Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 80

Thread: Selenia - мнения, ментета, хубаво масло ли e и масло ли е въобще

  1. #46
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Аз,Туин спарка си го карах с Мобил 5/40 от варел(бях невежа още) и то,както си му е реда и пак не съм имал никакви проблеми.Да,харчеше по малко и потракваше сутрин,но биели не са ми излизали.Така че са прави тези,които казаха,че много зависи от състоянието на мотора...
    Сега Фиатския мотор е само на Рейсинг,на 220 000км,не сме го отваряли...еми,проблеми нямам!Кара се,както трябва да се кара и никога не ми е падало налягането под 2,5 бара и то при 100 градуса на маслото!А и си го харчи съвсем в границите на нормалното...перфектно масло...
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Аз,Туин спарка си го карах с Мобил 5/40 от варел(бях невежа още) и то,както си му е реда и пак не съм имал никакви проблеми.Да,харчеше по малко и потракваше сутрин,но биели не са ми излизали.Така че са прави тези,които казаха,че много зависи от състоянието на мотора...
    Сега Фиатския мотор е само на Рейсинг,на 220 000км,не сме го отваряли...еми,проблеми нямам!Кара се,както трябва да се кара и никога не ми е падало налягането под 2,5 бара и то при 100 градуса на маслото!А и си го харчи съвсем в границите на нормалното...перфектно масло...
    Перфектен мотор ще кажа аз Не съм фен на селенията и тва е( говорим за топ маслото 10в60)
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #48
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    И защо?Имал си проблеми ли?
    Принципно 20В Турбо е доста капризен откъм масло.Изчетох доста по тоя въпрос в английския форум.И там Рейсинга си е в препоръчителния списък.
    Заводски му дават на топъл мотор,на празен ход,каквото и да е над 1 бар,при 100 градуса,а при мен е 2,5 бара на 100 градуса с Рейсинг на 8000км.
    Естествено,нямам нищо против и Льо Ман-а
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    И защо?Имал си проблеми ли?
    Принципно 20В Турбо е доста капризен откъм масло.Изчетох доста по тоя въпрос в английския форум.И там Рейсинга си е в препоръчителния списък.
    Заводски му дават на топъл мотор,на празен ход,каквото и да е над 1 бар,при 100 градуса,а при мен е 2,5 бара на 100 градуса с Рейсинг на 8000км.
    Естествено,нямам нищо против и Льо Ман-а
    Имал съм Ваньо проблеми, като цяло 16в. ТС е големо лайно маааааааааа кво да ти кажа ти си на турбо мотор, само безаварийни ти пожелавам и тва е Купувате си 3x2литра Селения да речем и винаги едното е омазнено що ли се пита в задачата
    Last edited by thecleaner; 06-10-2010 at 03:01.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #50
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Абсолютно, в една "мини рафинерия" в Истамбулско предградие, от единия край на "цеха" има щтранг за вкарване на отработено масло което цистерната изсипва, през всякакви серпентини, дестилатори, филтрони или каквото и да е там минава всичкото тва масло, и в момента в който бях там, пълнеха към 40 варела Шел Хеликс, имаше към 50-60 варела пълни кастролче и Ку8, в нещо като склад дремеха селениевите варелчета с още какви ли не марки, готови да бъдат обезвъздушени......на това съм очевидец от преди 4 години, предполагам не мислите че много сее променило......
    Селенията може да е арно масло, но когато е истинско.......
    Не само варелчета, и кутийки, и бутилки и тубички пълнят комшиите. А и не са само тия комшии. При това са се снабдили с много добра техника и ги правят с всички атрибути на истинските опаковки. Па който е сигурен, нека се кръсти, че в България търговците предлагат само оригинална Селения.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  6. #51
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Май пак стигнахме до това, че каквото и да пише на кутията като показатели е добре да е истина...


  7. #52
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Имал съм Ваньо проблеми, като цяло 16в. ТС е големо лайно маааааааааа кво да ти кажа ти си на турбо мотор, само безаварийни ти пожелавам и тва е Купувате си 3x2литра Селения да речем и винаги едното е омазнено що ли се пита в задачата
    Аре сега големо лайно и ква е разликата м/у 20в турбо и ТС като система на мазане и хлабини ??? Щото според мене и сервизната документация моторите са едно към едно! А за омазаните туби смени дилъра Ела да ти покажа от 20х2 как няма нито една мазна
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #53
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    В крайна сметка,всека сам решава с какво да си строши мотора.На единия тва му било менте,не другия друго,нема угодия.Пак ви казвам замислете се,в какво състояние са ви моторите,после ревете че маслото е менте.Слухове много,доказателства малко.Аз единственото ситинско менте което съм виждал през живота си,беше преди 7 г.,купих си свещи Голден Лодж за 33-ката,и колата въобще не запали с тях,е тва е истинско менте за мен.Тва че тубите били мазни,ала бала-ами я се замислете колко неща които се предлагат нямат транспортни дефекти а/технополис даже имат цел склад с такива/.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Аре сега големо лайно и ква е разликата м/у 20в турбо и ТС като система на мазане и хлабини ??? Щото според мене и сервизната документация моторите са едно към едно! А за омазаните туби смени дилъра Ела да ти покажа от 20х2 как няма нито една мазна
    Ти на QV то кво масло му слагаш като е турбо Ем свинспарк ем турбо.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #55
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ти на QV то кво масло му слагаш като е турбо Ем свинспарк ем турбо.
    Само 300V Lemans 20-60 - само дето тва масло е двойно естерно струва колкото твоя мотор и се кара 4000км И е "само за състезателни цели" Освен всичко друго недей ми сравнява QV-то щото тоя мотор вече е длеч като хлабини и карантии от стоковия - Питай ме как ГТВ-то се кара само на цялата газ и се кара САМО със Селения Рейсинг
    Ясно ми е че котка по гръб не пада ма не си прав
    Last edited by Bobo; 06-10-2010 at 13:43.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #56
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Не знам каква му е цената в България, но в UK е доста прилична.

    http://www.opieoils.co.uk/p-866-motu...cing-cars.aspx
    146 1.6TS CF1 '98


  12. #57
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Аз лично съм адски доволен от Selenia Racing. За 11 000 км. колата е изхарчила не повече 100-150 грама (около 1-2мм под максимума на пръчката). Колата преди Racing-а беше с 20к купувано в Германия и с него мога да кажа, че разхода на масло беше определено по-голям и мотора беше по-шумен. Мотора е 2.0t.s на 140 000 км.

  13. #58
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    В Пловдив в магазина за IVECO PTS,може да си поръчаш Selenia 20k,идва за до2 дни ако имат поръчка от София.НЕЗНАМ от къде го взимат (според приемчика в сервиза който е МНОГО мой човек,сa ОФИЦИАЛНИ ДИСТРИБУТОРИ.На мен това ми стига за да си го поръчвам от тях) Алфата ми е на почти 240к,взех я от Падова преди 2 години от първия и собственик (дърводелец) Тогава беше на 200к без малко.Още там човека ме закара в сервиза в който е ходила от нова до момента в който я продаде.Там и смениха цялата генерация балабар с нов катализатор,всички филтри и масло Селения 20к!!!Хората от сервиза ми казаха да го сменям НЕ-ПОРАНО ОТ 20К И НЕ-ПО КЪСНО ОТ 25К!Колата си я докарах на ход през Гърция,маслото го проверих чак на другата сутрин когато се прибрах пред нас!Интересното в случая е че там ми го сипаха от 5литрова метална кутия с дръжка отгоре.А същата опаковка има и в IVECO ptS.(това го разбрах преди 5 дни,защото сега е пак за смяна и бях да си поръчвам масло)
    Мисълта ми от цялото това писане е че Селения-та е маслото което ще продължа да слагам докато карам АЛФА.Аз съм, от хората които си купуват батерий панасоник за дистанционното,защото и климатика ми е такава марка.Антифриза е Парафлу,спирачната течност Тутела дот4.Това е,всичко останало е компромис който няма да направя защото си обичам колата.Дори сега когато е почти на 22к маслото сутрин държи малко над 6 налягане,не го гори,черно е като катран и въпреки всичко си стои мазно когато си капна на пръста.

  14. #59
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    В Пловдив в магазина за IVECO PTS,може да си поръчаш Selenia 20k,идва за до2 дни ако имат поръчка от София.НЕЗНАМ от къде го взимат (според приемчика в сервиза който е МНОГО мой човек,сa ОФИЦИАЛНИ ДИСТРИБУТОРИ.На мен това ми стига за да си го поръчвам от тях) Алфата ми е на почти 240к,взех я от Падова преди 2 години от първия и собственик (дърводелец) Тогава беше на 200к без малко.Още там човека ме закара в сервиза в който е ходила от нова до момента в който я продаде.Там и смениха цялата генерация балабар с нов катализатор,всички филтри и масло Селения 20к!!!Хората от сервиза ми казаха да го сменям НЕ-ПОРАНО ОТ 20К И НЕ-ПО КЪСНО ОТ 25К!Колата си я докарах на ход през Гърция,маслото го проверих чак на другата сутрин когато се прибрах пред нас!Интересното в случая е че там ми го сипаха от 5литрова метална кутия с дръжка отгоре.А същата опаковка има и в IVECO ptS.(това го разбрах преди 5 дни,защото сега е пак за смяна и бях да си поръчвам масло)
    Мисълта ми от цялото това писане е че Селения-та е маслото което ще продължа да слагам докато карам АЛФА.Аз съм, от хората които си купуват батерий панасоник за дистанционното,защото и климатика ми е такава марка.Антифриза е Парафлу,спирачната течност Тутела дот4.Това е,всичко останало е компромис който няма да направя защото си обичам колата.Дори сега когато е почти на 22к маслото сутрин държи малко над 6 налягане,не го гори,черно е като катран и въпреки всичко си стои мазно когато си капна на пръста.
    PTS го взимат от Чефин ако не се лъжа а те незнам откъде го взимат.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  15. #60
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Хората от сервиза ми казаха да го сменям НЕ-ПОРАНО ОТ 20К И НЕ-ПО КЪСНО ОТ 25К!Това е,всичко останало е компромис който няма да направя защото си обичам колата.Дори сега когато е почти на 22к маслото сутрин държи малко над 6 налягане,не го гори,черно е като катран и въпреки всичко си стои мазно когато си капна на пръста.
    Прощавай батка, ама като чуя някой да си кара колата с масло на 20000км., направо ми идва да се разстрелям. МАКСИМУМ 10000км. и смяна, какви са тези душмански изпълнения с масла на по 20000км.(скъп на триците-евтин на брашното).
    Аз си слагам пълна синтетика (не СЕЛЕНИЯ) и на всеки 8000км., ЗАДЪЛЖИТЕЛНА СМЯНА на масло и всички възможни филтри (въздушен, маслен, горивен и купе).
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •