Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54

Thread: Боядисване само на драскотините в ChipsAway - мнения?

  1. #31
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Asenovgrad
    Posts
    10

    Default

    Стана ми интересно по повод елеминирането на драскотина по детайл на кола и в тази връзка ми е интересно,ако детаила има повече от една драскотина (да кажем 5,6)дали няма да им е по лесно да го боядисат или ще си играят да запълват чертите по колата,а пък и с боядисан детайл ефекта е каде каде по качествен.Както онзи маркер дето го рекламират пишеш по драскотината и тя се изпарява пълни глупости.

  2. #32
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Аз имам познат който има камера и боядисва на добри пари,за качеството да не говорим.Преди няколко часа към 7 един пич си взе БМВ-то с боядисани 2 детайла и направо неможа да си го познае.Беше адски доволен от добре свършената работа.Цената беше към 250-280 лв доколкото разбрах,като имаше и изчукване на вратата че беше 7-8см хлътнала в единия край.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  3. #33
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default

    да ви напомня, че тази тема е за мнения от колеги, които са ползвали услугите на сервиза от заглавието...!

    ---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

    Колега Георги, предполагате погрешно! Боядисването е в камера, моля не се изказвайте незапознат. Аз не съм скъперник.

    Quote Originally Posted by Георги Савов View Post
    Колега Кибер!!!За 110 лв на детайл предполагам е цена на детайл за боядисване без камера!При някой квартален майстор,както се изразяваш!200 лв е за боядисване на детайл с оригинална боя и изпичането в камера!Не е легенда за тези които са се интересували скоро,но за теб явно е!

    Друг път не се изказвай "за цепенето на стотинките на две" без да познаваш хората!
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Аз утре ще ходя там и ще дам мнение, надявам се нищо да не личи. При мен е драскотина на задната врата, но колата е сив металик, при металиците и да има някаква минимална разлика не се забелязва толкова (освен ако не объркат боята ). Главното е, че не искам да чакам 2 дни за боядисване, а и колата не е изрядна навсякъде другаде та да се притеснявам чак толкова, иначе каското ми поема щетите, аз избрах там да я правят. Пък ако не дай си боже някой ден реша ще я мина цялата, но се съмнявам то едно боядисване е 1/3 от колата близо... по-скоро ще чакам някой да задере я преден капак, я някоя броня, че там имам разни дребни поражения. А и са ми одраскали един от малкото детайли, който няма други забележки по боята... Иначе съм чувал, че ако не стане като хората боядисват целия детайл, дават гаранция и тнт. Като цяло ако нямах каско вероятно изобщо нямаше да се занимавам - щях да си поръчам спрей с боя като тази на колата и да си я пръсна сам, после лак, пастиране и готово. Поне на мен ми цените за боядисване у нас ми се струват смешно високи.

  5. #35
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Колега ти явно си наистина незапознат ! Аз си боядисах цялата кола понеже беше така надрана , ключа беше пощадил единствено двете брони дори тавана беше надран, та това удоволствие в сервиз няма да споменавам къде и как се казва ще спомена само че правят коли от 100 бона нагоре ми излезе 2000 лева грубо с разглобяването на корите понеже се боядисва всичко и крайния ефект все едно е от магазина. Да сметнем малко
    4x калника
    4x врати
    2x преден и заден капак
    2x брони
    1x таван
    13 детайла раздели го на 2000 лева и после ми говори кое колко струва и кое е евтино и кое скъпо !
    (боядисването е с боя на водна основа,което автоматично означава, че няма как да не е в камера )
    Last edited by PSAVOV; 06-12-2011 at 22:57.

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  6. #36

    Default

    Тук доста хора ще ти кажат, че си луд да даваш 2К за боядисване и ще почнат да ти изреждат колко струва боята, труда, ала-бала (естествено по дефолт с най-най-еФтините материали)... Също ще ти обяснят, че на ливадата пред сервиза на Чичо Манчо боята съхне по същия начин като в камерата с инфрачервените и ултравиолетовите лампи и т.н...
    Ако боядисването е качествено, материалите не са някакви пълни боклуци и се боядисва и пече в правилна камера, 2К даже е евтино за цялостно боядисване на 4-врат седан... Освен да дадеш някоя снимка да видим какво са направили...

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Колега ти явно си наистина незапознат ! Аз си боядисах цялата кола понеже беше така надрана , ключа беше пощадил единствено двете брони дори тавана беше надран, та това удоволствие в сервиз няма да споменавам къде и как се казва ще спомена само че правят коли от 100 бона нагоре ми излезе 2000 лева грубо с разглобяването на корите понеже се боядисва всичко и крайния ефект все едно е от магазина. Да сметнем малко
    4x калника
    4x врати
    2x преден и заден капак
    2x брони
    1x таван
    13 детайла раздели го на 2000 лева и после ми говори кое колко струва и кое е евтино и кое скъпо !
    (боядисването е с боя на водна основа,което автоматично означава, че няма как да не е в камера )
    Ами 2000лв ако ги даваш от джоба си не са никак малко пари, ако ти го плаща застраховател е друг въпрос и не гледай колко се пада на детайл, цената за цялостно боядисване е доста по-ниска. Е, ако е извандалствана подобаващо - няма как, искаш не искаш ще я правиш, но при мен има на няколко места почти незабележими драскотини и още съм далеч от мисълта за по-цялостно боядисване, при положение, че за 1-2 месеца пак ще стане същото. В крайна сметка всичко зависи от човека - аз карам главно градско в София и нямам гараж, та още с взимането на колата съм се примирил до някаква степен, че няма да е като излязла от магазина, въпреки че доста я пазя. Не, че не ми се иска, просто условията не го позволяват.

    Иначе по темата - оказа се, че ще боядисат цялата врата, боядисването на отделни драскотини го правели само за частни поръчки, пък аз имах възлагателно писмо от застрахователя. Предполагам, че така взимат и повече пари и има по-малко недоволни клиенти. В петък, живот и здраве, ще видя какъв е резултата.

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    П.С. След боядисването - резултата е добър. В смисъл не е като излязла от магазина, има няколко микро бабунки (като я погаля се усещат) които явно при полирането са ги пропуснали, иначе на външен вид вратата няма разлика с останалата част от колата. Също така не знам дали са боядисали само драскотината или цялата врата, въпреки че ми казаха, че ще я боядисат цялата - аз разликата не мога да я направя така или иначе. Дадоха ми гаранция и отстъпка за евентуални следващи интервенции ако се наложат. Честно казано е много вероятно следващия път (дано не се наложи) да се насоча към друга фирма, просто не останах с впечатлението, че изпипват добре работата. За парите които им плащат застрахователите според мен трябва да се стараят повече, но това, че у нас бояджийските услуги са доста надути си е мое мнение. От друга гледна точка ако са боядисали само драскотината са се справили отлично, но както казах не мога да кажа със сигурност.

  9. #39

    Default

    Ниското качество на работата според мен породено от ниска или никаква заинтересованост на хората да си я вършат, е основния проблем в БеГе. Не, че цените са надути сами по себе си - надути са (и то зловещо) с оглед на това, което получаваш за парите си...

  10. #40
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by hayho View Post
    Ами 2000лв ако ги даваш от джоба си не са никак малко пари, ако ти го плаща застраховател е друг въпрос и не гледай колко се пада на детайл, цената за цялостно боядисване е доста по-ниска. Е, ако е извандалствана подобаващо - няма как, искаш не искаш ще я правиш, но при мен има на няколко места почти незабележими драскотини и още съм далеч от мисълта за по-цялостно боядисване, при положение, че за 1-2 месеца пак ще стане същото. В крайна сметка всичко зависи от човека - аз карам главно градско в София и нямам гараж, та още с взимането на колата съм се примирил до някаква степен, че няма да е като излязла от магазина, въпреки че доста я пазя. Не, че не ми се иска, просто условията не го позволяват.

    Иначе по темата - оказа се, че ще боядисат цялата врата, боядисването на отделни драскотини го правели само за частни поръчки, пък аз имах възлагателно писмо от застрахователя. Предполагам, че така взимат и повече пари и има по-малко недоволни клиенти. В петък, живот и здраве, ще видя какъв е резултата.
    ами аз мога да ти кажа честно колко вземат ако си с възлагателно писмо защото имам приятел, който се занимава с това ! Дръж се да не паднеш за цялостно пребоядисване по принцип доверените сервизи вземат между 3-5ооо лева, а свършената работа не зе пове4е от 500!

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  11. #41
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    За колегите с възлагателни писма
    Булстрат и ДЗИ - сержиз Субару по стария път за Банкя (веднага след Филиповци)
    За Армеец - под централата на Армеец в Люлин

    И двата сервиза боядисват перфектно, не има правя реклама. Споделям опит
    Таван, преден капак се таксуват по принцип детал и 1/2, броните се свалят и се правят (в тези сервизи)
    Това с ремонт на драскотини за 250лв. е пълна простотия за мен - те явно пребоядисват целия детайл и ни правят на шарани

  12. #42

    Default

    Здравейте колеги,
    работя в сервиза ( ChipsAway ) и попаднах случайно на темата затова смятам за коректно да дам инф.о по темата.
    Цените в сервиза са на детайл, като при повече от 4 детайла се прави индивидуална оферта. Никога не сме имали цени от 250 лв/детайл за драскотина !
    Цената е 110 лв при частичен ремонт (на броня,калник и т.н. ...на основен детайл).
    Този тип поправка е предпочитан от скъпи и нови автомобили при които клиента не желае да си личи че е боядисван детайла.Друго предимство е че при такава поправка да речем на врата не е необходимо да ти разоборудват вратата ... много често се чупят щипки и след това се получават излишни шумове.Поправката технологично става за 2-3 часа, но обикновено клиента си оставя колата сутринта и си я взима вечерта (10.00часа до около 17.00часа).Тези поправки се правят по желание на клиента ...иначе боядисваме целия детайл.
    Всички продукти за тази поправка са английски на ChipsAway ... бойте са 2-ро поколение водна боя, каквато у нас до момента друга фирма НЕ внася(цената е около 300 лв. за литър). При тази поправка се дава гаранция 2 год. на клиента (каквато друг сервиз в БГ не дава ...максимум 6 месеца дават колегите).
    Освен драскотини (който са 10- 15% от щетите) в сервиза боядисваме и цели детайли (основно такива).
    Разполагаме с 2 бояджийски камери.
    Цената за детайл е около 150 лв, ако колата влиза в сервиза с възлагателно писмо от застраховател(работим с 12 компании) даваме:
    -цена за допълнителен детайл 80-100 лв.
    -Безплатно възстановяваме ако имате повреди по челното стъкло тип "люспа"
    -ако имате заведени 4 детайла (основни) получавате бонус от сервиза боядисване на още един детайл по ваш избор.
    -клубна карта (вижте в сайта...ако се интересувате)
    Сервизите са 7 ... 5 действащи(София,Варна,Пловдив,Бургас и Русе) + 2 нови (Враца и Плевен) трябва да отворят 20-30 март 2012.


    Моля ви не искам да правя реклама, а да отговоря на въпросите ви по тази тема ... или ако имате каквито и да е въпроси свързани с боядисване на автомобил ?
    Last edited by Muertte; 07-03-2012 at 19:42.

  13. #43
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    На влизане в Ботевград от към Зелин има един дето боядисва коли с бои на водна основа. За 2000лв. правел перфектно колата, че и по-евтино ако е цялостно. Около 100 на детайл взимал. Ще го проверя това

    ---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

    Quote Originally Posted by Muertte View Post
    ...

    Моля ви не искам да правя реклама, а да отговоря на въпросите ви по тази тема ... или ако имате каквито и да е въпроси свързани с боядисване на автомобил ?
    Е, кажи кой е сервизът де. Ето сега на мен ми трябва - Армеец ми даде възлагателно за два детайла, а и отпреди имах за още два
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  14. #44
    Запален алфист scarface's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    софия
    Age
    48
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    На влизане в Ботевград от към Зелин има един дето боядисва коли с бои на водна основа. За 2000лв. правел перфектно колата, че и по-евтино ако е цялостно. Около 100 на детайл взимал. Ще го проверя това

    ---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

    Е, кажи кой е сервизът де. Ето сега на мен ми трябва - Армеец ми даде възлагателно за два детайла, а и отпреди имах за още два
    Какво значение дали е водна,това не значи че е по качествена единствено е по-безвредна за природата.Водните бои навлязоха у нас единствено заради изискване на ЕС.Има значение за майсторите водната боя е по-трудоемка за работа съхне по-бавно по-гъста е от конвенционалната и може би малко по покривна,конвенционалната е с по ситна структура и става по качествено според мен.Иначе лака е един и същ и за двата вида бои.
    alfa 164turbo s4
    части втора употреба за алфа всичко за 156
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=45563
    0888556609 Коко Алексиев

  15. #45

    Default

    Наистина няма значение каква е боята, но в оторизираните сервизи може би вече не боядисват с такива на ацетонова основа, заради влезлите нови забрани за нея, но в някой малък или частен сервиз все още си боядисват с нея, в което няма нищо лошо.Даже в някой обикновен гараж, може да ти боядисат колата по добре от някои престижен и прехвален бояджийски център, може да е без камера, ама старанието на бояджията е много важно.Казвам го защото много коли са идвали при мен със забележки след боядисване и в повечето случай са стечки, полепнал лак по всички други детайли, които не са били опаковани и са станали само лак, лак по стъклата, а на момчето работещо в Chipsaway, мога да кажа, че най честите ми клиенти с проблеми са от при тях, даже сега имах едно Ауди което даже е връщано за рекламация и после още забележки и на човека му писнало и дойде при мен.Ако ще и със златна боя да боядисвате, като този дето държи пистолета е некомпетентен резултата е плачевен.
    В такива сервизи има подготовчици, те шкурят облепят и т.н. и бояджията-"майстор" само дойде да пръсне, без да участва в тези процеси и да знае предварително кое как се е случило, къде не е хванало тиксото, което после ще вейне найлона и ще го плесне на некои детайл, дали изобщо има тиксо при фугите на вратите и после като отворите ще видите целите вътрешни панели матирани, защото после ги бърсали с кореселин.Понякога кварталния майстор върши много по добра работа, защото си уважава клиентите и си гради имиджа постоянно.А Chipsaway, понеже имате договори със застрахователи и ви е все тая как ще направите колата, никога не бих ползвал вашите услуги от всички видяни правени ваши коли, лично мое мнение.Аз за сега си работя сам и не мога да гласувам доверие на никого за да ми помага, дори да го обуча, може после и аз да се сдобия с работници, но трябва да имат контрол, не може да ти върнат колата, че си отишъл за една драскотина, а тя да е станала цялата на г....с, а даже да си си и платил за тази услуга, да ти я направят на г...с.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •