Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Спирачка/Парно

  1. #1
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default Спирачка/Парно

    Преди малко излязох да магазина и като се върнах до нас ,реших да проверя дали има разлика в парното ми ,защото вчера си почистих филтъра,за климатика.
    Седя аз и си ръчкам парното ,с ръчкането на парното си ръчках и педала на спирачката,по едно време усетих ,че като натисна педала ,парното духа по-силно ,на степени 1/2/3 се усеща ,на 4 не мога да преценя ,защото е много силно ...
    От какво може да се получава това и дали на някои му се е случвало ,не ми пречи ,просто питам ,защото ми изглежда голям парадокс..
    Мерси
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    освен да имаш някъде слаб ел. контакт и през ключа за стоповете да се възстановява веригата... много е странно това за кеото говориш!
    Обикновенно е контактен проблем - или има контакт където не трябва да има, или няма контакт където трябва да има...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    освен да имаш някъде слаб ел. контакт и през ключа за стоповете да се възстановява веригата... много е странно това за кеото говориш!
    Обикновенно е контактен проблем - или има контакт където не трябва да има, или няма контакт където трябва да има...
    Абсулютно побъркана работа...хахах

    Както и като е отворена някоя врата,и сваля стъклото централното почва да отключва/заключва само ...докато не се затвори вратата или не се падне/дигне стъклото,но това знам ,че някъде дава контакт от тоците на вратата
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  4. #4
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    И на моята съм забелязал че леко усилва вентилатора на парното,но не съм се задълбочавал,а и не съм се сещал да проверя дали и на другите е така.Иначе я карам от около 3,5години и си е все така.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  5. #5
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    И аз имам този проблем , даже като натиснеш спирачката и подсветката на километража мримигва . Според мен това се обеснява с голямата консумация на крушките на стоповете. Трябва да се пробва , ако са махнати , дали пак ще го има проблема.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    А пък според мен се губи някоя маса някоъде
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    А според мен се занимавате с глупости Със сигурност има проблем, със сигурност има и решение, но дали си заслужава ровенето и нервите за такава дреболия?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Аз след смяна на филтъра на климатика се сдобих с тоя проблем (може тогава да съм го усетил). Даже мислех да питам тук.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #9
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Нека видим още колко ще имат този проблем , ако са повече , може да се замислим сериозно по въпроса
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  10. #10
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    А според мен се занимавате с глупости Със сигурност има проблем, със сигурност има и решение, но дали си заслужава ровенето и нервите за такава дреболия?
    Колега,не че разбирам много или се правя на разбирач,но от моя гледна точка ,тоест от нагледно .Винаги когато има проблем с някакъв ток ,ако не се види веднага ,винаги има последствия ,пак с .... ТОК....
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Разръчкайте масата и ще се оправи проблема!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaFen145 View Post
    Колега,не че разбирам много или се правя на разбирач,но от моя гледна точка ,тоест от нагледно .Винаги когато има проблем с някакъв ток ,ако не се види веднага ,винаги има последствия ,пак с .... ТОК....
    100% процента си прав. Но и ти не ме разбра какво имам предвид. Проблемът очевидно е някаква лоша връзка, най-вероятно в масата, както пише по-горе и Мордохай. Но по такива незначителни признаци, докато откриеш къде е, ще ти се отели вола. Просто е свързано с ровене по кабелните снопове и издирване на маси. А има и твърде голяма вероятност докато оправяш това, да съсипеш 2-3 други работи по време на ръчкането по жиците. Всички знаем че инсталацията на италианките не е от най-силните им страни, а и колата ти е на поне 10 години, което допълнително утежнява положението с инсталацията.
    Та в този ред на мисли, най-добре е да се изчака ако евентуално проблемът се задълбочи, тогава да се ръчка.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  13. #13
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    100% процента си прав. Но и ти не ме разбра какво имам предвид. Проблемът очевидно е някаква лоша връзка, най-вероятно в масата, както пише по-горе и Мордохай. Но по такива незначителни признаци, докато откриеш къде е, ще ти се отели вола. Просто е свързано с ровене по кабелните снопове и издирване на маси. А има и твърде голяма вероятност докато оправяш това, да съсипеш 2-3 други работи по време на ръчкането по жиците. Всички знаем че инсталацията на италианките не е от най-силните им страни, а и колата ти е на поне 10 години, което допълнително утежнява положението с инсталацията.
    Та в този ред на мисли, най-добре е да се изчака ако евентуално проблемът се задълбочи, тогава да се ръчка.
    От къде пъК знаеш ,че не карам Алфонсо 2001 ?
    Прав си,да знам.Не съм тръгнал да рова,просто ми беше много любопитно ,защото ми изглеждаше доста странно ,а то всъщност си е странно ...
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  14. #14
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaFen145 View Post
    От къде пъК знаеш ,че не карам Алфонсо 2001 ?
    Прав си,да знам.Не съм тръгнал да рова,просто ми беше много любопитно ,защото ми изглеждаше доста странно ,а то всъщност си е странно ...
    Ее не знам коя година е, просто предположих
    Ако това ще те успокои, и моята го прави същия номер, макар че е 156. Само че като пусна мигач Ама и през ум не ми е минавало да го търся от къде е. А и на предишната ми 146-ца имаше нещо подобно по спомени. Така я продадох, така я кара човека вече повече от година и половина и няма проблеми.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #15
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    и при мен се проявява този признак. дорине мога да го нарека проблем. дано не се задълбочи въпроса с тока, както казахте по-нагоре, иначе пак ще отваряме нова тема та така, едно стана ясно, че при натискане на спирачката, дисплея на км-а и парното реагират.. може това да е скрита екстра, патент на италианците, а ние да се чудим колко са ни счупени колите хахаха!

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •