните си Алфи считам 164 2.0 ТС за най-надеждната и ефтина за поддръжка. Пожелавам ти успех, да оправиш колата и да я караш много километри
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #6
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    здравей колега ,аз имах 164 2.0 тс и съм страшно доволен от нея,свещите бяха голдън лодж 4 електродни ,дават им 40 000 гаранция на мен ми изкараха 55 000 и бяха по 7 лв/бр.колата си заслужава,ако ти трябват някакви части свиркай.успех

  7. #7

    Default

    Мерси на всички за помоща .

  8. #8
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    ако колата се кара предимно на газ ти препоръчвам свещи с един електрод и разстоянието да е 0,7мм или 0,75мм това е практически доказано,няма по добър вариант,газта е висок октан,около104-105 и гори при много висока температура... а за тракането малко ме съмнява да са повдигачи,тя изобщо има ли???питам защото мойта е 2.0ТС и е 95-та година,при мен валовете натискат директно клапаните и нямам повдигачи!!! А мойте свещи са" беру"някакви френски,карам ги вече 20 000хил. км,но и "нжк" са идеален вариант!!! успех!!!

  9. #9
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Здравейте ,и честито на колегата за новата придобивка
    ALFA164 е един от най здравите и удобни автомобили на марката АЛФА
    подцинковано покритие на металните детайли ,бензиновият и дизелов агрегат от всички разновидности е доста надежден и не притеснява собственника със особенни ангажименти
    естественно и разбираемо е един 30 годишен автомобил
    да изисква по сериозна инвестиция ,която според мен си
    заслужава на 100% това е една наистина МНОГО ДОБРА
    ИТАЛИАНСКА МАШИНА
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •